Tūkstančiai Lenkijos piliečių pirmadienį išėjo į šalies gatves išreikšti savo pasipiktinimą dėl Gdansko miesto mero Pawelo Adamowicziaus nužudymo labdaros renginio metu ir pagerbti jo atminimą, skelbia „Euronews“.


Gedint nužudyto Gdansko miesto mero, tūkstančiai lenkų išėjo į gatves. EPA-ELTA nuotr.

Demonstrantai ėjo nešini plakatais, raginančiais stabdyti smurtą. Pagerbiant politiko atminimą, žmonės žygiavo daugelyje Lenkijos miestų. Tūkstančiai žmonių žygiavo Gdanske nešini žvakėmis.

Norėdamas pagerbti savo draugą ir buvusį politinį sąjungininką Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas taip pat atskrido į gimtąjį savo miestą Gdanską ir prisijungė prie žygeivių.

Sekmadienį peiliu sunkiai sužalotas politikas mirė pirmadienio popietę. 

Gdansko miesto meras P. Adamowiczius sekmadienį dalyvavo baigiamajame labdaros fondo „Didysis šventinės pagalbos orkestras“ koncerte. Pasakęs kalbą miesto vadovas stovėjo scenoje, kai į ją įsiveržė 27 metų vyras ir kelis kartus smogė jam peiliu. Sunkiai sužeistas meras buvo nugabentas į ligoninę, jam atlikta operacija, tačiau politiko gyvybės išgelbėti nepavyko.

„Nepaisant visų mūsų pastangų, mums nepavyko išgelbėti jo gyvybės“, – sakė gydytojas Tomaszas Stefaniakas. 

Žuvęs Gdansko meras P. Adamowiczius. EPA-ELTA nuotr.

Lenkijos institucijos užpuoliku įvardijo 27 metų amžiaus Stefaną, kuris jau anksčiau buvo teistas. Užpuolimo metu jis šaukė, kad buvo įkalintas, nors buvo nekaltas, valdant Piliečių platformos vadovaujamai vyriausybei. 

53 metų P. Adamowiczius anksčiau priklausė Piliečių platformos partijai, kuri dabar yra didžiausia opozicinė jėga šalyje. Gdansko mero pareigas jis ėjo nuo 1998 metų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.16; 06:00

Lenkijoje vykusio labdaros renginio metu ant scenos peiliu sunkiai sužalotas Gdansko miesto meras Pawelas Adamowiczius, informuoja BBC.

Mirė per labdaros koncertą sunkiai sužeistas Gdansko meras Pavelas Adamovičius. EPA-ELTA nuotr.

53 metų amžiaus P. Adamowiczius buvo nugabentas į ligoninę. Mero būklė po penkias valandas trukusios operacijos buvo kritiška. 

Suimtas 27 metų amžiaus įtariamasis, kuris jau anksčiau buvo teistas. Užpuolimo metu įtariamasis šaukė, kad jis buvo neteisingai įkalintas, valdant ankstesnei vyriausybei, vadovaujamai Piliečių platformos partijos, kuriai anksčiau priklausė P. Adamowiczius.

Gdansko miesto meras sužalotas labdaros renginyje, kuriame dalyvavo šimtai žmonių. Kaip pranešama, užpuolikas, kuris neseniai buvo paleistas iš kalėjimo, šaukė „Adamowiczius negyvas“ ir tvirtino, kad jis buvo kankinamas kalėjime. 

Gydytojo Tomaszo Stefaniako teigimu, politikas patyrė labai sunkius sužalojimus pilvo srityje, ir jo būklė išlieka sunki.

„Yra vilties, tačiau jo būklė labai sunki“, – sakė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir prašė žmonių melstis už P. Adamowiczių.

XXX

Pirmadienį ligoninėje nuo sekmadienį patirtų durtinių žaizdų mirė Lenkijos Gdansko miesto meras Pawelas Adamoviczius. Tai žurnalistams pranešė Gdansko universitetinio klinikinio centro direktorius gydymo reikalams Tomaszas Stefaniakas. 

„Apgailestaudami turime pranešti, kad mes pralaimėjome kovą dėl mero P. Adamowicziaus gyvybės. Jis mirė“, – pareiškė T. Stefaniakas, kuris naktį į pirmadienį operavo miesto vadovą. 

Incidentas įvyko sekmadienį Gdanske per labdaros renginį „Didysis šventinės pagalbos orkestras“, kurio metu Lenkijoje kasmet renkamos lėšos medicinos įstaigoms. Akcija, vykstanti visuose Lenkijos miestuose, baigiasi koncertu. 

Koncerto metu 27 metų Stefanas W. (pagal Lenkijos įstatymus įtariamojo pavardė neskelbiama ), anksčiau teistas už banko apiplėšimą, pateko į sceną ir sužeidė politiką peiliu. Pranešama, kad jis tris sykius smogė P. Adamowicziui į širdies sritį. 

Po ilgos reanimacijos meras buvo nugabentas į ligoninę, kur iškart buvo pradėta operacija, trukusi penkias valandas. Buvo pranešta, kad politikas neteko daug kraujo, patyrė sunkią širdies traumą, jam buvo pažeista diafragma, pilvo ertmės organai. 

53 metų P. Adamowiczius ėjo Gdansko mero pareigas nuo 1998 metų. Anksčiau jis priklausė Piliečių platformos partijai, kuri dabar yra didžiausia opozicinė jėga šalyje. 2018 metais rinkimuose į vietos valdžios organus P. Adamowiczius atstovavo savo paties asociacijai „Viskas Gdanskui“ ir nugalėjo antrajame rate, aplenkdamas šalį valdančios Teisės ir teisingumo partijos kandidatą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.15; 08:09