Tūkstančiai lenkų išėjo į gatves


Tūkstančiai Lenkijos piliečių pirmadienį išėjo į šalies gatves išreikšti savo pasipiktinimą dėl Gdansko miesto mero Pawelo Adamowicziaus nužudymo labdaros renginio metu ir pagerbti jo atminimą, skelbia „Euronews“.


Gedint nužudyto Gdansko miesto mero, tūkstančiai lenkų išėjo į gatves. EPA-ELTA nuotr.

Demonstrantai ėjo nešini plakatais, raginančiais stabdyti smurtą. Pagerbiant politiko atminimą, žmonės žygiavo daugelyje Lenkijos miestų. Tūkstančiai žmonių žygiavo Gdanske nešini žvakėmis.

Norėdamas pagerbti savo draugą ir buvusį politinį sąjungininką Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas taip pat atskrido į gimtąjį savo miestą Gdanską ir prisijungė prie žygeivių.

Sekmadienį peiliu sunkiai sužalotas politikas mirė pirmadienio popietę. 

Gdansko miesto meras P. Adamowiczius sekmadienį dalyvavo baigiamajame labdaros fondo „Didysis šventinės pagalbos orkestras“ koncerte. Pasakęs kalbą miesto vadovas stovėjo scenoje, kai į ją įsiveržė 27 metų vyras ir kelis kartus smogė jam peiliu. Sunkiai sužeistas meras buvo nugabentas į ligoninę, jam atlikta operacija, tačiau politiko gyvybės išgelbėti nepavyko.

„Nepaisant visų mūsų pastangų, mums nepavyko išgelbėti jo gyvybės“, – sakė gydytojas Tomaszas Stefaniakas. 

Žuvęs Gdansko meras P. Adamowiczius. EPA-ELTA nuotr.

Lenkijos institucijos užpuoliku įvardijo 27 metų amžiaus Stefaną, kuris jau anksčiau buvo teistas. Užpuolimo metu jis šaukė, kad buvo įkalintas, nors buvo nekaltas, valdant Piliečių platformos vadovaujamai vyriausybei. 

53 metų P. Adamowiczius anksčiau priklausė Piliečių platformos partijai, kuri dabar yra didžiausia opozicinė jėga šalyje. Gdansko mero pareigas jis ėjo nuo 1998 metų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.16; 06:00

print