JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos sprendimas pernai vasarą įšaldyti karinę pagalbą Ukrainai, siekiant daryti politinį spaudimą Ukrainos vyriausybei, – buvo „įstatymo pažeidimas“, nurodoma JAV vyriausybės atskaitomybės biuro (GAO) ataskaitoje.
 
Ataskaita paskelbta artėjant D. Trumpo apkaltos teismui Senate ir suvokiama kaip dar vienas smūgis Baltųjų rūmų pastangoms pateisinti prezidento D. Trumpo veiksmus praėjusiais metais.
 
D. Trumpas kaltinamas spaudęs Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį pradėti tyrimą prieš jo politinį priešininką Joe Bideną, siekiant savo naudai paveikti 2020 metais vyksiančius JAV prezidento rinkimus. Tai vertinama kaip piktnaudžiavimas valdžia. Be kita ko, JAV prezidentas kaltinamas trukdęs Atstovų rūmų vykdomam tyrimui dėl Ukrainos aferos.
 
„Baltųjų rūmų valdybos ir biudžeto komitetas (OMB) sustabdė finansavimą dėl politinės priežasties, o pagal įstatymą tai nėra leidžiama“, – teigiama GAO ataskaitoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.17; 06:09

Ilgametis JAV prezidento Donaldo Trumpo patikėtinis Rogeris Stone‘as vadinamajame Rusijos skandale pripažintas kaltu pagal kelis kaltinamuosius punktus.
 
Prisiekusieji penktadienį Vašingtone po dvi dienas trukusių konsultacijų priėjo prie išvados, kad 67-erių R. Stone‘as, be kita ko, pateikė melagingus liudijimus ir trukdė teisingumui, skelbia amerikiečių žiniasklaida.
 
Vasarį turėtų paaiškėti bausmės dydis. R. Stone‘as visus kaltinimus neigė.
 
D. Trumpas tviteryje komentavo, kad ir prieš kitus, pavyzdžiui, demokratų kandidatę 2016 metų rinkimuose Hillary Clinton turėtų būti atliekamas tyrimas dėl galimo melagingo liudijimo. „Ar jūs nemelavote? – rašė D. Trumpas. – Dviguba moralė, kaip niekad iki šiol mūsų šalies istorijoje?“
 
R. Stone‘as sausį buvo sulaikytas Floridoje ir vėliau paleistas su sąlygomis.
 
Ši byla susijusi su specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio tyrimu – jis aiškinosi, ar per 2016 metų rinkimų kampaniją būta susitarimų tarp D. Trumpo stovyklos ir Rusijos atstovų. R. Stone‘as 2015-aisiais dirbo su D. Trumpu – ruošiantis 2016-ųjų prezidento rinkimų kampanijai. Jie ir po to palaikė glaudų kontaktą.
 
Kaltinimai R. Stone‘ui susiję su programišių ataka prieš demokratus per 2016-ųjų rinkimų kampaniją. Tada buvo nutekinti elektroniniai laiškai iš H. Clinton aplinkos.
 
R. Muellerio komanda kaltina R. Stone‘ą melagingai liudijus Kongresui apie tai, ką jis žinojo apie kibernetines atakas ir su kuo apie tai kalbėjo. Be to, jis spaudęs kitus liudytojus pateikti neteisingus parodymus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.16; 07:20

Monica Lewinsky prodiusuos televizijos serialą apie savo meilės romaną su buvusiu JAV prezidentu Billu Clintonu. Trečiajame serialo „Amerikietiško nusikaltimo istorija“ („American Crime Story“) sezone kalba suksis apie apkaltos procesą B. Clintonui, kuris tuometiniam prezidentui vos nekainavo posto, pranešė JAV stotis „FX Network“.
 
Rodyti serialą planuojama 2020 metų rugsėjo 27-ąją, likus kelioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų.
 
B. Clintono afera su Baltųjų rūmų stažuotoja jo prezidentavimą (1993-2001) įstūmė į didelę krizę. 1998-aisiais buvo pradėtas apkaltos procesas prieš B. Clintoną. Jis buvo kaltinamas priesaikos sulaužymu ir trukdymu teisingumui. Vis dėto dauguma Senate balsavo prieš prezidento nušalinimą.
 
Pradžioje ji „labiau nei šiek tiek bijojo“ dalyvauti projekte, sakė M. Lewinsky žurnalui „Vanity Fair“. Tačiau galiausiai ryžosi, kad papasakotų savo įvykių versiją. Turėdama omenyje #MeToo judėjimą prieš seksualinį smurtą, M.Lewinsky sakė esanti dėkinga už tai, kad visuomenė pasikeitė ir tai „leido tokiems žmonėms kaip man, kurie praeityje buvo nutildyti, vėl kalbėti“.
 
Numatyta serialo rodymo data sulaukė kritikos internete. „FX Network“ vadovas Johnas Landgrafas gynė sprendimą: „Žmonės dėl prezidento rinkimų labai tuo domėsis, ir tai bus puikus šou“. Jis teigė nemanąs, kad serialas turės įtakos kito prezidento rinkimams.
 
„Amerikietiško nusikaltimo istorija“ jau pasakojo apie nužudymo procesą prieš buvusią amerikietiško futbolo žvaigždę O. J. Simpsoną ir mados dizainerio Giannio Versacės nužudymą. Serialas iki šiol buvo apdovanotas iš viso 16 „Emmy“ statulėlių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.08; 09:00
knystautas-parkai-lt

Kol Miškų įstatymo priėmimas Seime tolydžio atidėliojamas, kiek apmažintas upių ir ežerų pakrančių užstatytojų ir aptvėrėjų apetitas tikrai nerimsta.

Ne veltui paskutinį ketvirtadienį tokį atidėjimą frakcijos vardu inicijavo Seimo narys A.Endzinas, gamtos atitvėrimo nuo tautos entuziastas. Jau tada atrodė, kad čia kvepia eiline sąmokslo teorija. Dr. A.Gaižučio, LMSA (Lietuvos miško savininkų asociacija) pirmininko, fantazija ir energija beribės. Lenkiu galvą.

Kur kuriasi naujas tandemas? Gi Europarlamento narės L.Andrikienės BLOGe. Jei atvirai antigamtosauginiai ir antitautiniai rašiniai ten randa šiltą politinį prieglobstį, reiškia atspindi ir L.Andrikienės poziciją. Įdomu, gal ji pati turi privatų interesą šioje aferoje? Tad iš europarlamentinės užuovėjos spindi – tikrąją prasme – A.Gaižučio veidas.

Continue reading „Naujas oligarchų ir politikos tandemas – A.Gaižutis ir L.Andrikienė“