Niujorkas, vasario 9 d. (ELTA). Trys Amerikos leidiniai nori, kad prezidento Joe Bideno administracija leistų žurnalistams lydėti JAV kariškius, siunčiamus stiprinti NATO rytinio sparno Europoje.
Kaip pranešė trečiadienį televizijos kanalas CNN, ne vieną dešimtmetį amerikiečių žurnalistams buvo suteikiama galimybė pasakoti apie JAV kariuomenės dislokavimą už šalies ribų. Bet permetant Amerikos pajėgas į Europą žurnalistams nebuvo leista lydėti kariškių.
CNN susipažino su laišku, kuriame laikraštis „Military Times“, interneto leidinys „Task & Perpose“ ir portalas „Military.com“ teigia, kad visuomenė „turi teisę žinoti, kaip ir ką daro jų kariškiai, kaip leidžiami jų (gyventojų) mokesčiai“. „Mes raginame Pentagoną nedelsiant išduoti žurnalistams leidimus lydėti kariuomenę, siunčiamą į Europą atsakant į Rusijos pajėgų dislokavimą prie Ukrainos sienų“, – rašoma laiške.
Vasario 6 d. į JAV gynybos sekretorių Lloydą Austiną su prašymu išduoti atitinkamus leidimus kreipėsi Karo korespondentų ir redaktorių asociacija.
Gruodžio 3 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas buvo susitikęs su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadore Lietuvoje Debora A. Mkarty (Deborah A. McCarthy). Susitikimo metu aptarti šie klausimai: lapkričio mėnesio vizitas į JAV, paramos galimybės Ukrainai bei dalyvavimas tarptautinėse operacijose.
Ministras J. Olekas pasidžiaugė, kad vizito JAV metu gynybos sekretorius Ashtonas Carteris (Ashton Carter) patvirtino ilgalaikius JAV karinio buvimo Lietuvoje ir regione planus.
Pagal Amerikos kariškių, kurie stengėsi įrodyti Sovietų Sąjungai savo pranašumą kosmose, sumanymą, atominių užtaisų sprogimai Mėnulio paviršiuje turėjo matytis nuo Žemės, rašo Frančesko Tortora laikraščio “Corriere della Sera” portale.
„Nuo kosminių varžybų, pradėtų šeštajame dešimtmetyje, iki žvaigždžių karų, pažadėtų Ronaldo Reigano devintojo dešimtmečio pradžioje šaltojo karo laikotarpis kaitino mokslinės fantastikos mėgėjų vaizduotę. Bet net drąsiausieji iš jų negalėjo numatyti, kad tarp projektų, kuriuos parengė dvi super valstybės, plano subombarduoti Mėnulį tikslas buvo vienas – įrodytų savo galingumą“, – rašo leidinys.
Oficialusis Vašingtonas pasirengęs išleisti 42 mln. dolerių parengti kompiuterinei programai, padėsiančiai atskleisti ir susisteminti duomenis apie įvairių šalių kariškių ir kitų gyventojų grupių moralinę-psichologinę būklę, tendencijas bei įvykius, kurie gali būti susiję su JAV saugumu.
Numatoma, kad sistema ieškos priešiškos JAV atžvilgiu propagandos ir padės vesti kontrpropagandą. Jos pavadinimas SMISC iššifruojamas kaip socialinė media (žiniasklaida) strateginėje komunikacijoje. Sklaidos sritis – Facebook, Twitter, YouTube ir kiti populiarūs socialiniai serveriai.