Kazachstano skrydžių bendrovė „SCAT Airlines“ sekmadienį vykdo pirmąjį tiesioginį skrydį iš Kazachstano sostinės Astanos į Vilniaus oro uostą.

Maršrutas iš Kazachstano į Lietuvą yra vienas didžiausių žingsnių oro bendrovės istorijoje, kurio tikslas – įkurti stiprų aviacijos centrą tarp Kazachstano ir Baltijos šalių, teigiama bendrovės pranešime.

Pirmojo skrydžio lėktuvas, numatoma, atvyks po vidurdienio. Jis bus pasveikintas vandens arka, pirmieji jo keleiviai pasitikti simbolinėmis dovanomis ir raudono kaspino kirpimo ceremonija. Pirmuoju skrydžiu iš Kazachstano atvyks ir būrys žiniasklaidos atstovų.

ELTA jau rašė, kad Vilnius – pirmoji „SCAT Airlines“ kryptis Europos Sąjungoje.

„SCAT Airlines“ lėktuvai iš Vilniaus į Astaną nuo gegužės 27 d. kils du kartus per savaitę – ketvirtadieniais ir sekmadieniais.

Skrydis, kurio trukmė 4.20 val., bus vykdomas „Boeing 737-700 LY-AZV“ 149 vietų orlaiviu.

Per Astaną „SCAT Airlines“ keleiviai galės pasiekti ir kitus Kazachstano miestus: Almatą, Šymkentą, Aktobę bei susiekti su Kinija.

1997 m. įkurta „SCAT Airlines“ šiuo metu vykdo skrydžius į aštuonias pasaulio šalis: Kiniją, Rusiją, Jungtinius Arabų Emyratus, Turkiją, Indiją, Gruziją, Azerbaidžaną ir Armėniją. Bendrovės lėktuvų parką sudaro 18 orlaivių – 12 „Boeing“ ir 6 „Bombardier“ lėktuvai, skrendantys daugiau nei 80 vidinių ir tarptautinių krypčių, kasmet atsirandant po 10 naujų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.27; 02:30

Vilnių ir Astaną – Lietuvos ir Kazachstano sostines turėtų sujungti tiesioginiai skrydžiai. Tokį abipusį siekį susitikimo Vilniuje metu išsakė Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir Astanos meras Adilbekas Džaksybekovas.

„Vertiname stiprėjančius Lietuvos ir Kazachstano ekonominius ryšius, esame partneriai transporto ir logistikos srityje, todėl visapusiškai palaikome tiesioginių skrydžių tarp sostinių planus. Tai prisidėtų prie dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo, praplėstų skrydžių iš Vilniaus geografiją“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Continue reading „Lietuva ir Kazachstanas sieks sostines sujungti tiesioginiais skrydžiais“

Šiandien Astanoje (Kazachstanas) duris atvėrė AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovybė. Pagrindinis jos įkūrimo tikslas – didinti krovinių pervežimus iš Kinijos per Kazachstaną bei Lietuvą į Europą ir atgal.

„Vienas pagrindinių Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo tikslų – transporto ir logistikos plėtra, strategiškai suartinant Europą su Azija. Kazachstanas yra svarbiausia Lietuvos geležinkelių partnerė Vidurio Azijoje. Neabejoju, kad bendrovės atstovybės Astanoje atidarymas leis dar aktyviau plėtoti krovinių pervežimus, logistiką ir konteinerinių traukinių projektus“, – atstovybės atidarymo renginyje sakė susisiekimo viceministras ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininkas Saulius Girdauskas.

Continue reading „Kazachstane atidaryta Lietuvos geležinkelių atstovybė padės pritraukti daugiau krovinių“