Trečiadienio rytą Katalonijos policija per operaciją prieš vieno didžiausių pasaulyje baikerių klubų „Pragaro angelai“ (Hells Angels) narius sulaikė 16 žmonių. Tai pranešė Ispanijos naujienų agentūra „Europa Press“.

Gautomis žiniomis, Katalonijos policija surengė kratas Barselonos provincijoje. Pasak laikraščio „El Pais“, operacija susijusi su incidentu Kasteljar del Valjeso mieste, įvykusiu praėjusių metų rugsėjo 9-ąją. Pasak tyrėjų, klubo „Pragaro angelai“ nariai ten sumušė motociklininką, kuris po trijų mėnesių mirė. Pareigūnai taip pat įtaria gaują marihuanos prekyba.

2016 metais Katalonijos policija jau buvo suėmusi kelis klubo baikerius už turto prievartavimą. 2009 metais Katalonijos pareigūnai kartu su Ispanijos civiline gvardija surengė plataus masto operaciją, per kurią buvo sulaikyti 22 su „Pragaro angelais“ susijusios gaujos nariai.

1948 metais Kalifornijos valstijoje įkurtas baikerių klubas „Pragaro angelai“ veikia visame pasaulyje. Nors klubas užsiima ir legalia veikla (motociklų pardavimas, darbas remonto dirbtuvėse, prekyba atributika su klubo simbolika ir t. t.), „Pragaro angelai“ labiau žinomi dėl savo neteisėtos veiklos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.08; 00:30

Vakarų spauda komentuoja Suomijos sudarytą numanomų nusikaltėlių sąrašą, kuriame neva tai atsidūręs Vladimiras Putinas. „Jeigu jis save laiko kontrkultūros atstovu, tegul pasiskaito straipsnį apie save Vikipedijoje“, – ironizuoja žiniasklaida.

V.Putino atsiradimas Suomijos sudarytame slaptame „juodajame nusikaltėlių sąraše“ tinklaraštyje "Foreign Policy" pavadintas „labiau nei keistu“. Matyt, V.Putinas atsirado sąraše dėl ryšių su baikerių klubu "Nakties vilkai" – „Nočnyje volki“, rašo žurnalistė Elizabet Ralf.

Autorė įžiūri šiuose ryšiuose likimo ironiją: „Klubas buvo įsteigtas devintajame dešimtmetyje, kad gintų roko muzikantų teisę į necenzūruojamus „antitarybinius“ koncertus. "Nakties vilkai" tvirtina, kad kovoja už laisvę ir atmeta įstatymą.

Continue reading „Suomijos „juodasis sąrašas“: Rusijos prezidentas ir „Nakties vilkai““