Suomijos „juodasis sąrašas“: Rusijos prezidentas ir „Nakties vilkai”


Vakarų spauda komentuoja Suomijos sudarytą numanomų nusikaltėlių sąrašą, kuriame neva tai atsidūręs Vladimiras Putinas. „Jeigu jis save laiko kontrkultūros atstovu, tegul pasiskaito straipsnį apie save Vikipedijoje“, – ironizuoja žiniasklaida.

V.Putino atsiradimas Suomijos sudarytame slaptame „juodajame nusikaltėlių sąraše“ tinklaraštyje "Foreign Policy" pavadintas „labiau nei keistu“. Matyt, V.Putinas atsirado sąraše dėl ryšių su baikerių klubu "Nakties vilkai" – „Nočnyje volki“, rašo žurnalistė Elizabet Ralf.

Autorė įžiūri šiuose ryšiuose likimo ironiją: „Klubas buvo įsteigtas devintajame dešimtmetyje, kad gintų roko muzikantų teisę į necenzūruojamus „antitarybinius“ koncertus. "Nakties vilkai" tvirtina, kad kovoja už laisvę ir atmeta įstatymą.

Ir ką gi, Vladimiras Putinas, pavadinęs "Pussy Riot" protesto dainas grėsme moraliniams Rusijos pamatams ir įkišęs grupės dalyves į kalėjimą, nusprendė važinėtis su tuo baikerių klubu?“ – sakoma straipsnyje. Autorė tiksliai neatsako į tą klausimą, siūlydama skaityti straipsnį laikraštyje "The Guardian".  

„Kas tie "Nakties vilkai", Vladimiro Putino draugužiai?“ – taip pavadintas redakcinis straipsnis laikraštyje "The Guardian". „Išvaizda: į bendrą masę susilieja juodos odinės striukės, mėlyni džinsai, skustos galvos ir alaus pilvai: tikra vidutinio amžiaus vyrų krizės pandemija“, – tvirtina laikraštis.

Tiems, kam tai atrodo juokingai, leidinys primena, kad "Nakties vilkai" išaugo iš „antitarybinės „roko kultūros“ devintajame dešimtmetyje ir yra solidarūs su kova už laisvę.

„Ir kas gi tas maištingas, nerūpestingas pavienis kontrkultūrininkas, įstojęs į "Nakties vilkų" gretas? Vladimiras Putinas. Jeigu jis laiko save kontrkultūros atstovu, tegul pasiskaito straipsnį apie save Vikipedijoje“, – sakoma straipsnyje.

Dėl tų ryšių V.Putinas hipotetiškai įtrauktas į Suomijos „juodąjį sąrašą“, primena laikraštis skandalą. „Nejaugi "Nakties vilkai" iš tikrųjų labai pavojingi?“ – klausia leidinys ir atsako: „Lapkritį vienas klubo narys buvo nušautas per susišaudymą su konkuruojančiu klubu, kai kuriomis žiniomis, per ginčą, kilusį dėl Vilkų ryšių su isteblišmentu“.

Laikraštis mano, kad "Nakties vilkų" ryšiai su V.Putinu niekam nebuvo naudingi.

„Suomiai atsiprašė V.Putino už tai, kad įtraukė jį į „juodąjį sąrašą“, – praneša "Huffington Post". Apžvalgininkas Tonis Fillipsas susirūpinęs: „Suomijos policija – vargu ar pažangiausia planetoje, bet nė viena nacionalinė policijos tarnyba neįrašo atsitiktinai kieno nors vardo į slaptą piktadarių sąrašą“.

Autorius dėsto savo teoriją: „Kažkoks gana aukštas suomių policininkas, prieinantis prie sąrašų, įrašė į jį V.Putiną tyčia ir tikriausiai pagrįstai“.

Apžvalgininkas taip pat mano, jog V.Putino nejaudina tai, kad jis Suomijos „juodajame sąraše“ (jis gali „su šaltakraujiškam stipriam lyderiui derančia panieka“ atmesti atsiprašymus).

Tačiau Suomija būtinai privalėjo atsiprašyti: „V.Putinas gali sunaikinti Suomiją savo liepsningu kvėpavimu, nekalbant jau apie jo ginkluotąsias pajėgas ir jų baisius generolus su sovietine praeitimi, besiveržiančius į grumtynes“, – tvirtina autorius.

Baigdamas T.Fillipsas reikalauja, kad suomiai paskelbtų nelemtą sąrašą: „Galiu ginčytis, kad jame yra Dikas Čeinis“.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir "Nočnyje volki".

Inopressa.ru informacija

2013.04.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *