Kuo ypatingi Azerbaidžano kilimai? Kiek kainuoja vidutinio dydžio azerbaidžanietiškas kilimas sostinėje Baku? Ar lengva derėtis su kilimais prekiaujančiais azerbaidžaniečių verslininkais Baku senamiestyje? Šio videosiužeto žiūrovai išvys Slaptai.lt žurnalistų susitikimą su dviem jaunais azerbaidžaniečių verslininkais, kurie įspūdingame Baku senamiestyje turistus kviečia įsigyti spalvingųjų kilimų.

Beje, Azerbaidžano verslininkai – mandagūs, draugiški. Įsigyti azerbaidžanietiškų kilimų jie siūlo santūriai. Tačiau kainos – kandžiojasi.

Continue reading „Spalvingieji Azerbaidžano kilimai“

Aktualijų portalas Slaptai.lt jau paskelbė keletą žurnalisto Gintaro Visocko fotoreportažų, pasakojančių apie kelionę į Azerbaidžaną. Omenyje turimi fotoreportažai apie Baku tarptautinį humanitarinį forumą, Baku senamiestį ir išvyką į Azerbaidžano miestą Giandžą.

Mūsų skaitytojai taip pat turėjo galimybę perskaityti apibendrinantį G.Visocko straipsnį "Kodėl pavydžiu Azerbaidžanui".

Šiandien Slaptai.lt publikuoja videoreportažą, pasakojantį apie buvusioje Azerbaidžano sostinėje Giandžoje surengtą šventę – įspūdingą, spalvingą, nuotaikingą šventę.

Continue reading „Azerbaidžanas – videostudijos „SLAPTAI.LT“ kadruose“

Šiandien nieko nenustebinsi net ir egzotiškiausiomis kelionėmis. Tokia globalaus pasaulio specifika. Per keletą valandų moderniu lėktuvu galima pasiekti Ameriką, Afriką, Tolimuosius Rytus…

Tačiau savaitės kelionė į saulėtąjį Azerbaidžaną buvo ypatinga. Azerbaidžanas maloniai nustebino savo didingumu, svetingumu, modernumi. Azerbaidžanas – ambicinga, perspektyvi šalis. Azerbaidžanas – visai ne toks, kokį mes dažnusyk įsivaizduojame. Apie Azerbaidžaną kuriami klaidingi, dezinformuojantys mitai. Kai kada – dėl neišmanymo, kai kada – specialiai. Juk Azerbaidžanas turi oponentų. 

Continue reading „Gintaras Visockas: kodėl pavydžiu Azerbaidžanui“

Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotraukoje žurnalistas Gintaras Visockas. Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotraukoje žurnalistas Gintaras Visockas.
Giandža pasitinka svečius. Slaptai.lt nuotr. Giandža pasitinka svečius. Slaptai.lt nuotr.
Baku centras. Slaptai.lt nuotr. Baku centras. Slaptai.lt nuotr.
Į šią gatvelę įeiti galima tik po vieną. Slaptai.lt nuotr. Į šią gatvelę įeiti galima tik po vieną. Slaptai.lt nuotr.
Žilą senovę menantys Baku bokštai Žilą senovę menantys Baku bokštai
Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr. Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžano vėliava. Slaptai.lt nuotr. Azerbaidžano vėliava. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžano sostinėje gausu paminklų žymiems azerbaidžaniečiams. Slaptai.lt nuotr. Azerbaidžano sostinėje gausu paminklų žymiems azerbaidžaniečiams. Slaptai.lt nuotr.
Baku centre. Slaptai.lt nuotr. Baku centre. Slaptai.lt nuotr.
Tolumoje - Azerbaidžano dangoraižiai. Slaptai.lt nuotr. Tolumoje - Azerbaidžano dangoraižiai. Slaptai.lt nuotr.
Krautuvėlė Baku senamiestyje. Slaptai.lt nuotr. Krautuvėlė Baku senamiestyje. Slaptai.lt nuotr.
Baku. Slaptai.lt nuotr. Baku. Slaptai.lt nuotr.
Baku senamiesčio grožis. Slaptai.lt nuotr. Baku senamiesčio grožis. Slaptai.lt nuotr.
Gražuolis Baku. Slaptai.lt nuotr. Gražuolis Baku. Slaptai.lt nuotr.
Kiekviena gatvė Baku mieste - nepakartojama, unikali. Slaptai.lt nuotr. Kiekviena gatvė Baku mieste - nepakartojama, unikali. Slaptai.lt nuotr.
Šiuolaikinio Baku gatvėse. Slaptai.lt nuotr. Šiuolaikinio Baku gatvėse. Slaptai.lt nuotr.
Žurnalistas Gintaras Visockas. Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr. Žurnalistas Gintaras Visockas. Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr.
Senoviniai Baku bokštai. G.Visocko nuotr. Senoviniai Baku bokštai. G.Visocko nuotr.
Giandžos vaikai. Slaptai.lt nuotr. Giandžos vaikai. Slaptai.lt nuotr.
Didinga Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotr. Didinga Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotr.
Italijos mokslininkas Aleksandro Vitale pas azerbaidžanietiškų kilimų ir suvenyrų pardavėjus. laptai.lt nuotr. Italijos mokslininkas Aleksandro Vitale pas azerbaidžanietiškų kilimų ir suvenyrų pardavėjus. laptai.lt nuotr.
Baku fontanai. Slaptai.lt nuotr. Baku fontanai. Slaptai.lt nuotr.
Kiek kainuoja suvenyriniai Azerbaidžano kilimai. Slaptai.lt nuotr. Kiek kainuoja suvenyriniai Azerbaidžano kilimai. Slaptai.lt nuotr.
Derybos pas azerbaidžanietiškais kilimais prekiaujančius verslininkus. Slaptai.lt nuotr. Derybos pas azerbaidžanietiškais kilimais prekiaujančius verslininkus. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžanietiški bokštai Azerbaidžanietiški bokštai
Baku taksistai. Slaptai.lt nuotr. Baku taksistai. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžanietiškos klumpės - už prieinamą kainą. Slaptai.lt nuotr. Azerbaidžanietiškos klumpės - už prieinamą kainą. Slaptai.lt nuotr.
Dar vienas fontanas Baku centre. Dar vienas fontanas Baku centre.
Dar viena suvenyrų parduotuvėlė. Slaptai.lt nuotr. Dar viena suvenyrų parduotuvėlė. Slaptai.lt nuotr.
Nepakartojamas Baku senamiestis Nepakartojamas Baku senamiestis
« 1 2 »

Azerbaidžano sostinės pažinti per keletą dienų – neįmanoma. Bet pamilti šį miestą – lengva, paprasta, natūralu. Tiesiog šio miesto neįmanoma nepamilti. Šis miestas palieka neišdildomą įspūdį. Baku įspūdingas net tiems, kurie vaikščiojo Paryžiaus, Berlyno, Briuselio ar Londono gatvėmis.

Pirmiausia – įspūdinga milžiniška Azerbaidžano vėliava, besiplaikstanti Vėliavos aikštėje prie įlankos. Vėliava – tokia milžiniška, kad ją galima išvysti iš beveik bet kurio 3,5 milijonų gyventojų turinčios sostinės pakraščio. Naktį Azerbaidžano valstybinė vėliava apšviesta galingų prožektorių, todėl ir sutemus žaižaruoja savo sodriomis spalvomis.

Naktį įspūdingi ir tie Baku dangoraižiai, ant kurių stiklinių sienų galingi lazeriai piešia besiplaikstančią mėlyną – raudoną – žalią Azerbaidžano vėliavą. Lazerių sukurta vėliava taip pat matoma iš labai toli.

Žavinga beveik 14 km ilgio Baku krantinė, skendinti palmių, pušų, gėlių žalumoje, papuošta kiaurą parą veikiančių fontanų. Erdvi, spalvinga pėsčiųjų zona, jungianti Baku senamiestį su naujaisiais rajonais. Čia irgi gausu gėlynų, fontanų. Baku centre į dangų šauną dešimtys modernių viešbučių. Azerbaidžaniečiai didžiuojasi, kad jų sostinėje – itin daug pačios aukščiausios klasės viešbučių.

Savo skiriamąjį bruožą turi ir Baku senamiestis. Baku senamiesčio su niekuo nesupainiosi. Čia – ir didingi gynybinės sienos bokštai, ir siauros, vos kelių metrų pločio gatvelės, ir azerbaidžanietiškų suvenyrų parduotuvės, ir maloniai savo prekes siūlantys verslininkai, ir turistų laukiančios kavinės…

O kiek daug Azerbaidžano sostinėje jaunų žmonių?! Mandagūs, paslaugūs, besišypsnatys jaunuoliai ir merginos – tai dar vienas skiriamasis Azerbaidžano bruožas, bylojantis apie nacijos gyvybingumą, energingumą, perspektyvumą. Užkalbinti praeiviai tvirtino, kad jaunų, nė 35-erių metų neturinčių azerbaidžaniečių, – daugiau nei pusė.

Senstanti Europa gali Azerbaidžanui tik pavydėti tokių puikių demografinių rodiklių. Juolab kad per pastaruosius du dešimtmečius rimtų politinių, ekonominių ir kultūrinių pasiekimų Azerbaidžanas pasiekė ypač sudėtingomis sąlygomis. Iš Azerbaidžano atimtas Kalnų Karabachas. Dėl klastingos Armėnijos – Rusijos karinės invazijos Azerbaidžanas neteko beveik 20 proc. teritorijos. Azerbaidžanui teko sunki našta – priglausti milijoną pabėgėlių. Sutikite, devynetą milijonų gyventojų skaičiuojančiai valstybei – tai rimtas iššūkis.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Redakcijos prierašas.

Lapkričio 11-ąją portalas Slaptai.lt skelbs trečiąją „Azerbaidžanietiško dienoraščio“ dalį. Mūsų skaitytojai galės išvysti fotoreportažą apie spalvingą Giandžos miesto šventę. 3-iojo Baku Tarptautinio humanitarinio forumo dalyviams Giandžos miesto gyventojai padovanojo išties neužmirštamų akimirkų.

Taip pat bus publikuotas žurnalisto Gintaro Visocko komentaras.

2013.11.08

« 1 2 »

Šių metų spalio 31-ąją – lapkričio 1-ąją dienomis į Azerbaidžano sostinę Baku sugužėjo kaip niekad gausus būrys užsienio svečių – prezidentų, diplomatų, mokslininkų, parlamentarų, žurnalistų… Iš viso tomis dienomis Baku svečiavosi delegacijos iš maždaug 70-ies valstybių, įskaitant Europos Sąjungą, Aziją, Pietų Ameriką, Afriką. Iš viso – beveik tūkstantis delegatų. Visi jie turėjo progų patirti, kas yra azerbaidžanietiškas svetingumas ir kokia didinga, moderni, graži Azerbaidžano sostinė.

Ir vis dėlto pagrindinis kelionės į Azerbaidžaną tikslas – ne ekskurijos, ne turizmas. Tomis dienomis Azerbaidžane dirbo Baku 3-asis Tarptautinis humanitarinis forumas, svarstęs, beje, visiems mums gyvybiškai aktualias temas. Štai tik keletas iš jų: „Multikultūriškumas ir išskirtinumas: ieškant bendro sutarimo“, „Stabilus vystymasis ir eklogiška civilizacija“, „Nacionalinis identitetas postmodernizmo epochoje“, „Aktualūs informacinės plėtros klausimai globalizacijos sąlygomis“…

Forumo dalyvius ir svečius pagerbė Azerbaidžano prezidentas ponas Ilhamas Alijevas.

Svarbu pabrėžti, kad Azerbaidžano valstybės iniciatyva jau trečią kartą organizuotame forume pranešimus skaitė bei diskusijose dalyvavo itin daug žymių politikų, mokslininkų. Pavyzdžiui, forume dirbo aštuonetas prezidentų:  9-asis Turkijos prezidentas Suleimanas Demirelis, buvęs Bulgarijos prezidentas Želiu Želevas, buvęs Bulgarijos prezidentas Georgijus Pyrvanovas, buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleras, buvęs Rumunijos prezidentas Emilis Konstantinesku, buvęs Chorvatijos prezidentas Stepanas Mesičius, buvęs Estijos prezidentas Arnoldas Riutelis, buvęs Serbijos prezidentas Borisas Tadičius.

Šiame forume taip pat dirbo 13-a Nobelio premijos laureatų: Džonatanas Grosas, Ada Jonat, Arie Varšelis, Finas Kidlandas Rodžeras Devidas Kornbergas, Betsas Robertas Laflinas, Robertas Emersonas Lukas, Rudolfas Arturas Markusas, Edvardas K. Preskotas, Džeimsas Edvardas Rotmenas, Džordžas F. Smutas, Klausas fon Klicingas, Danas Šehtmanas…

Lietuvą atstovavo parlamentarai Mantas Adomėnas ir Juras Požela, Lietuvos Edukologijos universiteto rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, buvusi diplomatė Halina Kobeckaitė, kompanijos „Western Union“ vyriausioji analitikė Saulė Augaitytė, ELTOS generalinė direktorė Gražina Ramanauskaitė – Tiumenevienė ir aktualijų portalo Slaptai.lt redaktorius Gintaras Visockas.

Šiandien aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia pluoštą nuotraukų, pasakojančių apie Baku 3-iąjį tarptautinį humanitarinį forumą. Artimiausiu metu Slaptai.lt publikuos šūsnį nuotraukų, kurios byloja, kokia įspūdinga Azerbaidžano sostinė Baku, koks žavus Baku senamiestis ir kokią puikią šventę forumo dalyviams surengė Giandžos miesto gyventojai.

Juk pasibaigus forumui svetingieji azerbaidžaniečiai svečių neišleido namo. Mes turėjome unikalią galimybę dvi dienas svečiuotis Azerbaidžano regionuose – Giandžoje, Gabaloje, Guboje, Liankiarane ir Nahičevanėje. Slaptai.lt pasirinko dviejų dienų ekskursiją į Giandžą.

Mūsų skaitytojai artimiausiu metu turės progų išvysti per tūkstantį unikalių nuotraukų bei perskaityti keletą žurnalisto Gintaro Visocko publikacijų „Azerbaidžanietiškas dienoraštis“. O kol kas tepridursime, jog Azerbaidžanas – ne toks, kokį mes dažnusyk įsivaizduojame. Apie Azerbaidžaną sukurta neteisingų mitų. Tie mitai, kaip bebūtų gaila, – gajūs. Tuo tarpu šiandieninis Azerbaidžanas – daug sykių modernesnis, civilizuotesnis, demokratiškesnis, tvarkingesnis, draugiškesnis, taikingesnis, nei mes linkę manyti.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2013.11.07