Azerbaidžanietiškas dienoraštis: Baku – dangoraižių, fontanų ir jaunų žmonių miestas


Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotraukoje žurnalistas Gintaras Visockas. Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotraukoje žurnalistas Gintaras Visockas.
Giandža pasitinka svečius. Slaptai.lt nuotr. Giandža pasitinka svečius. Slaptai.lt nuotr.
Baku centras. Slaptai.lt nuotr. Baku centras. Slaptai.lt nuotr.
Į šią gatvelę įeiti galima tik po vieną. Slaptai.lt nuotr. Į šią gatvelę įeiti galima tik po vieną. Slaptai.lt nuotr.
Žilą senovę menantys Baku bokštai Žilą senovę menantys Baku bokštai
Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr. Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžano vėliava. Slaptai.lt nuotr. Azerbaidžano vėliava. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžano sostinėje gausu paminklų žymiems azerbaidžaniečiams. Slaptai.lt nuotr. Azerbaidžano sostinėje gausu paminklų žymiems azerbaidžaniečiams. Slaptai.lt nuotr.
Baku centre. Slaptai.lt nuotr. Baku centre. Slaptai.lt nuotr.
Tolumoje - Azerbaidžano dangoraižiai. Slaptai.lt nuotr. Tolumoje - Azerbaidžano dangoraižiai. Slaptai.lt nuotr.
Krautuvėlė Baku senamiestyje. Slaptai.lt nuotr. Krautuvėlė Baku senamiestyje. Slaptai.lt nuotr.
Baku. Slaptai.lt nuotr. Baku. Slaptai.lt nuotr.
Baku senamiesčio grožis. Slaptai.lt nuotr. Baku senamiesčio grožis. Slaptai.lt nuotr.
Gražuolis Baku. Slaptai.lt nuotr. Gražuolis Baku. Slaptai.lt nuotr.
Kiekviena gatvė Baku mieste - nepakartojama, unikali. Slaptai.lt nuotr. Kiekviena gatvė Baku mieste - nepakartojama, unikali. Slaptai.lt nuotr.
Šiuolaikinio Baku gatvėse. Slaptai.lt nuotr. Šiuolaikinio Baku gatvėse. Slaptai.lt nuotr.
Žurnalistas Gintaras Visockas. Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr. Žurnalistas Gintaras Visockas. Baku senamiestis. Slaptai.lt nuotr.
Senoviniai Baku bokštai. G.Visocko nuotr. Senoviniai Baku bokštai. G.Visocko nuotr.
Giandžos vaikai. Slaptai.lt nuotr. Giandžos vaikai. Slaptai.lt nuotr.
Didinga Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotr. Didinga Azerbaidžano sostinė Baku. Slaptai.lt nuotr.
Italijos mokslininkas Aleksandro Vitale pas azerbaidžanietiškų kilimų ir suvenyrų pardavėjus. laptai.lt nuotr. Italijos mokslininkas Aleksandro Vitale pas azerbaidžanietiškų kilimų ir suvenyrų pardavėjus. laptai.lt nuotr.
Baku fontanai. Slaptai.lt nuotr. Baku fontanai. Slaptai.lt nuotr.
Kiek kainuoja suvenyriniai Azerbaidžano kilimai. Slaptai.lt nuotr. Kiek kainuoja suvenyriniai Azerbaidžano kilimai. Slaptai.lt nuotr.
Derybos pas azerbaidžanietiškais kilimais prekiaujančius verslininkus. Slaptai.lt nuotr. Derybos pas azerbaidžanietiškais kilimais prekiaujančius verslininkus. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžanietiški bokštai Azerbaidžanietiški bokštai
Baku taksistai. Slaptai.lt nuotr. Baku taksistai. Slaptai.lt nuotr.
Azerbaidžanietiškos klumpės - už prieinamą kainą. Slaptai.lt nuotr. Azerbaidžanietiškos klumpės - už prieinamą kainą. Slaptai.lt nuotr.
Dar vienas fontanas Baku centre. Dar vienas fontanas Baku centre.
Dar viena suvenyrų parduotuvėlė. Slaptai.lt nuotr. Dar viena suvenyrų parduotuvėlė. Slaptai.lt nuotr.
Nepakartojamas Baku senamiestis Nepakartojamas Baku senamiestis
« 1 2 »

Azerbaidžano sostinės pažinti per keletą dienų – neįmanoma. Bet pamilti šį miestą – lengva, paprasta, natūralu. Tiesiog šio miesto neįmanoma nepamilti. Šis miestas palieka neišdildomą įspūdį. Baku įspūdingas net tiems, kurie vaikščiojo Paryžiaus, Berlyno, Briuselio ar Londono gatvėmis.

Pirmiausia – įspūdinga milžiniška Azerbaidžano vėliava, besiplaikstanti Vėliavos aikštėje prie įlankos. Vėliava – tokia milžiniška, kad ją galima išvysti iš beveik bet kurio 3,5 milijonų gyventojų turinčios sostinės pakraščio. Naktį Azerbaidžano valstybinė vėliava apšviesta galingų prožektorių, todėl ir sutemus žaižaruoja savo sodriomis spalvomis.

Naktį įspūdingi ir tie Baku dangoraižiai, ant kurių stiklinių sienų galingi lazeriai piešia besiplaikstančią mėlyną – raudoną – žalią Azerbaidžano vėliavą. Lazerių sukurta vėliava taip pat matoma iš labai toli.

Žavinga beveik 14 km ilgio Baku krantinė, skendinti palmių, pušų, gėlių žalumoje, papuošta kiaurą parą veikiančių fontanų. Erdvi, spalvinga pėsčiųjų zona, jungianti Baku senamiestį su naujaisiais rajonais. Čia irgi gausu gėlynų, fontanų. Baku centre į dangų šauną dešimtys modernių viešbučių. Azerbaidžaniečiai didžiuojasi, kad jų sostinėje – itin daug pačios aukščiausios klasės viešbučių.

Savo skiriamąjį bruožą turi ir Baku senamiestis. Baku senamiesčio su niekuo nesupainiosi. Čia – ir didingi gynybinės sienos bokštai, ir siauros, vos kelių metrų pločio gatvelės, ir azerbaidžanietiškų suvenyrų parduotuvės, ir maloniai savo prekes siūlantys verslininkai, ir turistų laukiančios kavinės…

O kiek daug Azerbaidžano sostinėje jaunų žmonių?! Mandagūs, paslaugūs, besišypsnatys jaunuoliai ir merginos – tai dar vienas skiriamasis Azerbaidžano bruožas, bylojantis apie nacijos gyvybingumą, energingumą, perspektyvumą. Užkalbinti praeiviai tvirtino, kad jaunų, nė 35-erių metų neturinčių azerbaidžaniečių, – daugiau nei pusė.

Senstanti Europa gali Azerbaidžanui tik pavydėti tokių puikių demografinių rodiklių. Juolab kad per pastaruosius du dešimtmečius rimtų politinių, ekonominių ir kultūrinių pasiekimų Azerbaidžanas pasiekė ypač sudėtingomis sąlygomis. Iš Azerbaidžano atimtas Kalnų Karabachas. Dėl klastingos Armėnijos – Rusijos karinės invazijos Azerbaidžanas neteko beveik 20 proc. teritorijos. Azerbaidžanui teko sunki našta – priglausti milijoną pabėgėlių. Sutikite, devynetą milijonų gyventojų skaičiuojančiai valstybei – tai rimtas iššūkis.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Redakcijos prierašas.

Lapkričio 11-ąją portalas Slaptai.lt skelbs trečiąją „Azerbaidžanietiško dienoraščio” dalį. Mūsų skaitytojai galės išvysti fotoreportažą apie spalvingą Giandžos miesto šventę. 3-iojo Baku Tarptautinio humanitarinio forumo dalyviams Giandžos miesto gyventojai padovanojo išties neužmirštamų akimirkų.

Taip pat bus publikuotas žurnalisto Gintaro Visocko komentaras.

2013.11.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *