Trečiadienį trys Belgijos ir Liuksemburgo kariuomenių karinės technikos konvojai, pasipuošę Vyčiu ir NATO vėliavomis, iš Klaipėdos jūrų uosto keliais Klaipėda-Kaunas-Jonava judės į NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės nuolatinės dislokacijos vietą Rukloje.

Tai naujos Belgijos ir Liuksemburgo karių pamainos, skirtos NATO kovinei grupei Lietuvoje. Kovinę grupę papildys 65 karinės technikos vienetai. Savaitgalį lėktuvu į Lietuvą atvyko ir Belgijos bei Liuksemburgo kariai.

Belgija prie NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje šį kartą prisideda skirdama motorizuotąją pėstininkų kuopą, kurią sudaro 250 karių. 2017 m. Belgijos karinių pajėgų atstovai sudarė Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistinės paramos pagrindą.

Belgijos kariai su Lietuvos teritorija yra susipažinę, nes į Lietuvą atvykusio Belgijos bataliono kariai 2016 m. spalio mėnesį dalyvavo tarptautinėse pratybose „Baltijos Piranija“.

Nuo 2017 m. pradžios Rukloje atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja ir didžiausią karių dalį jai skiria Vokietija. Šiuo metu Lietuvoje dislokuotą kovinę grupę sudaro apie 1200 karių iš aštuonių NATO šalių. Jiems vadovauja vadu paskirtas Vokietijos karininkas pulkininkas leitenantas Renė Braunas.

Tarptautinė kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį ir nuolat dalyvauja kolektyvinės gynybos mokymuose ir pratybose.

Dislokuoti NATO priešakines pajėgas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje NATO šalių vadovai priėmė 2016 m. liepą. Tai atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.29; 06:00

Spalio 23 d. Krašto apsaugos ministerijoje susitikusi Lietuvos, Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministerijų ir kariuomenių vadovybė aptarė aktualius NATO ir Europos Sąjungos klausimus, dvišalio-trišalio bendradarbiavimo perspektyvas.

Su užsienio svečiais susitikimuose dalyvavo užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, krašto apsaugos viceministro Antano Valio ir Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujamos delegacijos.

Continue reading „Lietuva, Belgija ir Liuksemburgas sutarė dirbti kartu užtikrinant saugumą“

Spalio 1 – 28 d. Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Baltijos piranija“ ( angl. „Baltic Piranha“), kuriose su savo atsigabenta modernia karine technika dalyvauja kariai iš Lietuvos, JAV, Liuksemburgo ir Belgijos, be įprastų tokio pobūdžio pratybų dalyvių, šiais metais taip pat bus galima sutikti ir du tvirtai ant keturių kojų stovinčius Belgijos kariuomenės, kovinių inžinierių „karius specialistus“ – 5 ir 7,5 metų belgų aviganius Harry ir Darry.

Į Lietuvą pratyboms atsivežti Balgijos karių tarnybiniai šunys yra sukaupę didelę patirtį, jie yra dalyvavę jau ir keliose tarptautinėse operacijose Afganistane. Tarnybinai šunys buvo pasitelkiami remiant oro uosto apsaugą vykdančius karius, atliekant sprogmenų paiešką.

Continue reading „Belgų kariuomenės kinologai – išminuotojai dalijasi patirtimi su Lietuvos išminuotojais“