Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atkreipė dėmesį, kad Baltijos valstybės dažnai tampa Rusijos vykdomos kenkiančios ir piktavalės kibernetinės veiklos taikiniais. Pasak ministro, ES turi iškelti sankcijų klausimą Rusijai ir už kibernetines atakas.

„ES sankcijos už kibernetines atakas preventyviai veiktų potencialų kenkėją, nes jis žinotų, kad neliks nepastebėtas ir nenubaustas“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Penktadienį 24-ojoje Baltijos Taryboje ministras apžvelgė Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai 2018 metais prioritetų įgyvendinimą ir pristatė tolesnio Baltijos valstybių bendradarbiavimo planus. 

Lietuvos pirmininkavimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas Baltijos regiono saugumo stiprinimui, bendradarbiavimui informacinio ir kibernetinio saugumo srityse, regioninės elektros ir dujų rinkos kūrimui, branduolinei saugai, taip pat bendros Baltijos valstybių pozicijos dėl ES 2021-2027 metų finansinės perspektyvos formavimui. 

Užsienio reikalų ministras priminė, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimynystėje vystomas nesaugus Astravo AE projektas išbando Baltijos šalių solidarumą ir paragino Baltijos valstybes kartu siekti, kad nebūtų pradėta nesaugios atominės elektrinės eksploatacija. 

Kalbėdamas apie Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, ministras pabrėžė, kad ją būtina užbaigti iki 2025 metų, nes projektų įgyvendinimo vėlavimas keltų grėsmę Baltijos valstybių energetiniam saugumui bei sudarytų sąlygas trečiosioms šalims Baltijos valstybes ekonomiškai šantažuoti. Pabrėžta ir bendro Baltijos valstybių „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimo svarba nacionaliniam saugumui bei jo nauda siekiant regiono ekonominės ir socialinės integracijos. 

Renginio metu ministras ir Baltijos asamblėjos pirmininkas pasirašė bendrą Baltijos asamblėjos ir Baltijos Ministrų Tarybos pareiškimą.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-10-27

Spalio 13–14 d. Vilniuje rengiama pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija.

Ja siekiama atkreipti dėmesį į Baltijos regiono saugumo aktualijas, aptarti aktualius saugumo užtikrinimo klausimus, specialiųjų operacijų pajėgų ir kitų įvairių institucijų reikšmę užtikrinant saugumą visame pasaulyje. 

"Global SOF Foundation"
„Global SOF Foundation” plakatas.

Konferenciją organizuoja ne pelno siekiančios ir profesionalus vienijančios organizacijos – pasaulinė asociacija „Global SOF Fundation“, kurią sudaro 50-ies šalių atstovai, ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija.

Šiuo renginiu siekiama suburti pasaulinio lygmens karinius, vyriausybių ir pramonės vadovus, akademikus ir analitinių centrų atstovus.

„Svarbu ir toliau atkreipti Vakarų bendruomenės dėmesį akcentuojant grėsmes Baltijos regione. Stengiamės, kad esamų ir buvusių pasaulinės specialiųjų operacijų pajėgų bendruomenės narių patirtis būtų perteikta gamintojams, integruojama į gamybos ir vystymo procesus, o tai savo ruožtu leistų užtikrinti, kad laiku būtų atsakyta į šiuolaikines pasaulines grėsmes,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministras taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai yra užsitarnavę gerą vardą pasaulyje ir kad pirmoji pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija už JAV ribų vyksta būtent Lietuvoje.

Prie renginio organizavimo Vilniuje prisideda ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos.

Renginys vyks parodų rūmuose LITEXPO, o jame planuojama dalyvaus per 200 dalyvių iš NATO sąjungininkių valstybių, atvyks ir šių šalių specialiųjų operacijų vadai, institucijų vadovai.

Renginio metu vyks kontaktų mugė, bus pristatyti gynybos sektoriuje dirbančių tokių įmonių, kaip „BAE systems“, „General Dynamics“ ir kt. produkcija.

Krašto apsaugos ministerija palaiko Lietuvos verslo iniciatyvas kurti, vystyti ir gaminti produktus, kurie būtų naudojami tiek Lietuvos, tiek ir sąjungininkų saugumui užtikrinti.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.10.13; 06:13