Vilniuje saugumo iššūkius aptars specialiųjų operacijų pajėgų atstovai iš viso pasaulio


Spalio 13–14 d. Vilniuje rengiama pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija.

Ja siekiama atkreipti dėmesį į Baltijos regiono saugumo aktualijas, aptarti aktualius saugumo užtikrinimo klausimus, specialiųjų operacijų pajėgų ir kitų įvairių institucijų reikšmę užtikrinant saugumą visame pasaulyje. 

"Global SOF Foundation"
„Global SOF Foundation” plakatas.

Konferenciją organizuoja ne pelno siekiančios ir profesionalus vienijančios organizacijos – pasaulinė asociacija „Global SOF Fundation“, kurią sudaro 50-ies šalių atstovai, ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija.

Šiuo renginiu siekiama suburti pasaulinio lygmens karinius, vyriausybių ir pramonės vadovus, akademikus ir analitinių centrų atstovus.

„Svarbu ir toliau atkreipti Vakarų bendruomenės dėmesį akcentuojant grėsmes Baltijos regione. Stengiamės, kad esamų ir buvusių pasaulinės specialiųjų operacijų pajėgų bendruomenės narių patirtis būtų perteikta gamintojams, integruojama į gamybos ir vystymo procesus, o tai savo ruožtu leistų užtikrinti, kad laiku būtų atsakyta į šiuolaikines pasaulines grėsmes,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministras taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai yra užsitarnavę gerą vardą pasaulyje ir kad pirmoji pasaulinė specialiųjų operacijų pajėgų konferencija už JAV ribų vyksta būtent Lietuvoje.

Prie renginio organizavimo Vilniuje prisideda ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos.

Renginys vyks parodų rūmuose LITEXPO, o jame planuojama dalyvaus per 200 dalyvių iš NATO sąjungininkių valstybių, atvyks ir šių šalių specialiųjų operacijų vadai, institucijų vadovai.

Renginio metu vyks kontaktų mugė, bus pristatyti gynybos sektoriuje dirbančių tokių įmonių, kaip „BAE systems“, „General Dynamics“ ir kt. produkcija.

Krašto apsaugos ministerija palaiko Lietuvos verslo iniciatyvas kurti, vystyti ir gaminti produktus, kurie būtų naudojami tiek Lietuvos, tiek ir sąjungininkų saugumui užtikrinti.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.10.13; 06:13

print