Viena didžiųjų JAV oro linijų tikriausiai neatlaikys koronaviruso pandemijos sukeltų nuostolių ir bus priversta bankrutuoti, pareiškė aviacijos milžinės „Boeing“ generalinis direktorius Davidas Calhounas.
 
„Labai tikėtina“, – interviu televizijai NBC sakė D. Calhounas, paklaustas apie tai, ar viena didžiųjų JAV oro linijų žlugs.
 
„Akivaizdu, kad kažkas nutiks rugsėjį. Skrydžių srautai nesugrįš į 100 proc. lygį, jie net nesieks 25 proc. (buvusio skrydžių skaičiaus)“, – tvirtino D. Calhounas.
 
Pats „Boeing“ taip pat kenčia nuo koronaviruso sukeltos krizės, dėl kurios buvo įvesti kelionių apribojimai ir karantinas. Bendrovės klientai stabdo lėktuvų užsakymus, nes neaišku, kada atsigaus skrydžių paklausa.
 
„Galbūt iki metų pabaigos pasieksime 50 proc. buvusio skrydžių skaičiaus, todėl oro linijos tikrai turės imtis pokyčių“, – pridūrė D. Calhounas.
 
„Boeing“ vadovu D. Calhounas tapo šių metų pradžioje, kai bendrovę jau buvo apėmusi „Boeing 737 Max“ krizė. Šio „Boeing“ modelio lėktuvų skrydžiai draudžiami nuo 2019 m. kovo, po to, kai sudužo du orlaiviai ir žuvo daugiau nei 300 jais skridusių žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.12; 00:02

Kijevo Boryspilio oro uostas, į kurį negrįžo Irane katastrofą patyręs Ukrainos avialinijų orlaivis. Slaptai.lt nuotr.

JAV pareigūnai suteikė Kijevui „svarbių duomenų“ apie Irane sudužusį Ukrainos oro linijų lėktuvą, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika.
 
„Prezidentas Volodymyras Zelenskis ir aš susitikome su Jungtinių Valstijų atstovais, – tviteryje parašė V. Prystaika. – Gavome svarbių duomenų, kuriuos išnagrinės mūsų ekspertai.“
 
Ministro teigimu, vėliau penktadienį V. Zelenskis lėktuvo katastrofą telefonu aptars su JAV valstybės sekretoriumi Mike’u Pompeo.
 
Trečiadienį nukrito iš oro uosto Teherane pakilęs Ukrainos lėktuvas, žuvo visi 176 juo skridę žmonės.
Ketvirtadienį Kanados premjeras Justinas Trudeau, remdamasis Kanados ir kitų šaltinių žvalgybos duomenimis, teigė, esą labiausiai tikėtina, kad lėktuvą numušė Irano raketa.
 
Kiek anksčiau ketvirtadienį išsamia palydovo duomenų analize rėmęsis JAV pareigūnas nurodė, kad Vašingtonas labai užtikrintai padarė išvadą: lėktuvą numušė priešlėktuvinės raketos. Pareigūnas teigė, jog „Boeing 737-800“ lėktuvą užfiksavo Irano radarai.
Iranas šiuos kaltinimus neigė.
 
Ketvirtadienį V. Zelenskis apie lėktuvo katastrofos tyrimą šnekėjosi su Irano prezidentu Hassanu Rouhani, kuris pabrėžė, kad Teheranas Ukrainos ekspertų grupei suteiks priėjimą prie visų turimų duomenų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.11; 07:08

Australijos oro linijų flagmanas „Qantas“ sėkmingai įvykdė iki šiol žmonijos istorijoje ilgiausią komercinį skrydį be sustojimo. Istoriniame skrydyje iš Niujorko į Sidnėjų dalyvavo 50 keleivių ir įgulos narių.
 
Pasak sekmadienį tviteryje išplatintos „Qantas“ žinutės, bandomasis 16,2 tūkst. km skrydis užtruko 19 valandų ir 16 minučių.
 
Šiuo metu ilgiausią pasaulyje komercinį skrydį be sustojimo vykdo Singapūro oro linijos. Šis skrydis iš Singapūro miesto į Niuarko miestą netoli Niujorko trunka 18,5 val.
 
Bandomajam „Qantas“ skrydžiui buvo pritaikytas „Boeing 787-9 Dreamliner“ orlaivis. Lėktuvas buvo pripildytas didžiausiu galimu degalų kiekiu, taip pat nutarta neimti jokių krovinių ir apriboti keleivių bei jų bagažo kiekį tam, kad skrydžio metu nereiktų sustoti.
 
Be 10 įgulos narių istoriniame skrydyje dalyvavo 40 keleivių, tarp kurių buvo „Qantas“ vadovai, mokslininkai, tyrėjai ir žurnalistai.
 
Australijos oro linijos „Qantas“ planuoja iki 2022 metų pradėti vykdyti komercinius skrydžius, jungiančius Sidnėjų, Melburną ir Brisbaną su Niujorku bei Londonu.
 
Šių skrydžių keleiviai sutaupytų iki 4 val. laiko.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.20; 10:34

Nyderlandų vyriausybė apgailestauja dėl to, kad į belaisvių mainus tarp Rusijos ir Ukrainos buvo įtrauktas Vladimiras Cemachas, kuris įtariamas prisidėjęs prie Malaizijos avialinijų lėktuvo MH17 numušimo, praneša TASS.
 
Apie tai parlamentui pranešė Nyderlandų Karalystės užsienio reikalų ministras Stefas Blokas.
 
„Vyriausybė ypač apgailestauja dėl to, kad V. Cemachas buvo įtrauktas į belaisvių apsikeitimo sąrašus. Tai reiškia, kad šiuo metu jis yra Rusijoje“, – sakoma parlamentui adresuotame rašte.
 
Anksčiau Nyderlandų prokurorai pareiškė, kad V. Cemachas domina tarptautinius tyrėjus, besiaiškinančius Malaizijos avialinijų „Boeing“ lėktuvo numušimo aplinkybes virš Ukrainos 2014 m. liepą.
 
Informacijos  šaltinis – ELTA
 
2019.09.08; 07:30