Sėkmingai atliktas ilgiausias komercinis skrydis be sustojimo


Australijos oro linijų flagmanas „Qantas“ sėkmingai įvykdė iki šiol žmonijos istorijoje ilgiausią komercinį skrydį be sustojimo. Istoriniame skrydyje iš Niujorko į Sidnėjų dalyvavo 50 keleivių ir įgulos narių.
 
Pasak sekmadienį tviteryje išplatintos „Qantas“ žinutės, bandomasis 16,2 tūkst. km skrydis užtruko 19 valandų ir 16 minučių.
 
Šiuo metu ilgiausią pasaulyje komercinį skrydį be sustojimo vykdo Singapūro oro linijos. Šis skrydis iš Singapūro miesto į Niuarko miestą netoli Niujorko trunka 18,5 val.
 
Bandomajam „Qantas“ skrydžiui buvo pritaikytas „Boeing 787-9 Dreamliner“ orlaivis. Lėktuvas buvo pripildytas didžiausiu galimu degalų kiekiu, taip pat nutarta neimti jokių krovinių ir apriboti keleivių bei jų bagažo kiekį tam, kad skrydžio metu nereiktų sustoti.
 
Be 10 įgulos narių istoriniame skrydyje dalyvavo 40 keleivių, tarp kurių buvo „Qantas“ vadovai, mokslininkai, tyrėjai ir žurnalistai.
 
Australijos oro linijos „Qantas“ planuoja iki 2022 metų pradėti vykdyti komercinius skrydžius, jungiančius Sidnėjų, Melburną ir Brisbaną su Niujorku bei Londonu.
 
Šių skrydžių keleiviai sutaupytų iki 4 val. laiko.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.20; 10:34
print