Penktadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad „neskuba“ bombarduoti Irano. Jis atskleidė, kad operacijai jau buvo pasirengta, bet prezidentas kelios minutės prieš operacijos pradžią veiksmus atšaukė, kad būtų išvengta daug aukų.
 
„Aš niekur neskubu“, – tviteryje rašė D. Trumpas, atskleisdamas savo minties eigą vėlyvą ketvirtadienį, kai turėjo pateikti sprendimą dėl Irano bombardavimo.
 
D. Trumpas nurodė smogti Iranui, tačiau naktį į penktadienį oro antskrydžius paskutinę akimirką sustabdė. Ši operacija esą turėjo būti kerštas už Irano numuštą amerikiečių žvalgybinį droną.
 
„10 minučių prieš išpuolį nusprendžiau jį sustabdyti“, – teigė prezidentas. Jis aiškino, kad generolas prezidentą informavo, jog išpuolis pareikalaus 150 Irano gyventojų gyvybių, o prezidentas nusprendė, kad tai nebus proporcingas atsakas už drono numušimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.22; 11:03

 
SVT žiniomis, teismo sprendime pažymima, jog surinkta pakankamai moters kaltės įrodymų: ji išvyko į Siriją ir Iraką, suvokdama, kad bendradarbiaus su IS. Moteris teigia esanti nekalta, nes ji tik vyko paskui savo vyrą, kuris išvežė vaikus į Siriją. Nuteistoji taip pat tvirtina nekenčianti IS, gimusi krikščionių šeimoje ir nepritarianti teroristinės organizacijos veiksmams.
 
29 metų Švedijos pilietė stojo prieš teismą Irake praėjusių metų spalį. Tada ji buvo pripažinta nekalta dėl bendradarbiavimo su IS, bet nuteista šešis mėnesius kalėti už neteisėtą atvykimą į Iraką. Nuo to laiko ji buvo laikoma moterų kalėjime Bagdade. Prieš mėnesį jai vėl buvo pateikti kaltinimai rėmus teroristus.
 
Moters vyras, kuris jau buvo IS kontroliuojamoje teritorijoje, kai švedė ten atvyko, žuvo 2016 metais per bombardavimą Mosulo apylinkėse Irako šiaurėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.27; 00:01

Per Izraelio antpuolį liepos 25-ąją Deir al-Balah mieste (10 kilometrų į vakarus nuo Gazos) buvo mirtinai sužalota nėščia moteris. Bet jos kūdikiui gydytojai spėjo padėti ateiti į pasaulį. Jie patys tai laiko stebuklu.

Mergaitė gimė atlikus Cezario pjūvio operaciją. Gydytojų nuomone, ji turi 50 procentų šansų išgyventi. 

Continue reading „Išgelbėtas nužudytos palestinietės kūdikis“

Iš Damasko gauta duomenų, kad Izraelio aviacija sudavė smūgį kariniam tyrimo centrui, bet pagrindinis taikinys tikriausiai buvo galingos priešlėktuvinės gynybos raketos, atgabentos iš Rusijos, rašo Francesca Paci laikraštyje “La Stampa”.

„Netanjahu pažadėjo nulinę kantrybę Sirijos atžvilgiu ir žodį tęsėjo. Vakar, kai buvo išplatintas pranešimas apie Izraelio reidą prieš koloną, gabenusią ginklus iš Sirijos į Libaną, Benjamino Netanjahu vyriausybė nei paneigė, nei patvirtino informacijos“, – rašo leidinys.

Continue reading „Detektyvas Sirijoje, Izraelio naikintuvų reidas“