Detektyvas Sirijoje, Izraelio naikintuvų reidas


Iš Damasko gauta duomenų, kad Izraelio aviacija sudavė smūgį kariniam tyrimo centrui, bet pagrindinis taikinys tikriausiai buvo galingos priešlėktuvinės gynybos raketos, atgabentos iš Rusijos, rašo Francesca Paci laikraštyje “La Stampa”.

„Netanjahu pažadėjo nulinę kantrybę Sirijos atžvilgiu ir žodį tęsėjo. Vakar, kai buvo išplatintas pranešimas apie Izraelio reidą prieš koloną, gabenusią ginklus iš Sirijos į Libaną, Benjamino Netanjahu vyriausybė nei paneigė, nei patvirtino informacijos“, – rašo leidinys.

Patvirtinimas atėjo iš Damasko: kaip pareiškė ginkluotųjų pajėgų atstovai, smūgis buvo suduotas ne konvojui, o „kariniam tyrimo centrui Džamrajuje“, už kelių kilometrų nuo sostinės. Taikinys lieka nežinomas, sakoma straipsnyje. „Gal tai S–17, galingiausios rusų priešlėktuvinės gynybos raketos, kurias Asadas pirko prieš porą metų“, – pažymi Elis Kormonas, Kovos su terorizmu instituto Herclijoje ekspertas saugumo klausimais. – Padėtis šiaurėje nepaprastai įtempta. Šiomis dienomis įvyko Netanjahu ministrų kabineto ir ginkluotųjų pajėgų vadovybės pasitarimas, po kurio prie Libano sienos ties Haifa buvo permestos dvi priešlėktuvinės gynybos batarėjos.

Kita vertus, Izraelis štai jau kelis mėnesius kalba apie ketinimus sutrukdyti perduoti Sirijos arsenalą „Hisbalai“. Netanjahu nutarė veikti dar ir todėl, kad JAV prezidentas Obama praktiškai atsisakė grasinimų intervencija Sirijai cheminio ginklo perkėlimo atveju: kažkas juk turi užsiimti tuo klausimu užgriuvus chaosui. Kiti šaltiniai kalba apie raketas „objekte“ Al-Hamoje, kur vykdomi masinio naikinimo ginklo tyrimai, rašo straipsnio autorius.

„Dideli manevrai“ vyko praėjusią savaitę: tada Izraelio KOP vadas Amiras Ešelis ištarė frazę apie „tektonines permainas Sirijoje“, spauda įvertino „Asado palikimą“ – tai tūkstantis tonų cheminių ginklų. Libano spauda smerkia Izraelio aviaciją už šalies oro erdvės pažeidimą, o izraeliečiai perkasi dujokaukes, baigia korespondentas.

Šaltinis:  La Stampa

2013.02.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *