Nutekėjo informacija apie slaptą CŽV nepilotuojamų lėktuvų bazę Saudo Arabijoje


CŽV naudojasi slapta baze Saudo Arabijoje nepilotuojamų lėktuvų atakoms vykdyti Jemene, rašo “The Times”, remdamasis oficialiais JAV Teisingumo ministerijos dokumentais.

Ši bazė buvo naudojama atakai 2011 metų rugsėjį, per kurią buvo nužudytas Anvaras al Avlakis, susijęs su serija teroro aktų Jungtinėse Amerikos Valstijose, pažymi straipsnio autoriai Hu Tomlinsonas, Jona Kreigas ir Maiklas Evansas.

Ataka, nusinešusi trijų JAV piliečių gyvybes, tarp jų ir Anvaro al Avlakio 16-mečio sūnaus, tapo dingstim pradėti procesą, kuriame vyriausybė kaltinama išdavusi leidimus neteisėtoms žudynėms.

Dokumentas, pakliuvęs į“NBC News” rankas, patvirtina “The Times” 2011 metų liepos pranešimą, kuriame šaltiniai tvirtina, jog Amerikos žinybos bendradarbiai koncentruojasi išilgai Jemeno sienų ir turi bazes Saudo Arabijoje, Omane, Džibutyje ir JAE.

„Aš noriu, kad visi suprastų, jog mums labiausiai rūpi užtikrinti amerikiečiams saugumą, bet priemonėmis, neprieštaraujančiomis mūsų įstatymams ir vertybėms“, – pareiškė generalinis prokuroras Erikas Holderis, atsakydamas į klausimus apie informacijos nutekėjimą.

Kaip tikimasi, Džonui Brenanui, kandidatui į CŽV vadovo postą, būsimuose debatuose dėl jo kandidatūros teks Senate paaiškinti visa tai. Dž.Brenanas, prezidento patarėjas kovos su terorizmu klausimais, tvarko numatytų likviduoti Al Quaedos funkcionierių sąrašą.

Šaltinis: "The Times"

2013.02.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *