Kiti aktyvistai tebesėdi Rusijos kalėjimuose


Vokietijos laikraštis Die Zeit tęsia seriją reportažų apie politinius kalinius ir prezidento priešininkus Rusijoje, kuriuos „tos šalies teismų sistema toliau persekioja“ ir kuriuos, skirtingai nuo buvusio oligarcho Michailo Chodorkovskio bei pank grupės Pussy Riot dalyvių, nepalietė nesena amnestija. Jų vardai ne tokie žinomi Vakaruose, bet jų atvejai vis tiek liudija, kad Rusijoje trūksta demokratijos“.

Pirmasis Die Zeit apžvalgos antroje dalyje – ekologinio judėjimo „Visuomeninė sargyba Šiaurės Kaukaze“ narys Jevgenijus Vitiuška, nuteistas trejiems metams kalėjimo už tai, kad 2012 metų birželį kartu su savo kolega paliko užrašus ant tvoros, juosiančios Krasnodaro krašto gubernatoriaus Aleksandro Tkačiovo vilą, pastatytą, ekologų nuomone, gamtosauginėje zonoje.

Organizacija, kurioje dirbo ekologas, ne kartą fiksavo neteisėtos „prestižinių vilų“ statybos faktą draustiniuose šalia Juodosios jūros ir nurodė, kad pasiruošimas Sočio olimpiadai padarė daug žalos aplinkai.

Antrasis minimas fizikos-matematikos mokslų kandidato Sergejaus Krivovo atvejis. Pagal tyrimo versiją, 52-jų metų vyriškis ir dviejų nepilnamečių vaikų tėvas per „Milijonų žygį“ 2012 metų gegužės 6 dieną užpuolė policininką, atėmė iš jo lazdą ir smogė juo kitam teisėtvarkos darbuotojui.

Pats S.Krivovas, sulaikytas tik praėjus penkiems mėnesiams po įvykių, tvirtina, kad paprasčiausiai sugriebė už rankovės policijos darbuotoją, užsimojusį prieš kitą demonstrantą. Kalinamas, kaltinamasis vadinamojoje „Bolotnoje byloje“, ne kartą skelbė bado streiką, jo sveikata smarkiai pablogėjo. Jei teismas skelbs kaltinamąjį nuosprendį, S.Krivovui gresia 10 metų kalėjimo, rašoma leidinyje.

Die Zeit taip pat pasakoja apie procesą prieš Kubanės valstybinio universiteto politologijos profesorių Michailą Savvą, pasisakiusį prieš Rusijos specialiųjų tarnybų vykdomus NKO (Nekomercinių organizacijų, – vert.) patikrinimus. Susitikime su prezidento Pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių plėtros tarybos atstovais M.Savva ketino pateikti savo tyrimo rezultatus, kurie, kaip mano teisių gynimo organizacija Human Rights Watch, demaskavo specialiąsias tarnybas.

Bet 2013 metų balandį buvo suimtas. Dėstytojui inkriminuojamas subsidijų iššvaistymas už 8 tūkstančius eurų ir sukčiavimas. Pats M.Savva tvirtina esąs nekaltas. Per tardymus, priduria leidinys, „tyrėjai ne kartą kaltino jį šnipinėjimu CŽV naudai ir parama NKO Šiaurės Kaukaze, kurios kelia pavojų Rusijos valstybei. Per vieną iš tardymų M.Savvai buvo užsiminta, kad tas gali pakliūti į lagerį 23 metams“.

2014.01.22; 03:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *