Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sekmadienį perspėjo, kad koronaviruso protrūkis šalyje įgauna pagreitį. Tuo metu vyriausybė pusantro milijono gyventojų, esančių didžiausios rizikos grupėje, nurodė 12 savaičių neiti iš namų.
 
„Skaičiai yra akivaizdūs, ir jie įgauna pagreitį. Atsiliekame tik dviem ar trim savaitėmis nuo Italijos. Nors italai gali pasigirti puikia sveikatos apsaugos sistema, jų gydytojai ir slaugytojai šiuo metu yra pakirsti sveikatos priežiūros paslaugų paklausos“, – teigia B. Johnsonas.
 
Remiantis naujausiais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje nuo COVID-19 jau mirė 233 gyventojai, o sergančiųjų skaičius pašoko iki 5 018.
 
Vyriausybė skubiai priėmė įstatymus, kuriais policijos ir imigracijos pareigūnams bei visuomenės sveikatos priežiūros institucijų darbuotojams suteikiama daugiau įgaliojimų viruso protrūkiui pažaboti.
 
Pranešama, kad su gyventojais, kurie priskiriami kelioms didžiausios rizikos grupėms, susisieks jų šeimos gydytojai ar kiti specialistai bei griežtai rekomenduos niekur neiti iš namų mažiausiai 12 savaičių. Taip pat bus galima skambinti specialiu telefonu numeriu, bus teikiama maisto produktų ir vaistų pristatymo paslauga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.22; 17:00

Vis dar įmanoma, kad, jei Briuselis nepatvirtins atidėjimo, Jungtinė Karalystė (JK) iš ES pasitrauks spalio 31 dieną, teigė premjeras Borisas Johnsonas, tačiau jo komentaras buvo priešingas kitų ministrų išsakytai nuomonei, jog per vėlu siekti „Brexitą“ įgyvendinti kitą savaitę.
 
„Šiuo metu tik nuo pačios ES priklausys, ar blokas garantuos mums termino pratęsimą“, – reporteriams sakė B. Johnsonas.
 
„Esant tokiai situacijai, kokia yra dabar, palikti (ES) galime spalio 31 dieną. Kaip žinote, parlamento nariai nusprendė, kad jie nori prašyti Briuselio leisti mums dar pabūti ES“, – teigė premjeras, pabrėžęs, jog yra nusiteikęs „visiškai prieš“ bet kokį pratęsimą.
 
„Šiuo metu ES bando apsispręsti, ką daryti, – sakė B. Johnsonas. – Turėtume palikti (bloką) spalio 31 dieną“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.26; 06:08

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė esą prieš naujus parlamento rinkimus. „Aš nenoriu naujų rinkimų. Niekas nenori naujų rinkimų“, – sakė jis pirmadienio vakarą prie savo rezidencijos Dauning Stryte.
 
Yra pažangos „Brexito“ klausimu, teigė B. Johnsonas. Šansai, kad bus pasiektas susitarimas, esą didėja. Jis esąs įsitikinęs, kad ES viršūnių susitikime spalį susitarimas bus.
 
Premjeras pabrėžė netikįs, kad parlamentas balsuotų dėl dar vieno „Brexito“ atidėjimo.
 
Anot N. Johnsono, yra trys priežastys, kodėl susitarimas su ES tapo labiau įmanomas. ES, anot jo, mato, kad Didžioji Britanija nori susitarimo. Be to, ES mato, kad Didžioji Britanija turi „Brexito“ viziją. Ir trečia: ES žino, kad Jungtinė Karalystė ruošiasi „Brexitui“ ir be sutarties.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.03; 09:00
 
 

B. Johnsono pokštas Eliziejaus rūmuose. EPA-ELTA nuotr.
Naujojo Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Johnsono pokštas – kojos užkėlimas ant kavos stalelio per fotosesiją su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Eliziejaus rūmuose – ketvirtadienį sukėlė audringus ginčus abipus Lamanšo. Internautai smerkia Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovo poelgį ir žarsto sąmojus, o abiejų šalių žiniasklaida mėgina paaiškinti pasaulį apskriejusios įsimintinos nuotraukos atsiradimo kontekstą.
 
Nuotraukoje B. Johnsonas sėdi krėsle priešais E. Macroną plačiai išskėtęs kojas ir viena iš jų remiasi į stalelį. Internautai šmaikštauja ir piktinasi: „Garsiosios britų manieros“, „Itone šito nemoko“, „Klounada“, „Jokios pagarbos“, „Kokia gėda“. 2012 metais pasirodžiusios nepalankios J. Johnsonui biografinės knygos „Tiesiog Borisas“ autorė Sonia Purnell savo tinklaraštyje parašė: „Šiurkštu ir verčia raudonuoti. Įsivaizduokite E. Macroną, užkėlusį koją ant stalo Bakingamo rūmuose“.
 
Pasitaiko ir komplimentų B. Johnsono adresu. Pasak kai kurių komentatorių, jis atrodo labai ramus ir atsipalaidavęs prieš įtemtas derybas „Brexito“ tema ir rodo Prancūzijos prezidentui, „kas čia svarbiausias“.
 
Vis dėlto, kaip atkreipė dėmesį Didžiosios Britanijos televizijos kanalas „Sky News“, fotosesijos įrašas piešia visai kitokį įvykių vaizdą. „Reuters“ agentūros kadruose matyti, kad E. Macronas šypsodamasis delnu pliaukši per stalelį, rodydamas B. Johnsonui, jog šis galėtų pasinaudoti juo kaip suoleliu kojoms. Jungtinės Karalystės premjeras, priimdamas siūlomą pokštą, pasisuka į fotografus ir trumpam užkelia koją ant stalelio krašto, o po to su šypsena ištaria „Atleiskite“ ir ranka padaro atsiprašomą gestą.
 
„Ne, B. Johnsonas neįžeidė Prancūzijos, užkėlęs koją ant stalo E. Macrono akivaizdoje, – rašo savo tinklalapyje Paryžiaus laikraštis „Le Parisien“. – Internete greitai į viską reaguojama, kartais reaguojama pernelyg griežtai, taip atsitiko ir šįsyk“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.23; 06:00

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, ketinantis sustiprinti kovą su nusikalstamumu, planuoja, kad šalies gatvėse patruliuos net 20 tūkst. daugiau policijos pareigūnų.
 
Sekmadienį tviteryje paskelbtame vaizdo įraše B. Johnsonas taip pat pažadėjo padidinti pareigūnams suteikiamą galią gatvėse sustabdyti ir apieškoti gyventojus. Be to, jo planuose – ir 10 tūkst. papildomų vietų kalėjimuose.
 
„Turime smogti nusikalstamumui iš visų jėgų. Tai reiškia, kad reikia iš visų jėgų smogti nusikaltėliams“, – konservatorių lyderis cituojamas sekmadieniniame „The Mail“.
 
Padidintos galios būtų suteiktos papildomiems 8 tūkst. policininkų Anglijoje ir Valse. Jiems, priešingai nei dabar, nebereikėtų prieš sustabdant ir apieškant įtariamuosius gauti atitinkamą aukštesnio rango pareigūno leidimą.
 
Tuo metu vietos žiniasklaida spėlioja, kad ministras pirmininkas veikiausiai taip ruošiasi galimiems pirmalaikiams rinkimams, kol valstybės parlamentas neranda išeities dėl „Brexito“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.12; 05:00

Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas lieka pagrindinis favoritas pakeisti poste premjerę Theresą May. Per antrąjį balsavimą torių frakcijoje Bendruomenių Rūmuose antradienį jis surinko 126 balsus iš 313, taip pagerindamas savo praėjusios savaitės rezultatą.
 
Tada už prieštaringai vertinamą B. Johsoną balsavo 114 konservatorių.
 
Iš kovos antradienį iškrito buvęs „Brexito“ reikalų sekretorius Dominicas Raabas, tesurinkęs 30 balsų. 46 balsus gavo dabartinis diplomatijos vadovas Jeremy‘is Huntas, 41 – aplinkos ministras Michaelis Gove‘as. Kovoti dėl partijos lyderio posto dar lieka autsaideriu laikytas aplinkos ministras Rory‘is Stewartas (37 balsai), taip pat vidaus reikalų ministras Sajidas Davidas (33). Penki likę kandidatai vakare susirungs BBC televizijos debatuose. Ketvirtadienį numatytas dar vienas balsavimas.
 
Kai liks du kandidatai, liepos pabaigoje būsimą partijos lyderį rinks visi partiečiai.
 
Birželio 7 d. Th. May oficialiai atsistatydino iš Konservatorių partijos pirmininko posto. Th. May liko laikinąja premjere, kol partija išsirinks naują lyderį. Konservatorių partijos lyderis automatiškai taps nauju premjeru.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.19; 04:30