snoras
Snoras. Slaptai.lt nuotr.

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui perduoda nagrinėti buvusio banko „Snoras“ baudžiamąją bylą.
 
Joje kaltinimai dėl didelės vertės „Snoro“ turto pasisavinimo, didelės vertės turto iššvaistymo, nusikalstamo bankroto, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo, apgaulingo banko buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, dėl dokumentų, susijusių su bankui priklausančių vertybinių popierių apskaitymu užsienio bankuose, klastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo pareikšti buvusiems banko „Snoro“ vadovams ir akcininkams Vladimirui Antonovui bei Raimondui Baranauskui.
 
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Darius Stankevičius sako, kad priimtos įstatymo pataisos leido pradėti nagrinėti bylą teisme kaltinamiesiems nedalyvaujant.
 
„Turtinė žala siekia beveik pusę milijardo eurų. Jungtinės Karalystės teismai visiškai patenkino Lietuvos Generalinės prokuratūros prašymus ir išdavė kaltinamuosius Lietuvai. Kaltinamieji pabėgo į Rusijos Federaciją, kurioje slapstosi iki šiol ir Lietuvai nėra pasiekiami. Tai sunkino ikiteisminio tyrimo eigą, bet buvo priimtos baudžiamojo įstatymo pataisos, kurios įgalino pabaigti šį tyrimą ir perduoti šią bylą teismui ir nagrinėti ją teisme kaltinamiesiems nedalyvaujant“, – teigė D. Stankevičius.
 
Rusija apie kaltinamuosius jokios informacijos neteikia.
 
„Rusija neišduoda savo piliečių, taip pat ir kito kaltinamojo. Informacija, kurią jie gali suteikti Lietuvai, pažeis Rusijos Federacijos įstatymus ir jie tokios informacijos teikti negali. Kitaip sakant, jie pateikė mums neigiamą atsakymą ir daugiau informacijos nepateikė“, – sakė D. Stankevičius.
 
Anot jo, ištirtos finansinės daugiapakopės operacijos buvo vykdomos per užsienio bankus, o areštai kaltinamųjų ir su jais susijusių asmenų turtams uždėti tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.
 
„Siekiant užtikrinti civilinio ieškinio reikalavimus ir galimą turto konfiskavimą, byloje uždėti areštai kaltinamųjų ir su jais susijusių asmenų turtams tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse, maždaug 230 mln. eurų sumai. Viena nustatytų finansinių pervedimo turto operacijų sudaro net 74 mln. eurų. Vienas mygtuko paspaudimas leido turtą pervesti į asmenines ar susijusių asmenų sąskaitas užsienio valstybėse“, – teigė jis.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas teigė, kad yra tikimybė, jog didelė dalis padarytos žalos bus atlyginta.
„Snoro“ byla. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos nuotr.
 
„Buvo apklausta per 90 liudytojų, kurie dauguma liudijo ir davė teisingus parodymus. Buvo atlikta 12 tarptautinės finansinės veiklos tyrimų, 7 tyrimai, kas liečia skaitmenines laikmenas. (…) Kreiptasi į užsienio valstybės virš 200 kartų. Žala byloje nustatyta beveik 500 mln. eurų ir didesnės dalies tų pinigų, 220 mln. eurų, mes nustatėme buvimo vietą. Tai leidžia tikėtis, kad ateityje didesnė dalis žalos bus atlyginta“, – kalbėjo R. Šadianecas.
 
Bylą iš viso sudaro 517 tomų medžiagos, prie jos pridėtos ir elektroninės laikmenos. Kaltinamasis aktas sudaro dar 3 tomus medžiagos.
„Snoro“ banko veikla Lietuvos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.18; 13:36

BŠiuo metu buhalterinę apskaitą siūlančių kompanijų pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad nieko keisto, kad nusprendus apskaitą perleisti specialistams gana dažnai teiraujamasi, kokia bendrovė galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Jei jus domina buhalterinė apskaita Vilniuje, pasirinkimo galimybės bus iš tiesų didelės, tad kaip nesuklysti, ir rasti geriausius specialistus?

Pasidomėkite klientų atsiliepimais

Renkantis įvairių paslaugų teikėjus visada yra svarbu tai, kad paslaugos būtų suteikiamos tikrai kokybiškai, tad palanku pasidomėti, kaip apie buhalterinę apskaitą teikiančias kompanijas atsiliepia įvairios įmonės. Tokios informacijos galima rasti paprasčiausiai naršant internetinėje erdvėje, tad nesugaišdami daug laiko galėsite rasti geriausių įvertinimų sulaukusių specialistų. Turbūt nereikia net sakyti, kad buhalterinė apskaita turi būti vedama itin kruopščiai ir atsakingai, todėl nesirinkite tos kompanijos, kuri tiesiog siūlo mažiausią paslaugų teikimo kainą – atminkite, kad taupus moka du kartus.

Bendradarbiavimo būdas

Tam tikrais atvejais buhalterinė apskaita gali būti tvarkoma nuotoliniu būdu, tad tuomet, jei toks bendradarbiavimo būdas jums atrodo tinkamas, tikrai galėsite rasti pačias palankiausias pasirinkimo galimybes. Šiuo metu galime rasti ne taip ir mažai bendrovių, galinčių pasiūlyti bendradarbiavimą nuotoliniu būdu, tad galėsite pasirinkti labiausiai tinkantį pasiūlymą.

Teikiamų paslaugų kaina

Nors kokybė visada turėtų būti pačiu svarbiausiu kriterijumi, tačiau kaina – taip pat labai svarbu. Galite pasidomėti, kiek kainuotų buhalterinė apskaita Vilniuje, jei pasirinktumėte vieną ar kitą kompaniją, ir tai gali turėti įtakos jūsų pasirinkimui. Pigios paslaugos ne visadayra kokybiškos, tačiau kartais mokėti didelės kainos neleidžia finansinės galimybės. Pasidomėję, kaip įvairių įmonių darbą vertina klientai, tikėtina, kad galėsite pasirinkti kompaniją, teikiančią paslaugas tikrai palankia kaina.

Buhalterių patirtis

Be abejo, visada norisi pasirinkti tokius specialistus, kurie turi gana nemažą patirtį atliekant vienus ar kitus darbus, tad ir tada, jei klientus domina buhalterinės apskaitos vedimas, neretai nusprendžiama pasidomėti, kokia yra buhalterių patirtis tvarkant apskaitą. Tokia informacija gana dažnai yra pateikiama internetinėse paslaugų teikėjų svetainėse, todėl rasti palankiausius pasirinkimus neturėtų būti pernelyg keblu.

Taigi, jei jus domina buhalterinė apskaita Vilniuje, neskubėkite priimti tam tikro sprendimo, nes pasirinkimo galimybių šiuo metu turime iš tiesų nemažai. Pirmiausia įvertinkite, kaip apie įvairias įmones atsiliepia klientai, koks yra siūlomas bendradarbiavimo būdas, kokia yra buhalterių darbo patirtis, ir kokios yra nustatytos paslaugų kainos. Visa tai tikrai leis daug paprasčiau priimti sprendimą, ir netrukus galėsite susitarti dėl dominančių paslaugų teikimo.

2019.01.30; 06:00

BPaslaugų teikėjų pasirinkimu šiuo metu tikrai negalėtume skųstis, tad ir tuomet, jei jus domina buhalterinės paslaugos Vilniuje, pasirinkimo galimybės bus iš tiesų nemažos. Be abejo, visada svarbu tai, kad būtų teikiamos tikrai kokybiškos paslaugos, tad  palanku įvertinti keletą svarbiausių kriterijų, ir tai padės jums atrasti pačius palankiausius pasirinkimus. Taigi, į ką vertėtų atsižvelgti?

Paslaugų teikimo spektras

Buhalterinės paslaugos apima tikrai nemažai sričių, tad palanku pasidomėti, kas konkrečiai yra siūloma. Informacija apie paslaugų teikimą įprastai yra pateikiama internetinėse bendrovių svetainėse, tad rasti tinkamiausius pasirinkimus neturėtų būti labai sudėtinga. Jei kiltų tam tikrų neaiškumų, tiesiog galėsite susisiekti nurodytais kontaktais, ir netrukus galėsite nuspręsti, ar verta pasinaudoti tam tikrų bendrovių teikiamomis paslaugomis.

Ar paslaugos gali būti teikiamos nuotoliniu būdu?

Vis daugiau buhalterinės apskaitos kompanijų gali pasiūlyti paslaugų teikimą nuotoliniu būdu, tad galite pasidomėti, ar tam tikra bendrovė siūlo būtent tokią pasirinkimo galimybę. Jei jums bus reikalingos vien tik nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos, tokiu atveju nebūtina apsiriboti tam tikrame mieste įsikūrusiomis kompanijomis. Tam tikros buhalterinės paslaugos gali būti teikiamos ir visoje Lietuvoje, tad įvertinkite, ar jums bus reikalingos konsultacijos susitikimų metu, ar reikės perduoti tam tikrų dokumentų originalus, ir t.t.

Klientų atsiliepimai

Kai siekiama, kad buhalterinės paslaugos būtų tikrai kokybiškos, galima pasidomėti, kaip tam tikrų kompanijų darbą vertina klientai. Šiuo metu gana dažnai nusprendžiama palikti atsiliepimus apie suteiktų paslaugų kokybę, todėl rasti naudingos informacijos tikrai nebus labai keblu. Taip pat galite pasidomėti ir klientų rekomendacijomis, kurios jums padės dar paprasčiau rasti tikrai patikimą bendrovę.

Buhalterinių paslaugų kaina

Nors kokybė visada turėtų būti pačiu svarbiausiu kriterijumi, tačiau kaina – taip pat labai svarbu. Jei esate numatę, kokią pinigų sumą galite paskirti reikalingų darbų atlikimui, tokiu atveju galėsite pasidomėti, kokios įmonės yra pateikusios pačius palankiausius pasiūlymus. Preliminarios teikiamų paslaugų kainos dažniausiai yra nurodomos internetinėse paslaugų teikėjų svetainėse, tad galėsite palyginti, ką siūlo viena ar kita kompanija, ir tikrai priimsite palankiausią sprendimą.

Taip pat galite pasidomėti, kokia yra buhalterines paslaugas teikiančių specialistų darbo patirtis, nes tai taip pat gali turėti įtakos teikiamų paslaugų kokybei. Svarbiausia – neskubėti nuspręsti, kokios įmonės teikiamos buhalterinės paslaugos galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu, ir pirmiausia atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų, kurie gali padėti priimti patį palankiausią sprendimą.

Daugiau apie buhalterines paslaugas skaitykite čia : https://financia.lt/

2019.01.30; 16:37

Apgaulingas apskaitos tvarkymas ir neteisėtas duomenų apie pajamas pateikimas – už tokias nusikalstamas veikas šiauliečiui verslininkui teks atsakyti teisme. Šių nusikaltimų padarymu kaltinamo 43 metų įmonės direktoriaus G. L. baudžiamąją bylą Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Asta Mickevičiūtė šiandien perdavė teismui.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai ištyrė, kad nuo 2015 metų iki 2016 metų kovo G. L. iš Baltarusijoje esančios durpių briketų gamyklos įsigijo durpių briketų ir juos pardavė fiziniams asmenims, neišrašydamas pardavimo dokumentų.

Suskaičiuota, kad per beveik pusantrų metų vyras keturių skirtingų įmonių vardu įgijo daugiau nei 2200 tonų durpių briketų ir didžiąją dalį jų pardavė Lietuvoje, oficialiai nuslėpdamas informaciją apie įvykdytus sandorius. Pardavimo metu sąskaitos faktūros išrašomas nebūdavo, o sumokėjus už prekes pirkėjas gaudavo tik kvitą. Tokie kvitai būdavo išduodami dar kitos jau bankrutuojančios įmonės vardu.

Šiaulietis ne tik į buhalterinę apskaitą neįtraukdavo gautų pajamų, bet ir Valstybinei mokesčių inspekcijai nemokėdavo pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Tyrimo metu nustatyta, kad į įmonių apskaitą buvo neįtraukta beveik 200 tūkstančių eurų pajamų, o nesumokėta daugiau nei 40 tūkstančių eurų mokesčių.

Nustatyta, kad kaltinamasis organizavo visų 4 įmonių apgaulingą buhalterinę apskaitą, tačiau nebūtinai būdavo įmonių vadovu. Vieną įmonę buvo neseniai įsteigęs ir paskyręs kitą asmenį formaliu vadovu, dar kitos įmonės akcijas perpirko, tačiau pardavimo dokumentai taip ir liko nesutvarkyti – oficiali vadovė buvo ankstesnė įmonės akcininkė.

Įstatymas už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir neteisėtą duomenų apie pajamas pateikimą numato laisvės atėmimą iki 4 metų.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2017.04.28; 06:47

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje buvusi vienos antstolio kontoros buhalterė kaltinama suklastojusi 207 elektroninės bankininkystės mokėjimo ruošinius ir pasisavinusi daugiau kaip 71 tūkstantį eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2007 m. pradžios net septynerius su puse metų V. L. iš savo darbdavio sąskaitos sau pervesdavo įvairių dydžių sumas. 

Continue reading „Į teismą atvedė 71 tūkstantis eurų“