Koronavirusas pasiekė ir Antarktidą. EPA-ELTA nuotr.

Antarktida nebėra vienintelis planetos žemynas, kurio teritorijoje neaptikta koronaviruso.
 
Čilei priklausančioje Generolo Bernardo O’Higginso bazėje 36 žmonėms atliktų testų dėl Covid-19 rezultatai buvo teigiami.
 
Tai antradienį pranešė televizijos kanalas ABC. Testavimo rezultatai paaiškėjo pirmadienį. 
 
Ši mokslinė bazė, susijusi su Čilės ginkluotosiomis pajėgomis, yra žemyno vakaruose, netoli Pietų Amerikos. Čilė turi Antarktidoje iš viso 13 stočių.
 
Pasak laikraščio „The Guardian“, 26 infekuotieji yra kariškiai, dar 10 žmonių yra iš stotį aptarnaujančio personalo. Jie visi evakuoti į Čilę ir yra izoliacijoje. Pasak medikų, jų sveikatos būklė gera.
 
Dar trys žmonės, bazei transporto paslaugas teikusio laivo įgulos nariai, taip pat užsikrėtė koronavirusu, jų tyrimų rezultatai paaiškėjo jiems grįžus iš reiso į Antarktidą.
 
Stotis tęsia savo darbą, į ją nusiųsta naujų darbuotojų.
 
Ji pavadinta Čilės nacionalinio didvyrio Bernardo O’Higginso Riquelmės garbei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.22; 15:38

Penktadienį Čilės sostinėje per protesto akcijas, kurias lydi riaušės, kilo gaisras Pedro de Valdivios universitete. Tai pranešė televizijos kanalas „24 Horas“.
 
Jo parodytuose kadruose matyti, kad aukštosios mokyklos pastatą apėmė liepsnos. Incidento vietoje dirba ugniagesiai. Jų duomenimis, gaisras kilo dėl padegimo.
 
Privatus Pedro de Valdivios universitetas yra netoli Bakedano aikštės, kur vyksta daugiatūkstantinė manifestacija. Akcijos dalyviai protestuoja prieš socialinę nelygybę ir vyriausybės politiką. Pranešama apie manifestantų ir policijos susirėmimus.
 
Protesto akcijos, virtusios riaušėmis ir susirėmimais su policija, Santjage prasidėjo spalio 14 d., kai buvo pabranginti metro bilietai.
 
Vėliau neramumai apėmė ir kitus šalies miestus. Oficialiais duomenimis, per šį laiką Čilėje jau žuvo daugiau kaip 20 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.10; 07:00

Mažiausiai 11 žmonių žuvo Čilėje per riaušes, nesiliaujančias nuo praėjusios savaitės. Tai pirmadienį pranešė šalies sostinės merė Karla Rubilar, kurią cituoja CNN.
 
Santjago valdžios duomenimis, aštuoni žmonės žuvo sekmadienį „per gaisrą prekybos centro sandėliuose, išplėštuose riaušininkų“. Dar trys žmonės žuvo šeštadienį, kai Čilės sostinės priemiestyje buvo padegta parduotuvė.
 
Protesto akcijos, virtusios riaušėmis ir susirėmimais su policija, prasidėjo Santjage pirmadienį po to, kai šalies vyriausybė nusprendė pabranginti metro bilietus 3,7 proc. – vidutiniškai 30 pesų (0,04 euro). Vėliau neramumai apėmė ir kitus šalies miestus.
 
Dėl smurto Čilės valdžia paskelbė sostinėje ir kai kuriuose šalies miestuose nepaprastąją padėtį. Prezidentas Sebastiánas Piñera atšaukė sprendimą padidinti visuomeninio transporto bilietų kainas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.22; 00:30

Čilėje nerimsta neramumai ir smurtiniai protestai. Penki žmonės žuvo, kai sekmadienį plėšikautojai padegė Čilės sostinės Santjago priemiestyje įsikūrusį drabužių fabriką, praneša BBC.
 
„Deja, Rencoje įsikūrusio fabriko viduje rasti penki kūnai“, – vietinei žiniasklaidai sakė Santjago ugniagesių komandos vadas Diegas Velasquezas.
Dar du žmonės žuvo ankstų šeštadienį, kai sostinėje Santjage buvo padegtas prekybos centras.
 
Sostinėje Santjage jau galioja nepaprastoji padėtis, tačiau ji taip pat bus paskelbta didžiuosiuose miestuose Čilės šiaurėje ir pietuose – Antofagastoje, Valparaise, Čiljane, Talkoje, Temuke, Punta Arenasase. Tai leis šalies institucijoms apriboti žmonių judėjimo laisvę ir teisę burtis į susirinkimus.
 
Sekmadienį protestuotojai keliuose Čilės miestuose padeginėjo autobusus, niokojo metro stotis ir susirėmė su riaušių policija. Naktį galiojanti komendanto valanda įvesta Santjage, Valparaise, Kokimbe.
 
Neramumus Čilėje pakurstė planai padidinti metro bilietų kainas. Nors tokius užmojus jau šeštadienį sustabdė Čilės prezidentas Sebastianas Pinera, neramumai nesiliauja. Protestuotojai toliau rengia smurtinius protestus, norėdami išreikšti pasipiktinimą dėl pragyvenimo išlaidų ir nelygybės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.21; 10:00

Penktadienį autobusų stotelėje Čilės sostinėje Santjage nugriaudėjo smarkus sprogimas, sužeisti penki žmonės. Tai pranešė portalas „24 Horas“.

Sprogstamasis įtaisas buvo krepšyje. Tarp nukentėjusiųjų – pora iš Venesuelos, patyrusi sunkių žaizdų.

Sprogimo vietoje dirba specialistai, incidento aplinkybės tiriamos. Pasak kai kurių šaltinių, su išpuoliu gali būti susijusi ekoteroristų grupė, prieš tai paskelbusi internete pareiškimą. 

Autobusų stotelė atitverta 150 metrų spinduliu, uždaryta artimiausia metro stotis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.05; 06:16

Popiežius Pranciškus. EPA-ELTA nuotr.

Popiežius Pranciškus siunčią į Čilę savo atstovą, kuris turės ištirti su pedofilija siejamo vyskupo Juano Barroso bylą. Tai antradienį pranešė naujienų agentūra ANSA.

Jos duomenimis, monsinjoras Charlesas Scicluna „turi nuvykti į Santjagą, kad išklausytų tuos, kurie norės pasidalyti turima informacija“. Vyskupas J. Barosas įtariamas jam pavaldaus dvasininko pedofilo dangstymu. Ši byla metė šešėlį neseniai surengtam pontifiko vizitui į Čilę.

Skandalas dėl dvasininkų pedofilų nusikaltimų kilo dar Benedikto XVI pontifikato metais ir galėjo būti viena iš priežasčių, dėl kurių jis 2013 metais atsistatydino. Dabartinis Romos katalikų bažnyčios vadovas jau ne kartą pasmerkė kunigus, kurie seksualiai išnaudojo vaikus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.31; 01:30

cile_drebejimas

Po vasarį ir kovo pradžioje Čilėje įvykusių žemės drebėjimų ši Lotynų Amerikos valstybė patyrė didžiulius nuostolius, sugriauta daugybė pastatų, žuvo apie 1000 žmonių, daug sužeistųjų dar gydomi ligoninėse. Pirmieji galingi požeminiai smūgiai Čilę sukrėtė vasario 27 dieną, o vėlesni požeminiai smūgiai pasikartojo vasario 28-ąją ir kovo 1-ąją. Žemės drebėjimo galingumas siekė 8,5-8,8 balus pagal Richterio skalę. Smarkiai nukentėjo Konsepsjono ir Valparaiso miestai, kuriuose sugriauta daug pastatų. Čilės sostinėje Santjage sugriuvo vienas iš didžiausių tiltų, dideli sporto rūmai. Konsepsjono mieste pradėjo trūkti maisto prekių ir geriamo vandens. Nukentėjo ir Talkauano uostamiestis, kuriame iš dalies sutriko ir uosto darbas.

Continue reading „Čilėje iš tarnybos atleistas vyriausiasis šalies seismologas“