Neramumai Čilėje: padegtas drabužių fabrikas, žuvo penki žmonės


Čilėje nerimsta neramumai ir smurtiniai protestai. Penki žmonės žuvo, kai sekmadienį plėšikautojai padegė Čilės sostinės Santjago priemiestyje įsikūrusį drabužių fabriką, praneša BBC.
 
„Deja, Rencoje įsikūrusio fabriko viduje rasti penki kūnai“, – vietinei žiniasklaidai sakė Santjago ugniagesių komandos vadas Diegas Velasquezas.
Dar du žmonės žuvo ankstų šeštadienį, kai sostinėje Santjage buvo padegtas prekybos centras.
 
Sostinėje Santjage jau galioja nepaprastoji padėtis, tačiau ji taip pat bus paskelbta didžiuosiuose miestuose Čilės šiaurėje ir pietuose – Antofagastoje, Valparaise, Čiljane, Talkoje, Temuke, Punta Arenasase. Tai leis šalies institucijoms apriboti žmonių judėjimo laisvę ir teisę burtis į susirinkimus.
 
Sekmadienį protestuotojai keliuose Čilės miestuose padeginėjo autobusus, niokojo metro stotis ir susirėmė su riaušių policija. Naktį galiojanti komendanto valanda įvesta Santjage, Valparaise, Kokimbe.
 
Neramumus Čilėje pakurstė planai padidinti metro bilietų kainas. Nors tokius užmojus jau šeštadienį sustabdė Čilės prezidentas Sebastianas Pinera, neramumai nesiliauja. Protestuotojai toliau rengia smurtinius protestus, norėdami išreikšti pasipiktinimą dėl pragyvenimo išlaidų ir nelygybės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.21; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *