Peiliai. Slaptai.lt nuotr.

Pagrindinis liudytojas ir įtariamas tarpininkas Maltos žurnalistės Daphnės Caruanos Galizios nužudymo byloje rastas sunkiai susižalojęs, trečiadienį paskelbė Maltos policijos komisaras.
 
Liudytojas Melvinas Theuma vėlų antradienį rastas gulintis kraujo baloje savo namuose su peiliu rankoje. Sunkiai susižalojęs vyras gydomas ligoninėje, jo būklė kritinė, bet stabili.
 
M. Theuma turėjo duoti parodymus per teismo posėdį trečiadienį. Buvęs taksistas M. Theuma tvirtina, kad verslininkas Yorgenas Fenechas 2017 metais užsakė nužudyti žurnalistę. Pats Y. Fenechas kaltinimus neigia.
 
Policija mano, kad M. Theuma susižalojo pats, bet socialiniuose tinkluose greitai pasklido gandai, neva M. Theuma buvo užpultas. Policijos komisaras Angelas Gafa tokius gandus atmetė, jis teigė, kad vyras rastas su peiliu rankoje ir visi kiti požymiai rodo, kad vyras susižalojo pats.
 
Žurnalistė žuvo 2017 metais, kai sprogo jos automobilyje padėta bomba. D. C. Galizia atliko žurnalistinius tyrimus dėl korupcijos šalies politiniuose ir verslo sluoksniuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.22; 15:00

Maltos vyriausybė skirs milijoną eurų už informaciją, padėsiančią išaiškinti žurnalistės Dafnės Karuanos Galisijos (Daphne Caruana Galizia) nužudymą. „Šis atvejis yra toks nepaprastai reikšmingas, kad reikalauja nepaprastų priemonių“, – pareiškė vyriausybė.

„Dėl teisingumo turi būti padaryta viskas, nesvarbu kiek tai kainuotų“, – sakoma vyriausybės pareiškime.

Tūkstančiai žmonių sekmadienį Maltoje dalyvavo demonstracijoje, į kurią sukvietė piliečių teisių grupės. Jie reikalavo greitai išaiškinti nužudymą ir padaryti galą korupcijai politikoje ir institucijose.

Demonstracijoje dalyvavo ir politikai, profsąjungų atstovai bei prezidentė Mari Luiz Koleiro Preka (Marie-Louise Coleiro Preca). Ministro pirmininko Džozefo Muskato (Joseph Muscat) nebuvo.

Tinklaraštininkė D. Karuana Galisija buvo susprogdinta savo automobilyje praėjusią savaitę. Kas įvykdė nusikaltimą, vis dar lieka neaišku. Žurnalistė yra atskleidusi ne vieną korupcijos aferą. Kaltinimai, susiję su vadinamaisiais Panamos popieriais, buvo nukreipti ir prieš premjero Dž. Muskato žmoną bei kitus vyriausybės vadovo patikėtinius.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.24; 00:01