Kinija svarsto atsisakyti „dviejų vaikų politikos“. EPA-ELTA nuotr.

Kinija svarsto atsisakyti „dviejų vaikų politikos“. Tai reiškia, kad neliktų jokių šeimos planavimo ribojimų.

Naujo civilinio kodekso projekte, kuris šią savaitę pateiktas Liaudies Kongreso Nuolatiniam komitetui, neliko jokių nurodymų dėl šeimos planavimo, antradienį skelbia valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Taip esą atsižvelgiama į „besikeičiančią demografinę situaciją“.

Jei įstatymo projektas, kaip numatyta, 2020 metais bus priimtas, vėliausiai iki tada visi ribojimai turės būti atšaukti, teigia kitos žiniasklaidos priemonės.

Dėl sparčiai senėjančios savo visuomenės Kinija jau prieš trejus metus paskelbė nutraukianti dešimtmečius trukusią „vieno vaiko politiką“. Nuo tada tėvams leista turėti du vaikus.

Informacijos šaltinis –  ELTA

2018.08.29; 08:33

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre ketvirtadienį rengiamas demografijos forumas „Ar vėl tapsime 3 milijonų šalimi?“, kuriame bus pristatoma šalies demografijos strategija ir rengiamas veiksmų planas opiausioms Lietuvos demografinėms problemoms spręsti.

Taip pat žadama paviešinti naujausią migracijos priežasčių tyrimą.

Kaip skelbė ELTA, Seimui priėmus demografijos strategiją, parengtos konkrečios priemonės, kad tėvai lengviau galėtų derinti darbą ir šeimos pareigas, daug dėmesio skirta grįžtantiems iš emigracijos, kad būtų lengviau iš naujo integruotis Lietuvoje, išskirti vyresni žmonės, kurių gerovei strategijos priemonių plane skirta nemažai konkrečių priemonių.

ELTA primena, kad preliminarų Demografijos, migracijos ir integracijos 2018-2030 metų strategijos įgyvendinimo planą rengė valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos.

Savo idėjas piliečiai galėjo išreikšti balandžio-gegužės mėnesiais, viešojoje konsultacijoje užpildydami anketą E.pilietis portale. Jos rezultatai ir bus paskelbti Lietuvos demografijos forume „Ar vėl tapsime 3 milijonų šalimi?”

Forumas skirtas su visuomene aptarti situaciją bei dar kartą pakviesti diskusijų, po kurių bus atnaujinamas Vyriausybės parengtas priemonių planas Demografijos, migracijos ir integracijos strategijai įgyvendinti.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.21; 06:00

Jeigu Indija jus stebina sariu, bindi ar kitomis smulkmenomis, prieš pradėdami skaityti šį straipsnį, dėl visa ko prisėskite.

Siūlome tris mus labiausiai sudominusius faktus iš BBC žurnalisto Samo Milerio (Sam Miller) pasakojimų.

Atrinkome po realiją iš indiškos geografijos, demografijos ir urbanizacijos, kurios vertos dėmesio jau vien tam, kad kelionės į Indiją nesibaigtų kultūriniu šoku. Mes čia kiek pajuokavome, bet patikėkite, Indija stebina nejuokaudama.

Continue reading „Indija stebina nenorėdama stebinti: geografija, demografija ir urbanizacija“