Tebesitęsiant nesantaikai tarp Vašingtono ir Maskvos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pagrasino iš šalies išsiųsti dar iki 155 JAV diplomatų, informuoja naujienų agentūra AFP. 

Kremlius

„Pasiliekame teisę spręsti, kiek Amerikos diplomatų gali būti Maskvoje. Tačiau šiuo momentu to nedarysime“, – per spaudos konferenciją po Pietų Kinijoje rengiamo BRICS viršūnių susitikimo sakė V. Putinas.

Maskva anksčiau nurodė Jungtinėms Valstijoms iki rugsėjo 1 d. savo diplomatų skaičių Rusijoje sumažinti iki 455. Tiek pat Rusijos diplomatų yra Jungtinėse Valstijose. Tačiau Rusijos lyderis pareiškė, kad JAV diplomatų skaičius gali būti dar labiau sumažintas – iki 300.

Be kita ko, šeštadienį Rusija buvo priversta apleisti savo konsulatą San Franciske ir dvi diplomatines įstaigas Niujorke bei Vašingtone. Kaip jau skelbta, JAV įsakė Rusijai uždaryti savo konsulatą San Fransiske ir du pastatus Vašingtone bei Niujorke, kuriuose veikia prekybos misijos. Taip Vašingtonas reagavo į kiek anksčiau Maskvos duotą įsakymą sumažinti savo diplomatų skaičių Rusijoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.06; 00:01

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį pareiškė, kad Maskvos atsakas į naujas JAV priemones bus griežtas. Taip Rusijos diplomatijos vadovas sureagavo į ketvirtadienį JAV duotą nurodymą uždaryti Rusijos konsulatą San Fransiske bei du pastatus Vašingtone ir Niujorke, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Kreipdamasis į rusų studentus, S. Lavrovas pasiskundė dėl to, kad reikalavimams įvykdyti Jungtinės Valstijos šaliai davė vos dvi paras. Be to, jis užsiminė, kad Rusija gali svarstyti galimybę dar sumažinti JAV ambasadų darbuotojų skaičių šalyje.

Rusijos užsienio reikalų ministras kalbėjo praėjus dienai po to, kai JAV nurodė Rusijai uždaryti savo konsulatą San Fransiske bei du pastatus Vašingtone ir Niujorke, kuriuose veikia prekybos misijos. Taip Vašingtonas sureagavo į kiek anksčiau Maskvos duotą įsakymą sumažinti savo ambasadų darbuotojų skaičių Rusijoje.

„Sureaguosime iškart, kai tik baigsime analizę“, – studentams sakė S. Lavrovas.

„Bet noriu pasakyti, kad ne mes pradėjome šitą istoriją, kur dvi šalys apsikeitinėja sankcijomis pagal principą „akis už akį, dantis už dantį“. Ją pradėjo Barako Obamos (Barack Obama) administracija, siekdama pabloginti JAV ir Rusijos santykius bei neleisti prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) pasistūmėti į priekį su konstruktyviomis idėjomis ar įgyvendinti rinkimų pažadų“, – tvirtino S. Lavrovas.

„Į tai, kas mums kenkia, atsakysime griežtai“, – pridūrė jis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.02; 01:30

Šis pasakojimas – apie diplomatinį skandalą, kilusį demaskavus sovietų šnipų grupę, veikusią Didžiojoje Britanijoje trečiajame dešimtmetyje. Sovietų prekybos kompanija Arcos (Arcos – All Russia Cooperative Society, Ltd, arba Visos Rusijos kooperacinė draugija), turėjusi savo kontorą Londone, pasirodo, buvo prikimšta šnipų.

Viskas prasidėjo būtent tada, kai britų saugumo tarnyba (MI 5) įtarė, kad visa virtinė Arcos tarnautojų yra profesionalūs šnipai. MI 5 prašymu 1927 metų gegužę 150-imt policijos bendradarbių užklupo kompanijos biurą ir sandėlius.

Continue reading „Prekybos kompanijoje knibždėte knibždėjo sovietų šnipų“

Lietuvos valstybė bando rinktis klaidingą variantą, ieškodama išeities iš diplomatinio skandalo. Ji linkusi griežtai bausti Vengrijoje ir Azerbaidžane rezidavusius diplomatus. Mobiliausiais telefonais per daug atvirai nuomones reiškusiems diplomatams Renatui Juškai ir Artūrui Žurauskui norima atimti galimybę reziduoti Vengrijoje ir Azerbaidžane. Tiek Premjero, tiek Prezidentės, tiek URMo tarnybos tvirtina, esą abu ambasadoriai prarado pasitikėjimą.

Tik Seimo užsienio reikalų komitetas nepritaria tokioms griežtoms sankcijoms. Ir tai, regis, išmintinga pozicija. Lietuvai nederėjo viešai mėtytis griežtais priekaištais, esą diplomatai "prarado pasitikėjimą" ar "privalo galvoti, ką sako". Tik sureikšminome mums primestą provokaciją.

Continue reading „Diplomatinio skandalo pamokos“

salotos_0

Gruzijos ambasadorius JAV pasijuto nuvargęs ir nusivylęs jau po metų, praleistų Vašingtone, rašo “The Washington Times”.

„Temuras Jakobašvilis nesugebėjo pritraukti Amerikos valdininkų dėmesio į savo mažytę, bet strategiškai svarbią respubliką, stojusią į demokratijos kelią“, – pažymi straipsnio autorius James Morrisonas.

„Aš privargau nuo savo misijos ir darbo šioje pozicijoje“, – parašė Facebook‘e 45-erių diplomatas, paskelbęs apie savo atsistatydinimą. Anot jo, jis pranešė apie savo sprendimą Gruzijos užsienio reikalų ministrei Majai Pandžikidzei, prieš paskelbdamas apie tai internete.

Continue reading „Skandalas Gruzijos ambasadoje: salotų “Cezaris” diena“