Profesionalūs ir šaltakraujiški Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnų veiksmai neleido pabėgti į laisvę tai suplanavusiam nuteistajam, sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, komentuodamas antradienio vakare sustabdytą nuteistojo iki gyvos galvos bandymą ištrūkti į laisvę.
 
„Dėkoju Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnams, kurių profesionalūs ir šaltakraujiški veiksmai neleido pabėgti į laisvę tai suplanavusiam nuteistajam. Pataisos įstaigų sistemos pareigūnai ne kartą įrodė, kad yra gerai pasirengę veikti įvairiose situacijose, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – Didelė pagarba mūsų moterims ir vyrams, kurie pasirinko šį sunkų ir atsakingą darbą, padedantį užtikrinti visuomenės saugumą“.
 
Pasak ministro, pareigūnei suteikta reikalinga medikų ir psichologinė pagalba. Visi operacijoje dalyvavę asmenys bus paskatinti už profesionalumą ir ryžtą, parodytą esant sunkioms aplinkybėms.  
 
Šiuo metu Šiaulių tardymo izoliatoriuje atliekamas tyrimas, dirba specialistai iš Kalėjimų departamento. Bus išsiaiškinta, kaip nuteistasis galėjo įsigyti draudžiamų daiktų ir įkaite paimti pareigūnę. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.29; 10:08

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį lankydamasis Marijampolės pataisos namuose, su pataisos namų vadovybe ir teisingumo ministerijos viceministru Raimondu Bakšiu aptarė, kaip keičiasi šie pataisos namai ir kokie pokyčiai laukia visos bausmių atlikimo sistemos.

Ministras Pirmininkas pamatė, kokiomis sąlygomis gyvena nuteistieji, jam buvo parodyti konfiskuoti daiktai, papasakota, kaip kovojama su narkomanijos problema, kaip į pataisos namų teritoriją patenka uždrausti daiktai ir kiek už juos mokama.

Ministro Pirmininko teigimu, dabartinė situacija šalies pataisų namuose reikalauja pokyčių.

„Kai kuriose laisvės atėmimo įstaigose susidaro įspūdis, kad nuo sovietmečio pažengta labai nedaug. Tiek kalbant apie bendrabutinę bausmių atlikimo sistemą, kai vienoje patalpoje bausmę atlieka keliolika žmonių, tiek kalbant apie administracijos santykius su nuteistaisiais“, – sakė S. Skvernelis.

Anot Premjero, bus bandoma mažinti nuteistųjų skaičių kamerose, o pačius nuteistuosius – socializuoti ir palaipsniui ruošti grįžimui į laisvę.

„Puikiai suprantu, kad turime pereiti prie kamerinės bausmių atlikimo sistemos, kai nuteistieji kamerose sėdi po tris ar keturis. Marijampolės pataisos namuose jau atsirado toks korpusas. Taip pat pataisos namų funkcija turi būti socializuoti žmogų ir paruošti jį grįžimui į laisvę. Tai negali būti naujų nusikaltimų darymo mokykla“, – teigė jis.

Marijampolėje nemaža problema vis dar išlieka uždraustų daiktų „šaudymas“ per pataisos namus juosiančias tvoras. Didžioji dalis pataisos namų teritorijos yra pramoninė zona, kurioje vyksta metalo apdirbimo darbai.

Ne išimtis ir narkotinės medžiagos – jos įsinešamos lankytojų kūno ertmėse. Dalis tokių siuntinių randama, bet neturint operatyvinės informacijos visų lankytojų kūno ertmės tikrinamos nėra. Nors kiekvienas lankytojas tikrinamas metalo detektoriumi, į pataisos namus patenka ir mobilūs telefonai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.26; 00:02