Po publikacijos pasirodymo neprabėgo nė keletas dienų, kai ji susilaukė atgarsių. Įvairiausių atgarsių. Seimo nariai konservatoriai Rasa Juknevičienė ir Antanas Napoleonas Stasiškis šių metų balandžio 17-ąją viešai kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, prašydami ištirti, „ar faktai, paskelbti „XXI mažiuje“, yra tikri, o jiems pasitvirtinus – pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų VSD pareigūnų veiksmų“. Oficialiame parlamentarų R. Juknevičienės ir A.N. Stasiškio kreipimęsi retoriškai samprotaujama: „Neįtikėtina, jog institucijos atstovai, kurių pagrindinis uždavinys – kovoti su valstybei gresiančiais išorės ir vidaus pavojais, taip pat ieškoti tikrų, o ne išgalvotų nusikaltėlių, siūlo ketvirtį milijono litų, kad tik buvęs savanoris prisiimtų kaltę dėl veiksmų, kurių, jo paties žodžiais tariant, nei padarė, nei ketino padaryti“.

Viršila Mykolas Dūdonis. G. Visocko nuotr.

Dudonis

Pabandykime įsivaizduoti sveiku protu sunkiai suvokiamą situaciją. Pas buvusį Krašto apsaugos savanorių pajėgų viršilą Mykolą Dūdonį šių metų kovą pradėjo intensyviai lankytis Lietuvos VSD pareigūnai. Lietuvos saugumiečių vizitų per paskutiniąsias keletą savaičių būta net septynių (M. Dūdonio paskaičiavimais, jis su VSD atstovais iš viso šnekėjosi apie 50 valandų). Ilgokai buvęs savanoris nesuprato, net neįtarė, ko iš jo gali norėti Lietuvos pagrindinės slaptosios tarnybos darbuotojai. VSD atstovai ilgai vengė pasakyti, koks pagrindinis jų viešnagių į Garliavą tikslas. Paskutiniojo susitikimo būta lemiamo.

Buvęs krašto apsaugos savanorių pajėgų viršila Mykolas Dūdonis: „politine prostitute niekad nebuvau ir nebūsiu, tegul su manimi daro, ką nori“.

Continue reading „250 tūkst. litų – už politinę ir moralinę išdavystę“