slaptai_kamera

Laba diena. Jūs manęs greičiausiai nepamenat (prieš pusmetį Jūsų dėka sužinojau apie Viliaus Bražėno knygą ir ją įsigijau). Rašau jums, norėdama padėkoti už publikacijas visuomenės aktualijų portale „Slaptai“.

Tai pirmas portalas, kurį atsidarau, prisėdusi prie kompiuterio. Publikacijos visada profesionalios, korektiškos, argumentuotos, aktualios ir, svarbiausia, drąsios ir padorios, kas labai reta šiandieninėje spaudoje. Tokių leidinių – išties mažoka mūsų šiandieninės žiniasklaidos jūroje.

Continue reading „Dar kartą ačiū už sąžiningą spaudą“

bukauskas

Šių metų birželio 18-ąją tiek portale Slaptai.lt, tiek laikraštyje “XXI amžius” buvau paskelbęs straipsnį “Lietuvos žurnalistams ne ką lengviau nei kolegoms Rusijoje”. Minėtame rašinyje teigiau, jog žiniasklaidos priemonių atstovai persekiojami visur – ir diktatoriškose, ir demokratinėse šalyse. Skirtumas tarp Rusijos ir Lietuvos – minimalus. Kaimyninėje rytų valstybėje žurnalistai nutildomi šūvių, kastetų bei kalėjimų pagalba, Lietuvoje jie žlugdomi teisinėmis priemonėmis, įveliant juos į brangiai kaštuojančius teisminius maratonus ar ženkliai pakeliant žlugdančią mokesčių kartelę. Taigi “teisinės priemonės” – ne mažiau skausmingos už kruvinas beisbolo lazdas. Be to, mada kumščių pagalba susidoroti su bent kiek aštriau rašančiais leidėjais po truputį atkeliauja ir į Lietuvą. Juk krikščioniškosios minties, kultūros ir visuomenės leidinio “XXI amžius” savininkas Edvardas Šiugžda praėjusiais 2009-aisiais metais buvo žiauriai sumuštas greičiausiai tik todėl, kad drauge su šių eilučių autoriumi nusprendė leisti “Slaptuosius takus”.

Continue reading „Kas bando nutildyti visuomenės veikėją Gintautą Bukauską?“

siugzda_sumustas_2

2009 metų rugpjūčio 20 dienos pavakare Kaune įvyko, atrodo, menkas incidentas – dienos metu, 18 valandą (vasaros metu tai – labai ankstyvas laikas, jo nepriskirsi prie vakaro), troleibuse buvo sumuštas pagyvenęs vyriškis. Mušė du jaunuoliai, itin įsismarkavę būtent po to, kai juos, paskui beskubėjusį žmogų kažkodėl atsidūrusius tame pačiame troleibuse ir įžūliai triukšmavusius bei daužusius troleibuso įrangą, tas pagyvenęs vyriškis žodžiu paprašė nusiraminti. Atrodo, jaunuoliai to tik ir telaukė – tuoj pat jie sutartinai ėmė daužyti juos sudrausminti pamėginusį vyriškį. Panašu, kad chuliganams, iki tol vaidinusiems išgėrusius, bet staiga prablaivėjusiems, šis užsiėmimas teikė didelį malonumą. Taikydami į gyvybines kūno dalis jie mušė kaip tikri „profesionalai“.

Continue reading „Kodėl buvo sumuštas “XXI amžiaus” redaktorius“

kitaicai_2

Dar prieš keletą metų pagrindinė Lietuvos slaptoji tarnyba VSD itin rimtai ruošėsi kovai su terorizmu ir jau buvo pasiekusi rimtų, apčiuopiamų rezultatų. Tačiau nūnai ši tauri VSD misija sužlugdyta. Ją sugriovė mūsų politikai, neįžvelgiantys terorizmo keliamų pavojų, bei mūsų žiniasklaida, atkakliai tęsianti atakas prieš VSD. Maždaug taip viename iš paskutiniųjų savo komentarų “Lietuvos ryte” tvirtina buvęs VSD vadovas Mečys Laurinkus. Sunku ginčytis su buvusiu ilgamečiu VSD vadovu, kurį žurnalistas Virginijus Savukynas vienoje televizijos laidoje pakrikštijo “labiausiai informuotu žmogumi Lietuvoje”. Ir vis dėlto norėčiau nusistebėti: ar, analizuodamas terorizmo keliamas grėsmes, mūsų saugumas tikrai jau toks bejėgis, bedantis, pasyvus?

Continue reading „Kada pradėsime bijoti kinų“

video_cip

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ar ši data vis dar aktuali lietuviams? Ko pasigendame mūsų šiandieninėje žiniasklaidoje? Kokios dabartinės žiniasklaidos ydos? Kaip ir kodėl kinta žiniasklaidos vertybės? Su kokiais sunkumais susiduria dori, neparsiduodantys, prasmingų temų ieškantys plunksnos broliai? Artimiausiu metu portale Slaptai.lt ir laikraštyje “XXI amžius” bus paskelbti žurnalisto Gintaro Visocko pastebėjimai apie šiuolaikinės žiniasklaidos bėdas, klystkelius, sunkumus.

O dabar videostudija “SLAPTAI” skelbia nedidelį videoreportažą apie gegužės 7-ąją šventusius žurnalistus.

Continue reading „Žurnalistas – taip pat žmogus“

slaptieji_spalvotas_sitas

Kovo 17-ąją Edvardo Šiugždos vadovaujamas “XXI amžius” išleis dar vieną specializuoto priedo “Slaptieji takai” numerį. Šiemet – tai jau trečiasis “Slaptųjų takų” numeris.

Per pastaruosius kelerius metus “XXI amžius” spėjo išleisti beveik 40-imt “Slaptųjų takų” numerių. Šiemet “Slaptieji takai” – jau spalvoti. Redakcija taip pat ieško galimybių priedą apie pasaulio slaptąsias tarnybas leisti ne vieną, bet du kartus per mėnesį bei jį pardavinėti pagrindiniuose Lietuvos spaudos kioskuose (kartu su “XXI amžiaus” priedu “Horizontai”, kuriuose gviledenami tarptautiniai reikalai).

”Slaptieji takai” – tai bendras “XXI amžiaus” ir visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt projektas. Išskirtinis mūsų bruožas tas, kad mes nebijome imtis sudėtingiausių, painiausių istorijų.

Continue reading „Kovo 17-ąją pasirodys dar vienas “Slaptųjų takų” numeris“

slaptieji_spalvotas_1

Vasario 17-ąją Edvardo Šiugždos vadovaujamas “XXI amžius” išleido dar vieną specializuoto priedo “Slaptieji takai” numerį. Šiemet – tai jau antrasis “Slaptųjų takų” numeris. Per pastaruosius kelerius metus “XXI amžius” spėjo išleisti 37-erius “Slaptųjų takų” numerius. Šiemet “Slaptieji takai” – jau spalvoti. Redakcija taip pat ieško galimybių priedą apie pasaulio slaptąsias tarnybas leisti ne vieną, bet du kartus per mėnesį bei jį pardavinėti pagrindiniuose Lietuvos spaudos kioskuose (kartu su “XXI amžiaus” priedu “Horizontai”, kuriuose gviledenami tarptautiniai reikalai).

”Slaptieji takai” – tai bendras “XXI amžiaus” ir visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt projektas. Išskirtinis mūsų bruožas tas, kad mes nebijome imtis sudėtingiausių, painiausių istorijų.

Continue reading „Tegul bus nedidelė paslaptis…“