Tegul bus nedidelė paslaptis…


Vasario 17-ąją Edvardo Šiugždos vadovaujamas “XXI amžius” išleido dar vieną specializuoto priedo “Slaptieji takai” numerį. Šiemet – tai jau antrasis “Slaptųjų takų” numeris. Per pastaruosius kelerius metus “XXI amžius” spėjo išleisti 37-erius “Slaptųjų takų” numerius. Šiemet “Slaptieji takai” – jau spalvoti. Redakcija taip pat ieško galimybių priedą apie pasaulio slaptąsias tarnybas leisti ne vieną, bet du kartus per mėnesį bei jį pardavinėti pagrindiniuose Lietuvos spaudos kioskuose (kartu su “XXI amžiaus” priedu “Horizontai”, kuriuose gviledenami tarptautiniai reikalai).

”Slaptieji takai” – tai bendras “XXI amžiaus” ir visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt projektas. Išskirtinis mūsų bruožas tas, kad mes nebijome imtis sudėtingiausių, painiausių istorijų.

Sakykim, tik mes išsamiai, pastoviai ir kryptingai analizavome čečėnų Hadižat ir Maliko Gatajevų sulaikymo Lietuvoje aplinkybes. Tik mes Lietuvoje išdrįsome pasižiūrėti į Azerbaidžano ir Armėnijos konfliktą dėl Kalnų Karabacho ne krikščionių, bet musulmonų akimis. Tik mes pasiteiravome Lietuvoje reziduojančių turkų diplomatų, o kokių gi priekaištų jie turi mums, krikščionims. Tik mes išsamiai analizavome buvusio savanorių viršilos Mykolo Dūdonio persekiojimo priežastis, tik mes atidžiai įsiklausėme į buvusio disidento Algirdo Petrusevičiaus poziciją, tik mes ėmėme gvildenti temą, ar visos Lietuvoje gyvenančios tautinės mažumos yra lojalios Lietuvos valstybei, tik mes priekaištavome politikos apžvalgininkui Kęstučiui Girniui dėl jo prorusiškos pozicijos nušviečiant Rusijos – Gruzijos karą, tik mes pateikėme informacijos apie vadinamuosius sekso šnipus, tik mes pažvelgėme į slaptųjų CŽV kalėjimų Lietuvoje buvimo – nebuvimo skandalą ieškodami Kremliaus intrigų, tik mes pradedame gilintis į Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos nusikaltimus Lietuvon pabėgusių baltarusių disidentų akimis…

Tokių “tik mes” – labai daug. Tiesa, ne visus užsibrėžtus tikslus mums pavyksta deramai ir laiku realizuoti. Tačiau ir šio ekonominio sunkmečio sąlygomis stengiamės būti aktualūs ir įdomūs, gilūs ir pirmieji, objektyvūs ir drąsūs.

Kokias temas gvildensime artimiausiu metu, – tegul bus nedidelė paslaptis.

Patys nekantriausieji vilniečiai “Slaptuosius takus” įsigyti gali kreipdamiesi adresu gilanis.gintaras@gmail.com. Vilniečiams ieškoti “XXI amžiaus” taip pat derėtų “Katalikų pasaulio leidinių” leidyklos knygyne (Pranciškonų g. 3), Arkikatedros kioske (Katedros a. 1) ir Arkikatedros knygyne (Šventaragio g. 4). Kauniečiams šio leidinio reikėtų ieškoti LPKTS kioske (Laisvės al. 39) arba “XXI amžiaus” redakcijoje (Papilio g. 5). Kitur “XXI amžius” kol kas pardavinėjamas tik platintojų, katalikiškuose spaudos kioskuose ar parduotuvėse prie bažnyčių.

Beje, “XXI amžius” nėra brangus laikraštis. Abiejų savaitės numerių (trečiadieninio ir penktadieninio) kaina vienam mėnesiui kaštuoja – tik 19,30 Lt. Trims mėnesiams – 57,90 Lt. Pusei metų “XXI amžius” kainuotų 115,80 Lt. . Tik trečiadienio arba tik penktadienio numeriai – per pus pigesni (“Slaptieji takai” pasirodo trečiadieniais). “XXI amžių” taip pat prenumeruoti galima ir internetu www.post.lt (nuorodoje – GYVENTOJAMS).

Tuo pačiu norime pabrėžti: tik visi kartu “Slaptuosius takus” pajėgsime parengti išties įdomius. Todėl siūlykite temas, rašykite, komentuokite. Kiekviena Jūsų nuomonė – mums labai svarbi. Net ir kritinė.

2010.02.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *