Lenkijos vyriausybė analizuoja Europos Sąjungos Teisingumo Teismo nutartį, pagal kurią šalis turės mokėti Europos Komisijai 100 tūkstančių eurų baudą kasdien, jeigu nesiliaus kirtusi Belovežo girios. Tai antradienį interviu Lenkijos radijui pareiškė šalies užsienio reikalų ministras Vitoldas Vaščykovskis (Witold Waszczykowski).

„Tai teismo pozicija, kurios mes neketiname ignoruoti“, – sakė jis. „Bet tai dar ne verdiktas“, – pridūrė ministras, pabrėždamas, jog šiuo metu Lenkija analizuoja teismo nutartį.

Pirmadienį ES Teisingumo Teismas nusprendė, jog Lenkija turi tučtuojau nutraukti aktyvų miško naudojimą Belovežo girioje, išskyrus tuos atvejus, kai tai būtina visuomenės saugumui užtikrinti. Jeigu Lenkija pažeis šią nutartį, teismas ją įpareigos mokėti Europos Komisijai mažiausiai po 100 tūkstančių eurų kasdien.

Skandalas dėl Belovežo girios trunka jau kelis mėnesius. Pagal Lenkijos vyriausybės planus, rezervate turi būti iškirsta apie 1,3 milijono medžių, užsikrėtusių pavojingu kenkėju – žievėgraužiu tipografu. Ekologai protestuoja prieš šiuos veiksmus ir reikalauja suteikti reliktiniam miškui galimybę pačiam susitvarkyti su natūraliais masyvo atsinaujinimo procesais.

Anksčiau ES Teisingumo Teismas po EK ieškinio Lenkijos vyriausybei nusprendė, kad medžių kirtimas turi būti tučtuojau nutrauktas. Bet, kaip praneša ekologai, šis sprendimas nebuvo įvykdytas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.22; 00:02

Vokietijos laikraštis Die Zeit tęsia seriją reportažų apie politinius kalinius ir prezidento priešininkus Rusijoje, kuriuos „tos šalies teismų sistema toliau persekioja“ ir kuriuos, skirtingai nuo buvusio oligarcho Michailo Chodorkovskio bei pank grupės Pussy Riot dalyvių, nepalietė nesena amnestija. Jų vardai ne tokie žinomi Vakaruose, bet jų atvejai vis tiek liudija, kad Rusijoje trūksta demokratijos“.

Pirmasis Die Zeit apžvalgos antroje dalyje – ekologinio judėjimo „Visuomeninė sargyba Šiaurės Kaukaze“ narys Jevgenijus Vitiuška, nuteistas trejiems metams kalėjimo už tai, kad 2012 metų birželį kartu su savo kolega paliko užrašus ant tvoros, juosiančios Krasnodaro krašto gubernatoriaus Aleksandro Tkačiovo vilą, pastatytą, ekologų nuomone, gamtosauginėje zonoje.

Continue reading „Kiti aktyvistai tebesėdi Rusijos kalėjimuose“

Aktualijų portalas Slaptai.lt pateikia per RTVi televiziją ir radiją "Echo Moskvy" nuskambėjusį rusų rašytojo Michailo VELERIO interviu, duotą laidos "Osoboje mnenija" žurnalistei Olgai Byčkovai.

Ne visos Rusijos rašytojo Michailo Velerio nuostatos mums priimtinos.

Tačiau mums pasirodė įdomios rašytojo pastabos apie visuomenės dėmesį atitraukiančias triukšmo granatas. Taip pat įsiminė rašytojo pastabos, jog pati skaudžiausia kritika – nutylėjimas, ignoravimas, nepastebėjimas. O aršiai kritikuodami savo oponentą mes jį tuo pačiu ir sureikšminame.

Tad analizuodami rusiškus pavyzdžius mes galime lengviau pastebėti savas, lietuviškas, klaidas. 

Continue reading „Apie visuomenės dėmesį atitraukiančias triukšmo granatas“