Balsavusių rinkėjų apklausos rodo, kad prognozės nepasitvirtino ir Nyderlanduose vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) geriausiai pasirodė proeuropietiškos partijos ir joms turi atitekti daugiausiai vietų Parlamente.
 
Remiantis „Ipsos“ atliktos apklausos duomenimis, Franso Timmermanso vadovaujamai Nyderlandų darbo partijai (PvdA) turėtų atitekti daugiau kaip 18 proc. balsų ir penkios vietos iš 26 vietų, priklausančių Nyderlandams EP.
 
Nyderlandų ministro pirmininko Marko Ruttės Liaudies partijai už laisvę ir demokratiją (VVD) prognozuojamos keturios vietos ir 14 proc. balsų. Krikščionių demokratų partijai (CDA) taip pat turėtų tekti keturios vietos, viena vieta mažiau nei 2014 metais vykusiuose rinkimuose.
 
Kaip teigiama, buvo manoma, kad rinkimuose didžiausia kova vyks tarp M. Ruttės VVD ir euroskeptiškos Thierry Baudet vadovaujamos partijos Demokratijos forumas (FvD), tačiau balsavusių rinkėjų apklausos rodo, kad FvD turėtų likti ketvirtoje vietoje su 11 proc. balsų ir trimis vietomis.
 
Prieš rinkimus M. Ruttės ir Th. Baudet partijoms buvo prognozuojama po penkias vietas.
 
Didžiausia nesėkmė rinkimuose prognozuojama Gerto Wilderso kraštutinių dešiniųjų Laisvės partijai (PVV), kuri turėtų netekti trijų iš keturių vietų, kurias iškovojo 2014 m. rinkimuose.
 
Nyderlandų rinkėjai buvo vieni iš pirmųjų, balsavusių keturias dienas trunkančiuose EP rinkimuose. Ketvirtadienį EP rinkimuose dar balsavo Didžioji Britanija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.24; 00:30

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį įspėjo, kad „antieuropinės jėgos“ bando kištis į rinkimus Europoje ir gali vėl tai daryti per Europos Parlamento rinkimus gegužę. 

„Yra išorinės antieuropinės jėgos, kurios atvirai ar slapta siekia daryti įtaką demokratiniams europiečių pasirinkimams, kaip tai įvyko su „Brexitu“ ir su keliomis kitomis rinkimų kampanijomis Europoje“, – sakė D. Tuskas. 

„Tai vėl gali įvykti su Europos Parlamento rinkimais gegužę. Dėl to raginu visus, kuriems rūpi ES, glaudžiai bendradarbiauti per ir po Europos Parlamento rinkimų“, – reporteriams Briuselyje teigė D. Tuskas. 

Po pokalbių su Armėnijos ministru pirmininku Nikolu Pašinianu kalbėdamas D. Tuskas pakartojo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono įspėjimus dėl užsienio kišimosi. 

„Neleiskite politinėms partijoms, kurios yra finansuojamos Europai priešiškų išorinių jėgų, spręsti ES prioritetiniais klausimais ir dėl naujos Europos institucijų vadovybės“, – teigė D. Tuskas. 

Gegužės 23-26 dienomis bus renkami 705 Europos Parlamento nariai, kurie ateinančius penkerius metus padės rengti naujus ES įstatymus ir išrinkti Europos Komisijos pirmininko Jeano Claude’o Junckerio įpėdinį.

Neringa Šarmavičiūtė (ELTA)
 
2019.03.06; 04:30