esti_legion

Estų laikraštis Postimees.ee praneša, kad vasario 28 dieną Estijos premjeras A. Ansipas savo rezidencijoje surengė kviestinius pietus.

Pietūs skirti Estijos Respublikos paskelbimo metinių proga. Į juos buvo pakviesti buvę partizanai ir SS grenadierių  divizijoje prieš bolševizmą kovoję 39-eri estų tautos Didvyriai.

Priėmimo metu A. Ansipas pasakė: “Aš dėkoju jums už tai, ką jūs padarėte savo Tautos ir Tėvynės vardan. Jūsų dėka Estija tapo Valstybe, kuria galime didžiuotis”.

Continue reading „A. Ansipas padėkojo estų waffen SS divizijos veteranams ir partizanams“

nov_maza

Ginčų apie tikrąsias Antrojo pasaulinio karo priežastis bei pasekmes, teigiamą ar neigiamą Josifo Stalino vaidmenį, militaristinių paradų Raudonojoje aikštėje reikalingumą ar beprasmiškumą, – užtenka ir šiandien, nors gegužės 9-oji jau praėjo. Itin skirtingo pobūdžio pasisakymų gausu rusiškoje televizijoje. Čia išskirčiau žurnalistės, politikos apžvalgininkės, disidentės Valerijos Novodvorskajos poziciją. Kalbėdama su RTVi žurnaliste Olga Žuravliova žodžio kišenėje niekuomet neieškojusi V.Novodvorskaja, vertindama žygiuojančius Raudonojoje aikštėje veteranus, nepabijojo pavartoti sąvokos “užnugario žiurkės”.

Continue reading „Valerija Novodvorskaja: “Juos reikėtų vadinti “užnugario žiurkėmis”“