Ekonomikos augimas pastaraisiais metais visose Baltijos šalyse yra panašus, todėl esminių ekonominių skirtumų, kurie galėtų paaiškinti, kodėl lietuviai euru pasitiki žymiau mažiau nei Estija ir Latvija, rasti sunku, sako už finansinį stabilumą ir socialinį dialogą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombrovskis. 

Valdis Dombrovskis. EPA – ELTA nuotr.

„Jei pasižiūrėtume į ekonomikos raidą Baltijos šalyse, tai ji yra panaši. Matome stiprų ekonomikos augimą visose trijose Baltijos šalyse, nedarbo lygis krinta, taigi ekonominiai rezultatai yra geri. 

Perėjimas iš nacionalinės valiutos Lietuvoje taip pat buvo sklandus, jokių didelių nesklandumų nebuvo užfiksuota. (…) Tai iš tos pusės nematau esminių skirtumų, kurie galėtų objektyviai parodyti, kokios yra lietuvių nepasitikėjimo euru priežastys. Tai turbūt lemia vidaus priežastys, kurias iš išorės yra sunku įvertinti“, – žurnalistams Rygoje sakė V. Dombrovskis. 

Lietuvoje euru pasitiki apie 36 proc. gyventojų, kai Latvijoje euro įvedimą naudingu laiku daugiau nei 60 proc. gyventojų. Tuo metu Estija pagal pasitikėjimą euru yra lyderė – joje 80 proc. gyventojų eurą laiko šaliai naudingu, rodo „Eurobarometro“ duomenys. 

Praėjusių metų antro ketvirčio duomenimis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje „ant popieriaus“ yra 937 eurai, Latvijoje – daugiau nei tūkstantis eurų, Estijoje – apie 1300 eurų. Estijoje senatvės pensija siekia apie 450 eurų, o Lietuvoje – 307 eurus. Latvijoje pensijų dydis sudaro apie 325 eurus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.09; 00:02

LIETUVIŠKOSIOS IDEOLOGIJOS METMENYS

Į lietuviškąjį nacionalizmą

Kai suvokiama, kad prieita riba, klausiama, ką daryti. Kad lietuvių tauta merdi, ne viena lietuvių galva jau suvokia, o pavienė ir pripažįsta balsu.

Valdžios gi tebekalba apie įveiktą arba neįveiktą krizę, ekonomikos augimą arba smukimą, gerovės kilimą ir kėlimą. Visa tai vyksta Europos Sąjungos integracinių procesų koordinatėse, taigi nacionalines Lietuvos galias ir iš principo, ir konkrečiai reguliuojant išorėje veikiantiems ir stiprėjantiems galios centrams.

Continue reading „Nacionalizmas – tai tikrasis humanizmas (3)“

valdis-dombrovskis

Krizės apimtose euro zonos valstybėse sumažinus algas ir pensijas, būtina sumažinti atlyginimus ir Briuselio valdininkams, – taip mano Latvijos ministras pirmininkams Valdis Dombrovskis.

Skolų krizės laikais euro zonoje būtina sumažinti ir išlaidas Europos Sąjungos aparatui, – tokia Latvijos ministro pirmininko Valdžio Dombrovskio nuomonė. „Sunku paaiškinti krizės apimtų šalių piliečiams, kodėl jų pensijos mažinamos, o atlyginimai Briuselyje ir toliau auga“, – pareiškė Latvijos politikas interviu vokiečių portalui bild.de. Todėl, anot V.Dombrovskio, būtina sumažinti darbo užmokesčius ES valdininkams.

Continue reading „Latvija ragina sumažinti Europos valdininkų algas“