Latvija ragina sumažinti Europos valdininkų algas


Krizės apimtose euro zonos valstybėse sumažinus algas ir pensijas, būtina sumažinti atlyginimus ir Briuselio valdininkams, – taip mano Latvijos ministras pirmininkams Valdis Dombrovskis.

Skolų krizės laikais euro zonoje būtina sumažinti ir išlaidas Europos Sąjungos aparatui, – tokia Latvijos ministro pirmininko Valdžio Dombrovskio nuomonė. „Sunku paaiškinti krizės apimtų šalių piliečiams, kodėl jų pensijos mažinamos, o atlyginimai Briuselyje ir toliau auga“, – pareiškė Latvijos politikas interviu vokiečių portalui bild.de. Todėl, anot V.Dombrovskio, būtina sumažinti darbo užmokesčius ES valdininkams.

Latvijos vyriausybės vadovas paragino Graikijos valdžią pasekti jo šalies pavyzdžiu, rašo agentūra DAPD. 2008–2011 metų ekonominės krizės laikotarpiu Latvijoje buvo smarkiai sumažintos pensijos ir valstybės tarnautojų algos. „Mūsų pavyzdys rodo, kad taupant galima sureguliuoti krizę“, – pabrėžė V.Dombrovskis.

Tuo pačiu Latvijos ministras pirmininkas patvirtino, kad Ryga ketina nuo 2014 metų pereiti prie vieningos Europos valiutos. Sprendimą įvesti eurą politikas, kaip ir anksčiau, laiko teisingu, nepaisant problemų euro zonoje. Anot V.Dombrovskio, kalbama ne apie piniginio vieneto krizę, o apie atskirų valiutos sąjungos šalių skolų krizę.

Latvijai stojimo į euro zoną privalumai „visiškai tiksliai“ persveria visokią su tuo susijusią riziką, pridūrė jis.

Nuotraukoje: Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis.

2012.10.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *