Kaip Latvija atkūrė spartų ekonomikos augimą?


Tai – interviu su Latvijos ekonomikos ministru Danieliu Pavliutu. Atsakydamas į klausimą, kokiomis priemonėmis Latvijai pavyko atkurti spartų ekonomikos augimą po didžiulės recesijos, D. Pavliutas įvardijo kelias priežastis.

„Pirma, tai Latvijos ekonomikos gebėjimas prisitaikyti. Kalbu visų pirma apie šalies gyventojus – jie sugebėjo pakankamai konstruktyviai reaguoti į priemones, dėl kurių kitose šalyse galėtų kilti, pavyzdžiui, masiniai neramumai ar streikai. Atlyginimų ir socialinio aprūpinimo koregavimo politiką mūsų šalyje buvo labiau įmanoma vykdyti nei kitose šalyse. Tačiau vyriausybė vėliau daug padarė, kad po krizės būtų tobulinamas ir stiprinamas socialinės paramos tinklas. Socialinei apsaugai skirtos išlaidos, pavyzdžiui, nedarbo pašalpos, parama minimalias pajamas gaunantiems gyventojams, palyginti su laikotarpiu iki krizės padidėjo", – sakė D.Pavliutas.

"Kita priežastis, biudžetas buvo sumažintas iki 17 proc. BVP. Imtasi radikalių priemonių, bet dialogo su verslo ir visuomenės atstovais dėka mes sugebėjome išgyventi šitą šoką“, – tvirtino D. Pavliutas.

Pasak Latvijos ekonomikos ministro, „BVP augimui įtakos turėjo šalies ekonomikos perorientavimas. Tokį perorientavimą per trumpą laiką gali įgyvendinti tik maža šalis.

Latvijos verslininkai greitai nukreipė dėmesį iš vidaus rinkos vartojimo, į užsienio rinkas. Vyriausybės vykdoma politika pagerino eksportuotojų konkurencingumą. Mūsų ekonomikos apimtys dar nepasiekė prieš krizę buvusio lygio, tačiau pramonės ir eksporto srityse mes jau seniai viršijome bet kokius istorinius rekordus.“

Informacinis šaltinis – Lenta.ru

2013.04.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *