Talino gyventojai nemokamai naudojasi viešuoju transportu


Šiame straipsnyje kalbama apie Talino gyventojus, kurie nemokamai naudojasi viešuoju transportu. Ir cituojamas dabartinis Talino meras Edgaras Saavisaras. Estijos sostinės meras pastebi daug šio sprendimo privalumų.

Pavyzdžiui: „Nuo tada, kai Estijos sostinės Talino gyventojai nemokamai naudojasi viešuoju transportu, automobilių miesto gatvėse sumažėjo 15 proc. Kiti miestai irgi svarsto, ar verta įvesti nulinį tarifą. […] Apie tai galvoja kitos dvi Baltijos šalių sostinės Ryga ir Vilnius bei Helsinkis Suomijoje. […] Šiomis priemonėmis siekiama kovoti prieš oro užterštumą ir kamščius miesto gatvėse."

Į klausimą, ar už prarastas lėšas Talinas nebūtų galėjęs įveikti žymiai daugiau problemų, cituojamas opozicijos atstovas Valdas Randpere: "Priešininkai kritikuoja, kad su prarastomis Talino biudžeto lėšomis būtų buvę galima išspręsti daug aštrių socialinių problemų. Gatvėse pilna duobių, nėra pinigų vaikų darželiams“, – kritikavo opozicijos atstovas Valdo Randpere.

O miesto meras Edgaras Saavisaras mano, kad, kuo daugiau žmonių prisiregistruos Taline, tuo labiau padidės pajamos į miesto biudžetą. Nes nemokamai viešuoju transportu naudotis gali tik Talino gyventojai.“

Nuotraukoje: senasis Talino vaizdas.

Informacinis šaltinis: "Der Standard"

2013.04.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *