Nigelas Farage. EPA – ELTA nuotr.
Jungtinėje Karalystėje (JK) euroskeptikas populistas Nigelas Farage’as penktadienį paragino premjerą Borisą Johnsoną paklausyti Donaldo Trumpo patarimo ir suvienyti galias su jo „Brexit“ partija, ruošiantis prieš Kalėdas numatytiems rinkimams.
 
Ketvirtadienį britų radijo laidos metu JAV prezidentas pasidalijo savo nuomone apie gruodžio 12 d. pirmalaikius parlamento rinkimus.
 
D. Trumpas paragino B. Johnsoną ir N. Farage’ą rinkimų kampanijos metu „suvienyti jėgas“ – sukurti „nenugalimą jėgą“. Jis taip pat perspėjo, kad opozicinės Leiboristų partijos pirmininkas Jeremis Corbynas būtų valstybei „labai netinkamas“.
 
JAV prezidentas taip pat perspėjo, kad B. Johnsono susitarimas su ES reiškia, jog „tam tikru požiūriu…negalite vykdyti prekybos“ su JAV.
 
B. Johnsonas yra viešai atsisakęs minties formuoti oficialią sąjungą su N. Farage‘u, kurio partija „Brexit“ rinkimuose nesulaukia didelio palaikymo.
Manoma, kad euroskeptikas gali atstumti nuosaikesnius konservatorių rėmėjus.  
 
D. Trumpo įsikišimas sukėlė didelį skandalą JK ir pažėrė skubotus visų pusių atstovų komentarus.
 
Penktadienį N. Farage‘as radijo laidos metu paragino B. Johnsoną paklausyti D. Trumpo patarimo.
 
„Nenorėdamas skaudinti B. Johnsono, jis vis dėlto pasakė tiesą apie šokiruojamą, siaubingą susitarimą su ES“, – LBC radijo transliacijos metu sakė N. Farage‘as.
 
„Abejotina, ar net iki 2023 metų būtų tinkamas laikas priimti prekybos susitarimą su JAV. Jei tai galioja JAV, tai taip pat galioja Japonijai, galioja Indijai, galioja Australijai. Dėl Dievo meilės, Borisai, mesk susitarimą ir pradėkime vėl iš naujo, atverskime švarų puslapį“, – sakė „Brexit“ partijos lyderis.
 
Jis pažadėjo, pradėdamas rinkimų kampaniją, paaiškinti „poreikį (…) tam tikram „Brexit“ aljansui“ su B. Johnsono konservatoriais formuoti. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.02; 00:30

Euroskeptiškomis pažiūromis ir palankumu JAV prezidentui Donaldui Trumpui pagarsėjęs britų politikas Nigelas Farageas ragina atšaukti Jungtinės Karalystės ambasadorių Vašingtone po to, kai buvo nutekintos ataskaitos, kuriose jis D. Trumpo administraciją išvadino „nemokšiška“, informuoja naujienų agentūra dpa.
 
Ambasadorius Kimas Darrochas ataskaitose nuo 2017 m. iki dabar rašė, kad JAV prezidentas spinduliavo „nesaugumo jausmą“. Dokumentai buvo nutekinti laikraščiui „The Mail on Sunday“.
 
N. Farageas tviteryje rašė, kad ambasadorius visiškai netinka šiam darbui ir turėtų būti kuo greičiau pašalintas iš pareigų.
 
Duodamas interviu laikraščiui politikas teigė, kad K. Darrochas dėl „globalistinių pažiūrų ir visiškos priešingybės D. Trumpo doktrinai“ yra netinkamas eiti Jungtinės Karalystės ambasadoriaus pareigas JAV, kol prezidentu yra D. Trumpas.
 
Anot N. Farageo, ambasadoriaus sprendimas „spekuliuoti D. Trumpo ryšiais su Rusija rodo, kad jis yra absoliučiai netinkamas“.
 
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija nepaneigė dokumentų autentiškumo. Pasak ministerijos, visuomenė ir turėtų tikėtis, kad šalies diplomatai ministrams pateiks nuoširdų ir nepagražintą vertinimą apie politiką valstybėse, kuriose jie reziduoja.
 
Ministerijos teigimu, ambasadorių nuomonė nebūtinai sutampa su ministrų ar valdžios nuomone, bet jiems ir mokama už tai, kad jie būtų atviri, o JAV ambasadoriai siunčia lygiai tokias pačias ataskaitas namo apie Vestminsterio politikus ir asmenybes.
 
Viename dokumente 2017 m. ambasadorius rašė, kad „nereiktų tikėtis, jog ši administracija taps kur kas normalesne, mažiau nefunkcionalia, mažiau nenuspėjama, mažiau susiskaldžiusia ar mažiau diplomatiškai nemokšiška“.
 
K. Darrochas patarė britų valdžios atstovams meilikauti D. Trumpui, sakydamas, kad „kaip žmogus pakilęs į aukščiausias pareigas šioje planetoje jis spinduliuoja nesaugumo jausmu“.
 
Nors D. Trumpas daugelį naujienų apie vidinę kovą Baltuosiuose rūmuose vadina melagingomis, tačiau ambasadorius teigė, kad jomis reiktų tikėti, nes, jo teigimu, tai patvirtino ne vienas ambasados šaltinis Baltuosiuose rūmuose. Anot jo, dabartinė administracija yra „unikaliai nefunkcionali“.
 
Komentuodamas apie kito diplomato parengtą ataskaitą, ambasadorius suabejojo, kad dabartinė JAV administracija kada nors sugebės atrodyti kompetentinga.
 
Nepaisant tokių įžvalgų, K. Darrochas ragino nenurašyti D. Trumpo, nes skandalai jį supo visą gyvenimą, bet jis nuolat iš jų išsisukdavo.
 
„D. Trumpas gali pakilti iš liepsnų – apdaužytas, bet nepažeistas – kaip Arnoldas Švarcnegeris paskutinėse „Terminatoriaus“ scenose“, – rašė ambasadorius.
 
Birželį rašytoje ataskaitoje ambasadorius tvirtino, kad nors D. Trumpas nesiėmė reikšmingų pastangų diversifikuoti savo pagrindinę rėmėjų grupę būdamas valdžioje, tačiau vis tiek egzistuoja galimybė, kad jis gali būti perrinktas prezidentu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.07; 19:18