„Brexit“ partijos lyderis N. Farage’as ragina premjerą paklausyti D. Trumpo patarimų


Nigelas Farage. EPA – ELTA nuotr.
Jungtinėje Karalystėje (JK) euroskeptikas populistas Nigelas Farage’as penktadienį paragino premjerą Borisą Johnsoną paklausyti Donaldo Trumpo patarimo ir suvienyti galias su jo „Brexit“ partija, ruošiantis prieš Kalėdas numatytiems rinkimams.
 
Ketvirtadienį britų radijo laidos metu JAV prezidentas pasidalijo savo nuomone apie gruodžio 12 d. pirmalaikius parlamento rinkimus.
 
D. Trumpas paragino B. Johnsoną ir N. Farage’ą rinkimų kampanijos metu „suvienyti jėgas“ – sukurti „nenugalimą jėgą“. Jis taip pat perspėjo, kad opozicinės Leiboristų partijos pirmininkas Jeremis Corbynas būtų valstybei „labai netinkamas“.
 
JAV prezidentas taip pat perspėjo, kad B. Johnsono susitarimas su ES reiškia, jog „tam tikru požiūriu…negalite vykdyti prekybos“ su JAV.
 
B. Johnsonas yra viešai atsisakęs minties formuoti oficialią sąjungą su N. Farage‘u, kurio partija „Brexit“ rinkimuose nesulaukia didelio palaikymo.
Manoma, kad euroskeptikas gali atstumti nuosaikesnius konservatorių rėmėjus.  
 
D. Trumpo įsikišimas sukėlė didelį skandalą JK ir pažėrė skubotus visų pusių atstovų komentarus.
 
Penktadienį N. Farage‘as radijo laidos metu paragino B. Johnsoną paklausyti D. Trumpo patarimo.
 
„Nenorėdamas skaudinti B. Johnsono, jis vis dėlto pasakė tiesą apie šokiruojamą, siaubingą susitarimą su ES“, – LBC radijo transliacijos metu sakė N. Farage‘as.
 
„Abejotina, ar net iki 2023 metų būtų tinkamas laikas priimti prekybos susitarimą su JAV. Jei tai galioja JAV, tai taip pat galioja Japonijai, galioja Indijai, galioja Australijai. Dėl Dievo meilės, Borisai, mesk susitarimą ir pradėkime vėl iš naujo, atverskime švarų puslapį“, – sakė „Brexit“ partijos lyderis.
 
Jis pažadėjo, pradėdamas rinkimų kampaniją, paaiškinti „poreikį (…) tam tikram „Brexit“ aljansui“ su B. Johnsono konservatoriais formuoti. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.02; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *