g.visockas-portretas

Lietuvoje – pats vidurvasaris. Lietuvos sostinė – ištuštėjusi. Kas tik gali – skuba atostogauti. Važiuoja į sodybas prie ežerų, skuba į prestižinius užsienio kurortus. Politinis gyvenimas Lietuvoje – tarsi aprimęs. Juolab kad ir mūsų Seimo nariai baigė posėdžiauti, pavasarinėje sesijoje per daug aršiai nesusipešę. Jei nenutiks ko nors netikėtai pavojingo, parlamentiniai ginčai, regis, nutilo iki pat rudeninės sesijos.

Tačiau ramybė – apgaulinga. Atidžiau pasižvalgius po Lietuvą ir kaimynines šalis nesunku pastebėti, jog tikroji politika atostogų neturi. Ir niekad laisvadienių neturės. Nes atostogaujanti politika – mirusi politika. Net ir per vasaros karščius negalima sėdėti sudėjus rankų. Kitaip tave išstums, apgaus, pamirš. Net jei ir atrodo, jog politika atostogauja, tai greičiausiai reiškia tik tai, kad intensyviai ruošiamasi naujiems politiniams kivirčams. 

Continue reading „Apgaulinga ramybė“

Saulius-Stoma

Ir vis dėlto Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) yra geriausias pasirinkimas tarp senųjų sisteminių partijų.

Paprasti jos nariai turi teisingas moralines nuostatas. Problema tik pats lyderis ir dalis partijos viršūnėje įsitvirtinusios nomenklatūros. Jie per ilgą laiką per daug susisaistė su šešėlinės įtakos grupuotėmis ir nebegali elgtis laisvai, taip, kaip lieptų sąžinė ir netgi protas.

Sveiką partijos daugumos nuovoką geriausiai atskleidė demokratiškas rinkimų sąrašo reitingavimas. Ir ypač – labai juokingo personažo Evaldo Jurkevičiaus atvejis.

Continue reading „Evaldo Jurkevičiaus skrydis virš partijos lizdo“

jurkevicius_evaldas

Seimo narys Evaldas Jurkevičius siūlo numatyti, kad byloje dalyvaujantys asmenys turėtų teisę gauti teismo posėdžio protokolo nuorašą bei garso įrašo kopiją.

Tai reglamentuojantys civilinio, baudžiamojo ir administracinio procesų kodeksų pakeitimai  užregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate.

Šiuo metu teismo procesų dalyviai gali tik susipažinti su teismo posėdžio protokolu ir garso įrašu, teisė gauti šių dokumentų kopijų nėra numatyta.

Continue reading „„Bylos medžiagos prieinamumas – tinkamo proceso garantija““

jurkevicius_evaldas

Seimo narys Evaldas Jurkevičius užregistravo įstatymo pataisas, įtvirtinančias piliečių ir visuomeninių organizacijų apsaugą nuo teisminio persekiojimo, kai šios bando apginti viešąjį interesą.

„Kiekvienais metais sparčiai daugėja ieškinių prieš visuomenę, kuriais siekiama išieškoti neva verslininkų patirtus nuostolius dėl pilietinės visuomenės teismuose sustabdytų statybos leidimų ar detaliųjų planų galiojimo. Dabar galiojanti teisinė bazė nenumato jokių apsaugos priemonių ir sudaro sąlygas verslo bendrovėms nevaržomai persekioti piliečius dėl viešojo intereso gynimo. Tad pilietinė visuomenė, ginanti pamatines visuomenės vertybes, pati tampa verslininkų taikiniu“ – sakė E. Jurkevičius.

Continue reading „Evaldas Jurkevičius: „Ieškiniai prieš visuomenę – legalus būdas įbauginti““

jurkevicius_evaldas

Seimo narys Evaldas Jurkevičius siūlo suteikti daugiau galios savivaldybių etikos komisijoms.

Politikas užregistravo Vietos savivaldos įstatymo pataisas, suteikiančias teisę savivaldybių etikos komisijoms siūlyti panaikinti priesaiką sulaužiusio tarybos nario mandatą.

Pareiga prisiekti valstybei tarybos nariams įsigaliojo 2011 metų vasarį, išrinkus naująją vietos valdžią. Pradėdamas eiti pareigas tarybos narys privalo prisiekti laikytis įstatymų, politikų elgesio principų ir sąžiningai vykdyti visas prisiimtas pareigas.

Continue reading „Evaldas Jurkevičius: „Švenčionių merui vėl grūmos piršteliu““