Filipinų prezidentas Rodrigas Dutertė sukėlė skandalą prisipažinęs, kad dar būdamas paaugliu priekabiavo prie miegančios tarnaitės. Vėliau prezidento atstovas spaudai pareiškė, kad R. Dutertė nutikimą išgalvojo. 

Filipinų prezidentas prisipažino priekabiavęs prie tarnaitės. EPA – ELTA nuotr.

Filipinų moterų teisių grupės prezidentą sukritikavo ir paragino atsistatydinti, nes šis savo šaliai užtraukė gėdą. 

„Šis paskutinis jo prisipažinimas ne tik užtraukė gėdą jam pačiam, bet ir visai tautai, kuri jam patikėjo teisingai ir teisėtai valdyti šalį. Jis įrodė esantis nevertas savo posto ir todėl turėtų atsistatydinti. Prezidentūroje šeimininkaujantis maniakas įrodė, kad jam net nekyla dvejonių pažeidinėjant moterų ir žemesnio statuso žmonių, kuriuos jis laiko savo asmeniniais žaisliukais, teises“, – sakoma moterų teisių grupės GABRIELA pareiškime. 

Gruodžio 29 d. pasakytoje kalboje R. Dutertė papasakojo, kaip dar besimokydamas mokykloje kunigui prisipažino nuėjęs į savo namų tarnaitės kambarį ir „palietęs po jos kelnaitėmis“. 

Filipiniečiai socialinėje žiniasklaidoje prezidentą pliekė kaltinimais. Vienoje antradienį paskelbtoje tviterio žinutėje teigiama, kad „jei R. Dudertė iš tikrųjų priekabiavo prie tarnaitės, tuomet jis yra prievartautojas. Net jeigu istorija ir išgalvota, jis ne ką mažiau šlykštus, nes kurti istorijas apie prievartavimą tik juokais yra lygiai tiek pat šlykštu“. 

Filipinų prezidentas jau anksčiau yra kritikuotas dėl daugybės seksistinių ir moterų atžvilgiu nepagarbių komentarų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.02; 00:30

Filipinų prezidentas Rodrigas Dutertė (Rodrigo Duterte) pareiškė, jog neprieštaraus, kad būtų nužudytas jo sūnus, jei pasitvirtins jam metami kaltinimai narkotikų prekyba. Griežta savo kovos su narkotikais politika pagarsėjęs prezidentas tokiu atveju pažadėjo šalies policijai nebaudžiamumą, praneša agentūra AFP.

R. Dutertė, prezidentūroje kalbėdamas su vyriausybės darbuotojais, pakartojo per rinkimų kampaniją praėjusiais metais duotą pažadą kovoje su narkotikais griežčiausių veiksmų imtis ir prieš savo vaikus. „Jei aš turiu vaikų, kurie susiję su narkotikais, nužudykite juos, kad žmonės neturėtų ko prikišti“, – kalbėjo prezidentas. Jis teigė savo 42 metų sūnui Paolui Dutertei (Paolo Duterte) pareiškęs: „Mano nurodymas yra tave nužudyti, jei būsi sučiuptas. Ir aš ginsiu policiją, kuri tave nužudys, jei tai bus tiesa“.

Vienas opozicijos politikas apkaltino Paolą Kinijos nusikaltėlių sindikatui padėjus laivu į Filipinus atgabenti didelį kiekį metamfetamino. Paolas Dutertė yra Davao miesto vicemeras.

Nuo 2016 metų vidurio valdžioje esantis prezidentas R. Dutertė per rinkimų kampaniją pareiškė, kad bus nužudyta tūkstančiai su narkotikais susijusių nusikaltėlių. Per praėjusius 14 mėnesių policija jau nukovė per 3 500 žmonių.

Daugelis filipiniečių remia R. Dutertės karą su narkotikais kaip greitą būdą įveikti šią paplitusią nusikalstamumo formą. „Amnesty International“ ir kitos organizacijos tuo tarpu kalba apie didelius žmogaus teisių pažeidinėjimus šalyje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.23; 00:01