Tanzanijoje pagrobtas jauniausiu Afrikos milijardieriumi tituluojamas verslininkas. EPA-ELTA nuotr.

Didžiausiame Tanzanijos mieste Dar es Salame kaukėti užpuolikai pagrobė jauniausiu Afrikos milijardieriumi vadinamą vyrą, praneša BBC.

43-ejų Mohammedas Dewjis pagrobtas netoli prabangaus viešbučio, kuriame veikiančiame sporto klube jis lankosi kone kasryt.

Policijos teigimu, šiuo metu sulaikyti trys galimai su šiuo incidentu susiję asmenys. Manoma, kad du pagrobėjai – užsienio šalių piliečiai.

M. Dewjio pagrobimo motyvas kol kas nežinomas.

Finansų žurnalas „Forbes“ M. Dewjio turtą vertina 1,5 mlrd. JAV dolerių.

Verslininkas, savo šalyje vadinamas tiesiog Mo, didmenine ir mažmenine prekyba besivertusią savo šeimos įmonę transformavo į visoje Afrikoje veikiantį konglomeratą, kurio pelnas siekia milijardus dolerių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.13; 09:53

Vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje žurnalas „Forbes“ į įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą įtraukė ir Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Prezidentei įtakingiausių pasaulio moterų šimtuke atiteko 68-oji vieta.

Sąraše atsidūrė įtakingos politikos, meno ir verslo veikėjos, tarp kurių Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May), generalinė internetinės svetainės „YouTube“ direktorė Siuzana Voicicki (Susan Wojcicki), Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristina Lagard (Christine Lagarde), Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kitos. Vokietijos kanclerei jau 11 kartą per 12 metų laikotarpį sąraše skiriama pirmoji vieta.

Lietuvos Prezidentę žurnalas „Forbes“ apibūdina kaip ištikimą Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikę, kuri skatino įvesti Rusijai griežtesnes sankcijas. Anot žurnalo, antrai kadencijai išrinkta pirmoji Lietuvos moteris prezidentė buvo viena iš garsiausiai pasisakančių apie šiais metais vykdytų bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“ pavojus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.03; 02:29

Milijardierius Romanas Abramovičius. Reuters nuotr.

Rusijos milijardierius, futbolo klubo „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius skiriasi su sutuoktine galerininke Daša Žukova, naujienų agentūrai AFP patvirtino R. Abramovičiaus atstovas.

„Po 10 metų kartu mudu priėmėme sudėtingą sprendimą išsiskirti, tačiau liekame artimais draugais, tėvais ir partneriais tuose projektuose, kuriuos išplėtojome kartu“, – skelbiama poros pranešime, kurį pirmadienį naujienų agentūrai AFP atsiuntė R. Abramovičiaus atstovas Džonas Manas (John Mann).

50 metų amžiaus R. Abramovičius, anot žurnalo „Forbes“, yra dvyliktas turtingiausias Rusijos verslininkas, jo turto vertė siekia 9,1 mlrd. dolerių. Milijardieriui futbolo klubas „Chelsea“ priklauso nuo 2003-iųjų.

Pora kartu susilaukė dviejų vaikų – dukters ir sūnaus. Bendrame R. Abramovičiaus ir 36 metų amžiaus D. Žukovos pranešime teigiama, kad pora įsipareigojo kartu auginti abu vaikus.

Vyrui tai buvo jau trečioji santuoka. Su antrąja žmona Irina Malandina po 16 metų trukusios santuokos R. Abramovičius išsiskyrė 2007 metais, jie turi penkis vaikus. Pirmoji oligarcho santuoka su Olga Lysova truko itin trumpai – nuo 1987 iki 1991 metų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 06:23

Ukrainos „draugai“ turi nuspręsti: mes norime, kad Ukraina kovotų už mus, ar mes pasirengę kovoti patys už save?

Kad išvengtų būtinybės priimti tokį sprendimą, jie turi aprūpinti Ukrainą savigynos priemonėmis.

Vladimiro Putino tikslas – sugriauti NATO. Nors Rusijos intervencija į Ukrainą yra neatskiriama tos strategijos dalis, tai tik intermedija, o svarbiausias įvykis – priešaky, rašo Polas Roderikas Gregoris straipsnyje „Kas bus, jei Ukraina nustos kovoti?“, išspausdintame portale Forbes. com.

Continue reading „Forbes: kas nutiks, jei Ukraina nustos kovoti?“

demografija_2

Vladimirui Putinui gali ir nepavykt sukurti galingos supervalstybės, kažkuo panašios į buvusią Sovietų Sąjungą.

Ir nepavyks visai ne dėl to, kad naujosios imperijos kūrimui pamaišytų JAV, NATO ar pritrūktų lėšų, nepaliaujamu srautu šiandien plaukiančių į Rusijos biudžetą už prekybą nafta ir dujomis. Rusijos supervalstybės sukūrimui tiesiog gali pritrūkti pačių rusų, nes demografinė padėtis šalyje neva katastrofiška, apgailėtina, kelianti nerimą. Bet tai – tik viena iš versijų.

Continue reading „Gimstamumas Europos Sąjungoje mažėja, o Rusijoje – auga?“

video_cip

Kodėl derėtų dalyvauti profesinių sąjungų rengiamame kovo 19-osios mitinge prie Seimo ir Vyriausybės? Ar profsąjungų lyderiai nepadarė klaidos, kadaise pasirašydami nacionalinį susitarimą su Vyriausybe? Kas ir kodėl nenori, jog būtų didinama minimali alga? Ar tikrai Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi ir netrukus jo nuotrauka bus paskelbta žurnale “Forbes”? Kodėl ekonominės krizės metais pasaulyje atsirado šimtas naujų milijardierių? Ką omenyje turi premjeras Andrius Kubilius, sakydamas, esą “kito kelio nėra”? Kodėl Nobelio premijos laureatai ragina JAV prezidentą nacionalizuoti kai kuriuos Amerikos bankus? Ar Lietuvai nereikėtų turėti bent vieno nacionalinio banko? Kuo įsimintina Naomi Klein “Šoko doktrina”? Kuo Japoniją ištikusi nelaimė naudinga rusų dujininkams ir naftininkams?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Kaip Lietuvoje galima tapti milijardieriumi“