Sofia Vergara. EPA – ELTA nuotr.

Sofia Vergara, anot amerikiečių žurnalo „Forbes“, yra geriausiai apmokama aktorė pasaulyje šiais metais. Serialo „Moderni šeima“ („Modern Family“) žvaigždė, remiantis penktadienį paskelbtu sąrašu, per praėjusius 12 mėnesių uždirbo 43 mln. dolerių (37 mln. eurų). Paskutiniajame serialo sezone 48-erių aktorei už seriją buvo mokama po pusę milijono dolerių.
 
Kolumbijoje gimusi S. Vergara, be to, yra realybės šou „Amerikos talentai“ narė. Čia ji, anot „Forbes“, per sezoną gali tikėtis mažiausiai 10 mln. dolerių.
 
Antroje geriausiai apmokamų aktorių vietoje yra Angelina Jolie, uždirbusi 35 mln. Po jos eina filmo „Nuostabioji moteris“ („Wonder Woman“) žvaigždė Gal Gadot su 31 mln. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.04; 07:01

Buvusi „Amazon“ įkūrėjo J. Bezoso žmona tapo turtingiausia JAV moterimi. EPA-ELTA nuotr.

Buvusi turtingiausio pasaulyje vyro – „Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso – žmona MacKenzie tapo turtingiausia moterimi JAV, šeštadienį paskelbė verslo žurnalas „Forbes“.
 
Per skyrybas pasiektu susitarimu 2019 liepą MacKenzie Bezos atiteko 4 proc. elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ akcijų. Tuo metu šios akcijų dalies vertė siekė 38,3 mlrd. JAV dolerių, tačiau, kaip teigia „Forbes“, dabartinės koronaviruso pandemijos metu „Amazon“ akcijų kaina gerokai išaugo.
 
Buvusios sutuoktinės turto vertė dabar siekia maždaug 62,3 mlrd. JAV dolerių. „Forbes“ duomenimis, MacKenzie Bezos pralenkė mažmeninės prekybos tinklo „Walmart“ įkūrėjo Samo Waltono dukterį Alice Walton, kurios turtas vertinamas 57,3 mlrd. JAV dolerių.
 
Paties J. Bezoso turto vertė dabar siekia apie 188,2 mlrd. JAV dolerių. Jis 1994 metais įkūrė „Amazon“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.13; 19:47

Rogeris Federeris. EPA – ELTA nuotr.

Teniso superžvaigždė Rogeris Federeris yra daugiausiai uždirbantis pasaulio sportininkas. Amerikiečių verslo žurnalo „Forbes“ duomenimis, šveicaras per praėjusius 12 mėnesių uždirbo 106,3 mln. dolerių (95,63 mln. eurų). 100 mln. šios sumos 38-erių sportininkui garantavo rėmėjų sutartys. R. Federeris yra pirmasis teniso profesionalas per 30-metę reitingo istoriją, užėmęs aukščiausią poziciją, skelbia Vokietijos sporto agentūra SID.
 
Nedaug nuo R. Federerio atsilieka futbolistas Cristiano Ronaldas, kurio uždarbis siekė 105 mln. dolerių. Trečias sąraše – nuolatinis jo varžovas Lionelis Messis, savo sąskaitą papildęs 104 mln.
 
Daugiausiai uždirbanti pasaulio sportininkė yra tenisininkė Naomi Osaka, susižėrusi 37,4 mln., sąraše ji yra 29-a. Į sąrašą pirmą kartą nuo 2016-ųjų pateko dvi moterys – be N. Osakos dar ir jos konkurentė Serena Williams.
 
Daugiausiai uždirbusiųjų dešimtukas:
 
1. Rogeris Federeris (Šveicarija/tenisas/106,3 mln. dolerių)
2. Cristiano Ronaldas (Portugalija/futbolas/105 mln.)
3. Lionelis Messis (Argentina/futbolas/104 mln.)
4. Neymaras (Brazilija/futbolas/95,5 mln.)
5. LeBronas Jamesas (JAV/krepšinis/88,2 mln.)
6. Stephenas Curry (JAV/krepšinis/74,4 mln.)
7. Kevinas Durantas (JAV/krepšinis/63,9 mln.)
8. Tigeris Woodsas (JAV/golfas/62,3 mln.)
9. Kirkas Cousinsas (JAV/amerikietiškas futbolas/60,5 mln.)
10. Carsonas Wentzas (JAV/amerikietiškas futbolas /59,1 mln.)
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.30; 02:00

Dmitrijus Bosovas. Facebook nuotr.

Nusižudė Rusijos milijardierius Dmitrijus Bosovas, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Anksčiau apie tai informavo RBK.
 
Gautomis žiniomis, naktį į trečiadienį dėl savižudybės policija buvo iškviesta į Maskvos srities Usovo gyvenvietę, kur gyveno 52 metų verslininkas.
 
Preliminariais duomenimis, D. Bosovas mirė naktį į trečiadienį. Oficialiai apie jo mirtį kol kas nepranešama.
 
D. Bosovas šįmet pirmą kartą pateko į „Forbes“ sudaromą turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą.
 
Pasak „Interfax“, 200 turtingiausių Rusijos verslininkų sąraše D. Bosovas buvo 86-tas.
 
Verslininkas buvo grupės „Altek“ direktorių tarybos pirmininkas. Svarbiausia jo verslo kryptis buvo antracito ir anglių gavyba.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.07; 06:40

Žurnalas „Forbes“ sudarė Rusijos milijardierių, kurių turtas 2010-2019 metais išaugo labiausiai, reitingą. Sąrašo viršuje atsidūrė Rusijos gamtinių dujų gamintojos „Novatek“ generalinis direktorius Leonidas Michelsonas, kuriam pavyko padidinti savo turtą 22,6 mlrd. dolerių – nuo 4,4 mlrd. iki 27 mlrd. dolerių.
 
„Forbes“ duomenimis, į pirmąjį trejetuką taip pat pateko verslininkas Genadijus Timčenka. Dabar jo turtas yra 20,8 mlrd. dolerių didesnis nei 2010 metais ir siekia 22,7 mlrd. dolerių. Trečiasis yra verslininkas Vladimiras Potaninas, kurio turtas paaugo 13,5 mlrd. dolerių iki 23,8 mlrd.
 
Toliau sąraše rikiuojasi Rusijos naftos koncerto „Lukoil“ vadovas Vagitas Alekperovas ir pagrindinis Rusijos energetikos sistemų mašinų gamybos įmonės „Power Machines“ akcininkas Aleksejus Mordašovas. V. Alekperovo turtas padidėjo 13,2 mlrd. dolerių, o A. Mordašovo – 10,3 mlrd. dolerių.
 
Į pirmąjį 10 dar pateko verslininkas Andrejus Melničenka (+ 10,2 mlrd. dolerių), verslininkas Viktoras Vekselbergas (+ 5,5 mlrd. dolerių), įmonės „USM Holdings“ vadovas Ališeras Usmanovas (+ 5,3 mlrd. dolerių), pagrindinis bendrovės „Novolipetsk“ akcininkas Vladimiras Lisinas (+ 5 mlrd. dolerių) ir „Ural“ kalnakasybos ir metalurgijos įmonės generalinis direktorius Andrejus Kozicinas, kurio turtas išaugo 4,6 mlrd. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.28; 00:30

Tanzanijoje pagrobtas jauniausiu Afrikos milijardieriumi tituluojamas verslininkas. EPA-ELTA nuotr.

Didžiausiame Tanzanijos mieste Dar es Salame kaukėti užpuolikai pagrobė jauniausiu Afrikos milijardieriumi vadinamą vyrą, praneša BBC.

43-ejų Mohammedas Dewjis pagrobtas netoli prabangaus viešbučio, kuriame veikiančiame sporto klube jis lankosi kone kasryt.

Policijos teigimu, šiuo metu sulaikyti trys galimai su šiuo incidentu susiję asmenys. Manoma, kad du pagrobėjai – užsienio šalių piliečiai.

M. Dewjio pagrobimo motyvas kol kas nežinomas.

Finansų žurnalas „Forbes“ M. Dewjio turtą vertina 1,5 mlrd. JAV dolerių.

Verslininkas, savo šalyje vadinamas tiesiog Mo, didmenine ir mažmenine prekyba besivertusią savo šeimos įmonę transformavo į visoje Afrikoje veikiantį konglomeratą, kurio pelnas siekia milijardus dolerių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.13; 09:53

Vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje žurnalas „Forbes“ į įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą įtraukė ir Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Prezidentei įtakingiausių pasaulio moterų šimtuke atiteko 68-oji vieta.

Sąraše atsidūrė įtakingos politikos, meno ir verslo veikėjos, tarp kurių Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May), generalinė internetinės svetainės „YouTube“ direktorė Siuzana Voicicki (Susan Wojcicki), Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristina Lagard (Christine Lagarde), Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kitos. Vokietijos kanclerei jau 11 kartą per 12 metų laikotarpį sąraše skiriama pirmoji vieta.

Lietuvos Prezidentę žurnalas „Forbes“ apibūdina kaip ištikimą Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikę, kuri skatino įvesti Rusijai griežtesnes sankcijas. Anot žurnalo, antrai kadencijai išrinkta pirmoji Lietuvos moteris prezidentė buvo viena iš garsiausiai pasisakančių apie šiais metais vykdytų bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“ pavojus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.03; 02:29

Milijardierius Romanas Abramovičius. Reuters nuotr.

Rusijos milijardierius, futbolo klubo „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius skiriasi su sutuoktine galerininke Daša Žukova, naujienų agentūrai AFP patvirtino R. Abramovičiaus atstovas.

„Po 10 metų kartu mudu priėmėme sudėtingą sprendimą išsiskirti, tačiau liekame artimais draugais, tėvais ir partneriais tuose projektuose, kuriuos išplėtojome kartu“, – skelbiama poros pranešime, kurį pirmadienį naujienų agentūrai AFP atsiuntė R. Abramovičiaus atstovas Džonas Manas (John Mann).

50 metų amžiaus R. Abramovičius, anot žurnalo „Forbes“, yra dvyliktas turtingiausias Rusijos verslininkas, jo turto vertė siekia 9,1 mlrd. dolerių. Milijardieriui futbolo klubas „Chelsea“ priklauso nuo 2003-iųjų.

Pora kartu susilaukė dviejų vaikų – dukters ir sūnaus. Bendrame R. Abramovičiaus ir 36 metų amžiaus D. Žukovos pranešime teigiama, kad pora įsipareigojo kartu auginti abu vaikus.

Vyrui tai buvo jau trečioji santuoka. Su antrąja žmona Irina Malandina po 16 metų trukusios santuokos R. Abramovičius išsiskyrė 2007 metais, jie turi penkis vaikus. Pirmoji oligarcho santuoka su Olga Lysova truko itin trumpai – nuo 1987 iki 1991 metų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 06:23

Ukrainos „draugai“ turi nuspręsti: mes norime, kad Ukraina kovotų už mus, ar mes pasirengę kovoti patys už save?

Kad išvengtų būtinybės priimti tokį sprendimą, jie turi aprūpinti Ukrainą savigynos priemonėmis.

Vladimiro Putino tikslas – sugriauti NATO. Nors Rusijos intervencija į Ukrainą yra neatskiriama tos strategijos dalis, tai tik intermedija, o svarbiausias įvykis – priešaky, rašo Polas Roderikas Gregoris straipsnyje „Kas bus, jei Ukraina nustos kovoti?“, išspausdintame portale Forbes. com.

Continue reading „Forbes: kas nutiks, jei Ukraina nustos kovoti?“

demografija_2

Vladimirui Putinui gali ir nepavykt sukurti galingos supervalstybės, kažkuo panašios į buvusią Sovietų Sąjungą.

Ir nepavyks visai ne dėl to, kad naujosios imperijos kūrimui pamaišytų JAV, NATO ar pritrūktų lėšų, nepaliaujamu srautu šiandien plaukiančių į Rusijos biudžetą už prekybą nafta ir dujomis. Rusijos supervalstybės sukūrimui tiesiog gali pritrūkti pačių rusų, nes demografinė padėtis šalyje neva katastrofiška, apgailėtina, kelianti nerimą. Bet tai – tik viena iš versijų.

Continue reading „Gimstamumas Europos Sąjungoje mažėja, o Rusijoje – auga?“

video_cip

Kodėl derėtų dalyvauti profesinių sąjungų rengiamame kovo 19-osios mitinge prie Seimo ir Vyriausybės? Ar profsąjungų lyderiai nepadarė klaidos, kadaise pasirašydami nacionalinį susitarimą su Vyriausybe? Kas ir kodėl nenori, jog būtų didinama minimali alga? Ar tikrai Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi ir netrukus jo nuotrauka bus paskelbta žurnale “Forbes”? Kodėl ekonominės krizės metais pasaulyje atsirado šimtas naujų milijardierių? Ką omenyje turi premjeras Andrius Kubilius, sakydamas, esą “kito kelio nėra”? Kodėl Nobelio premijos laureatai ragina JAV prezidentą nacionalizuoti kai kuriuos Amerikos bankus? Ar Lietuvai nereikėtų turėti bent vieno nacionalinio banko? Kuo įsimintina Naomi Klein “Šoko doktrina”? Kuo Japoniją ištikusi nelaimė naudinga rusų dujininkams ir naftininkams?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Kaip Lietuvoje galima tapti milijardieriumi“