Naktinis klubas Ispanijos Mursijos mieste po gaisro. EPA – ELTA foto

Madridas, spalio 1 d. (AFP-ELTA). Naktinio klubo gaisre Ispanijos Mursijos mieste žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 11, praneša AFP. Neatmetama, kad aukų skaičius gali dar išaugti, nes gelbėtojai vis dar dirba nelaimės vietoje ir tikrina sudegusį pastatą.
 
Policija pranešė, kad įvykio vietoje dirbantys ekspertai tiria gaisro priežastis, kurios kol kas nenustatytos. Dar mažiausiai 4 žmonės nukentėjo – jie apsinuodijo dūmais. Gaisras naktiniame klube „Teatre“, dar vadinamame „Fonda Milagros“, kilo apie 6 val. ryto, o buvo užgesintas po trijų valandų.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2023.10.02; 00:30

Policija. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl savaitgalį Vilniuje, prie Gariūnų, kilusio gaisro įmonėje „Ecoservice“.
 
„Dėl gaisro pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį“, – Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.
 
Minimame Baudžiamojo kodekso straipsnyje nurodoma, kad tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.
 
ELTA primena, kad šeštadienį ryte Vilniuje, Gariūnų gatvėje, atliekų rūšiavimo centre „Ecoservice“ kilo didžiulis gaisras, kurį ugniagesiai gesino iki sekmadienio popietės.
 
Gesinant gaisrą, buvo uždaryta Gariūnų gatvė, aplinkiniai gyventojai įspėti apie galimą oro taršą.
 
Kaip Eltai teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus atstovė Edita Zdanevičienė, pirmadienį „Ecoservice“ teritorijoje tęsiami baigiamieji gaisravietės tvarkymo darbai, dar šeši ugniagesių ekipažai budėjo vietoje, siekdami įsitikinti, kad nekils naujų gaisro židinių.
 
Gytis Pankūnas (ELTA)
 
2023.08.08; 07:00

 Dėl šeštadienį Vilniaus Gariūnų g. įvykusio gaisro ir tebesitęsiančių jo likvidavimo darbų Vilniaus ir kitų aplinkinių rajonų gyventojai raginami nevykti Gariūnų turgavietės link.
 
Tokį pranešimą vietos gyventojams sekmadienį išplatino Policijos departamentas.
 
„Rekomenduojama pasirinkti alternatyvų važiavimo maršrutą aplinkkeliu Savanorių pr.“ – rašoma žinutėje.
 
Elta jau rašė, kad sekmadienį įmonėje „Ecoservice“ tęsiantis gesinimo darbams, Gariūnų gatvė lieka uždaryta.
 
Pranešimas apie gaisrą Gariūnų g. esančioje bendrovės „Ekoservice“ teritorijoje šeštadienį gautas apie 10 val. 22 min. Apie 12 val. eismas Gariūnų gatve uždarytas abejomis kryptimis.
 
„Ecoservice“ gamybos padalinio vadovas Mindaugas Šeštokas žiniasklaidai išplatintame pranešime teigė, kad bendrovei priklausančiame rūšiavimo centre užsidegė nepavojingos atliekos.
 
„Darbuotojai iš karto apie tai pranešė atsakingoms tarnyboms. Šiuo metu svarbiausia, kad nėra nukentėjusiųjų. Vietoje dirba gausios gelbėtojų pajėgos – ugnį gesina 10 cisternų. Esame dėkingi už greitą priešgaisrinės apsaugos pareigūnų reakciją ir darbą“, – sakė jis.
 
Šeštadienio vakarą Vilniaus Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius pranešė, kad gaisrą pavyko suvaldyti, žmonės didelė grėsmė dėl oro užterštumo negresia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.08.06; 00:56

Maskva, birželio 24 d. (AFP-ELTA). Rusijos pietiniame Voronežo mieste šeštadienį degė degalų saugykla, paskelbė vietos gubernatorius. Anksčiau jis pranešė, kad Maskvos kariuomenė vykdo „kovos“ operaciją regione, kuriame kilo „Vagner“ samdinių maištas.
 
„Voroneže gesinama deganti degalų saugykla“, – „Telegram“ kanale sakė gubernatorius Aleksandras Gusevas. „Įvykio vietoje dirba 100 ugniagesių ir daugiau nei 30 automobilių“, – pridūrė jis ir taip pat sakė, kad „pirminiais duomenimis, aukų nėra“.
 
A. Gusevas nenurodė gaisro priežasties, bet kai kurios žiniasklaidos priemonės paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rajone prieš sprogimą.matomas karinis sraigtasparnis.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.06.24; 00:23

Paryžiaus centre sprogus dujoms kilo didelis gaisras. EPA – ELTA nuotr.

Paryžius, birželio 21 d. (AFP-ELTA). Per gaisrą, kurį sukėlė dujų nuotėkis, Paryžiaus centre, policijos duomenimis, nukentėjo mažiausiai 16 žmonių, septyni jų – sunkiai.
 
Vaizdo įrašuose socialiniuose tinkluose matėsi praktiškai sugriuvęs užsidegusio pastato fasadas. Saugumo pajėgos plačiai atitvėrė teritoriją Val-de-Grâce kvartale Paryžiaus 5–ojoje apskrityje.
 
Užsiliepsnojusiame pastate buvo įsikūrusi mados dizaino mokykla „Paris American Academy“. Ugniagesiai paragino gyventojus nesiartinti prie gaisro vietos netoli Liuksemburgo sodų.
 
Paryžiaus centre vakare buvo daug žmonių, nes birželio 21 d. tradiciškai vyksta miesto muzikos festivalis su daugybe koncertų. Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl sužalojimo per neatsargumą.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.06.22; 07:00
 
 

Per gaisrą Rusijos žvejybos laive žuvo keturi žmonės. EPA-ELTA nuotr.

Seulas, balandžio 21 d. (ELTA). Anksti penktadienį netoli Pietų Korėjos pietrytinės pakrantės miesto Ulsano užsiliepsnojo Rusijos žvejybos laivas su 25 žmonių įgula, ugnis pasiglemžė keturias gyvybes.
 
Tai pranešė Pietų Korėjos pakrančių apsaugos tarnybos pareigūnai, kuriais remiasi „Yonhap“.
 
769 tonų vandentalpos laivas gabeno 100 tonų jūros gėrybių. Jis plaukė link Rusijos, kai jame kilo gaisras. Visi įgulos nariai buvo rusai.
 
Gavusi pranešimą apie nelaimę, pakrančių apsaugos tarnyba į įvykio vietą nusiuntė gelbėjimo laivų ir išgelbėjo 21 jūreivį, iš kurių 19 nenukentėjo, o du buvo nesunkiai sužeisti.
 
Pasak pareigūnų, užgesinus gaisrą, laive buvo rasti keturi lavonai.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.04.22; 08:00

Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė sako, kad po avarijos dujotiekio atkarpoje ties Pasvaliu vis dėlto nupręsta evakuoti netoliese esantį Valakėlių kaimą.
 
Už daugiau nei 800 m nuo įvykio vietos esantį kaimą nuspręsta evakuoti dėl galimos grėsmės, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyrius.
 
„Šiuo metu situacija jau yra valdoma, 19 val. ugnis buvo lokalizuota, stebimas letėjantis ir mažėjantis dujų veržimasis.
 
(…) Kadangi dega magistralinis dujotiekis, grėsmės galimybė aplinkinėms gyvenvietėms išlieka“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriaus specialistas.
 
ELTA primena, kad penktadienio vakarą ties Pasvaliu „Amber Grid“ dujotiekyje įvyko avarija. Pranešama, kad sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesina į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių komandos.
 
Įmonė praneša, kad šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu.
 
Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.
 
Policija praneša, kad uždarytas kelias ties Valakėlių k. (kelias Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys), eismas nukreipiamas keliu padengtu žvyro danga (žvyrkeliu).
 
Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
 
2023.01.14; 07:20

Sankt Peterburgas, gruodžio 30 d. (ELTA). Netoli Sankt Peterburgo esančiame Kronštato uoste užsidegė naftos tanklaivis „Arktika“.
Tai penktadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis „Meduza“.
 
Pasak Rusijos žiniasklaidos, Kronštate prišvartuotame tanklaivyje dega dvi kajutės, kurių plotas – po 10 kvadratinių metrų.
Gaisrui suteiktas antras sudėtingumo lygis.
 
Gruodžio 22 d. buvo pranešta, kad vieninteliame Rusijos kreiseryje lėktuvnešyje „Admirolas Kuznecovas“, kuris šiuo metu remontuojamas Murmansko įmonėje „Zviozdočka“, buvo kilęs gaisras.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.12.31; 03:00

Gaisras

Čeboksarai, gruodžio 20 d. (dpa-ELTA). Rusijoje Čiuvašijos respublikoje sprogus ir užsidegus magistraliniam dujotiekiui antradienį žuvo trys darbininkai. Vyrai, dirbę prie vamzdyno, skirto Sibiro dujų eksportui į Europos šalis, žuvo, kai dėl kol kas nežinomų priežasčių užsidegė nutekėjusios dujos. Vienas asmuo, tyrėjų duomenimis, buvo sužeistas.
 
Nuotraukose ir vaizdo įrašuose buvo matyti milžiniškas ugnies blyksnis. Nelaimė, institucijų duomenimis, įvyko netoli Jambachtino kaimo – užsiliepsnojo devintajame dešimtmetyje nutiestas dujotiekis „Urengoj-Pomary-Užgorod“.
 
Incidento metu dujotiekis, esantis už 600 km į rytus nuo Maskvos, buvo tvarkomas, tačiau kas konkrečiai daryta, nenurodoma. Pranešama, kad po incidento dujų tiekimas buvo visiškai užtikrintas kitais dujotiekiais.
 
Dujų koncernas „Gazprom“ nusiuntė remonto brigadą, kuri likviduos dujotiekiui padarytą žalą. Specialiai sudaryta komisija, be to, aiškinsis nelaimės priežastis.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.21; 07:00

Gaisras

Maskva, gruodžio 17 d. (ELTA). Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančiame Vladivostoke šeštadienį kilo didelis gaisras. Tai pranešė naujienų agentūra TASS, remdamasi Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovais.
 
Gautomis žiniomis, mieste liepsnoja sandėliai, ugnis apėmė 2 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Gaisrą gesina 12 priešgaisrinės technikos vienetų ir 42 ugniagesiai.
 
Apie aukas nepranešama.
 
Portalas „rbc.ua“ primena, kad pastarosiomis savaitėmis dideli gaisrai kilo Rusijos naftos kombinate Rytų Sibire, padangų gamykloje Barnaule, prekybos centre Pamaskvyje.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.12.18; 07:10

Kyjivas, gruodžio 12 d. (ELTA). Rusijos mieste Nižnekamske (Tatarstanas) didelis gaisras visiškai sunaikino kaučiuko sandėlį, kurio plotas – 6 tūkst. kvadratinių metrų.
 
Tai pirmadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis „Baza“.
 
Gautomis žiniomis, gaisras kilo viename iš įmonės „Nižnekamskneftechim“ sandėlių, kuriame buvo laikoma gatava produkcija. Jo priežastys nežinomos.
 
Įmonė „Nižnekamskneftechim“ gamina sintetinį kaučiuką, kuriam tenka apie 41 proc. jos pajamų.
 
„rbc.ua“ primena, kad gruodžio 9 d. Barnaule užsidegė padangų gamykla, o prekybos centre Pamaskvyje kilo didelis gaisras.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.12.12; 15:00

Gaisras

Berlynas, spalio 20 d. (ELTA). Vokietijos šiaurėje esančios Meklenburgo-Pomeranijos žemės Gros Striomkendorfo municipalitete buvo padegtas viešbutis, kuriame glaudėsi pabėgėliai iš Ukrainos.
 
Tai pranešė Vokietijos pareigūnai, kuriais remiasi UNIAN.
 
Gautomis žiniomis, ugnis „Phoenix Hotel Schäfereck“ komplekse įsiplieskė trečiadienį apie 21 val. 20 min. vietos laiku. Ugniagesiai gaisrą gesino iki pat ryto. Pastatas visiškai sudegė.
 
Nuo kovo mėnesio šiame viešbutyje gyveno 14 ukrainiečių, pabėgusių nuo karo. Be to, trečiadienio vakarą ten taip pat buvo trys Raudonojo Kryžiaus darbuotojai. Visus žmones pavyko evakuoti, nukentėjusiųjų nėra. Pabėgėliai apgyvendinti kitoje vietoje.
 
Beje, trečiadienį policininkai lankėsi viešbutyje, kadangi kažkas jo iškaboje nutepliojo svastiką.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.10.21; 06:06

Ugniagesių automobilis Konstitucijos prospekte. Slaptai.lt nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas antradienį planuoja parlamentinę kontrolę, kurios metu diskutuos, kodėl kilo gaisras atliekų tvarkymo įmonėje „Žalvaris“ , bei aptars galimas jo pasekmes.
 
„Dėl galimai pažeistų teisės aktų nustatytos aplinkos apsaugos, statinių, kuriuose saugomos pavojingos medžiagos, priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimų galėjo būti padaryta didelė žala žmonėms ir gamtinei aplinkai“, – rašoma komiteto pranešime spaudai.
 
Nuogąstaujama, kad dėl gaisro Kaune ir jo apylinkėse į orą ir vandenį galėjo patekti nemažai pavojingų teršalų, todėl būtina atlikti aplinkos tyrimus.
 
Į posėdį kviečiami Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijų, Aplinkos apsaugos departamento ir agentūros specialistai, Priešgaisrinės apsaugos departamento pareigūnai, Kauno miesto savivaldybės, „Žalvaris“ atstovai. Kviečiami ir prokurorai, dėl šio įvykio pradėję ikiteisminį tyrimą.
 
Gaisrininkų automobilis. Slaptai.lt nuotr.

Gaisras Kaune esančioje bendrovėje kilo ketvirtadienį vakare, antrinių atliekų rūšiavimo patalpose. Gaisro metu, preliminariais duomenimis, sudegė 135 tonos popieriaus ir 250 tonų plastiko. Gaisras penktadienį, apie vidudienį, buvo užgesintas.
 
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas tuomet sakė, kad po gaisro įmonėje pasimatė akivaizdūs pažeidimai – pavojingos atliekos buvo kaupiamos po atviru dangumi. Anot ministro, šioje teritorijoje pagal leidimus gali būti 8,5 tūkst. tonų atliekų, maždaug pusė jų gali būti pavojingos atliekos. Pagal turimus duomenis, pažymėjo ministras, atliekų čia galėjo būti maždaug pusę tiek, kiek galima talpinti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA

Maskva, gegužės 2 d. (ELTA). Gaisras Permės parako gamykloje pareikalavo dviejų žmonių gyvybių. Tai pirmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Permės krašto valstybine darbo inspekcija.
 
Gautomis žiniomis, gegužės 1 d. apie 20 val. Permės parako gamykloje „užsidegė produkcija“. „Per incidentą nukentėjo trys darbuotojai, vienas iš jų žuvo iškart, du buvo nugabenti į ligoninę. Vėliau vienas iš nukentėjusiųjų ligoninėje mirė“, – sakoma pranešima.
 
Permės krašto valstybinė darbo inspekcija „aiškinasi nelaimingo atsitikimo aplinkybes ir priežastis“.
 
Kaip pažymi žiniasklaida, tai jau anaiptol ne pirmas tokio pobūdžio incidentas Rusijos kariniuose objektuose pastaruoju metu.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.05.03; 02:00

Viena iš šlykščiausių propagandinių Rusijos televizijos laidų. Jų autorius – Vladimiras Solovjovas

Roma, balandžio 6 d. (ELTA). Trečiadienio rytą nežinomi asmenys mėgino padegti vilą Menadžo mieste prie Komo ežero, priklausančią Kremliaus propagandininkui Vladimirui Solovjovui. Tai pranešė Italijos laikraštis „La Repubblica“.
 
Italijos valdžia areštavo šį nekilnojamąjį turtą, kai Rusijos televizijos laidų vedėjas buvo įtrauktas į ES sankcijų sąrašą dėl Maskvos agresijos prieš Ukrainą.
 
„Karabinieriai tęsia tyrimą, bet mes jau galime pasakyti, kad didelės žalos nepadaryta, – cituoja laikraštis Menadžo merą Michelę Spaggiarį. – Šiuo metu vila stovi tuščia. Tai galėjo būti demonstratyvus aktas, kuris, laimė, neturėjo rimtų padarinių“.
 
Apie gaisrą pranešė praeiviai, atskubėję ugniagesiai jį greitai užgesino.
 
Pasak leidinio, nežinomieji ant pastato sienos užrašė „Žudikas“, o į baseiną pripylė raudonų dažų.
 
Kovo 5 d. Italijos finansų gvardijos pareigūnai areštavo dvi V. Solovjovo vilas prie Komo ežero.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.04.07; 07:06

PAR parlamento pastate įsiplieskęs gaisras. EPA-ELTA nuotr.

Keiptaunas, sausio 4 d. (dpa-ELTA). Pietų Afrikos Respublikos (PAR) parlamento pastate savaitgalį įsiplieskęs gaisras – suvaldytas, antradienį pranešė ugniagesiai.
 
Gaisras iš pradžių įsiplieskė sekmadienį ir pirmadienio rytą buvo paskelbta, kad jis sėkmingai pažabotas, tačiau smarkus vėjas vakare vėl pakurstė liepsnas. Atsinaujinusį gaisrą pavyko užgesinti po vidurnakčio, stočiai eNCA sakė ugniagesių komandos atstovas Jermaine’as Carelse’as.
 
Antradienį prieš teismą stos pastato viduje sulaikytas 49-erių metų vyras. Jis kaltinamas įsilaužimu, tyčiniu padegimu ir vagyste.
Skaičiuojama, kad šio istorinio pastato atstatymo išlaidos sieks kelis šimtus milijonų dolerių. Liepsnos sunaikino vieną istorinę posėdžių salę ir daugybę biurų.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.01.04; 11:00

Per gaisrą Japonijoje galėjo žūti dešimtys žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Tokijas, gruodžio 17 d. (AFP-dpa-ELTA). Per gaisrą Japonijos Osakos mieste, pasak ugniagesių, baiminamasi daugybės aukų. Jų duomenimis, 27 sužeistieji iš 28 be gyvybės ženklų atvežti į ligoninę.
 
Ugnis įsiplieskė ketvirtajame daugiaaukščio pastato aukšte judriame verslo kvartale. Anot žiniasklaidos, šiame aukšte buvo įsikūrusi klinika, siūliusi ir bendrosios medicinos, ir psichiatrines paslaugas. Ugniagesiams liepsnas pavyko suvaldyti per pusvalandį. Į nelaimės vietą atvyko dešimtys ugniagesių ir greitosios pagalbos automobilių.
 
Televizijos vaizduose buvo matyti dešimtys ugniagesių, dirbusių pastate ir šalia jo.
 
Policija spėja, kad tai buvo padegimas, pranešė naujienų agentūra „Kyodo“.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.12.17; 00:30

Mažiausiai 46 žmonės žuvo per gaisrą daugiaaukštyje pietų Taivane. EPA-ELTA nuotr.

Taipėjus, spalio 14 d. (dpa-ELTA). Mažiausiai 46 žmonės žuvo ketvirtadienį per gaisrą, nusiaubusį daugiafunkcinį pastatą Taivano pietuose, dešimtys buvo sužeisti, pranešė vietos žiniasklaida.
 
Gaisras įsiplieskė 13-os aukštų 40 metų senumo pastate Gaosiongo mieste. Viršutiniuose pastato aukštuose gyvena maždaug 120 šeimų, o apatiniai likę neužimti, sakoma priešgaisrinės tarnybos pranešime. Gelbėtojai vis dar tikrino visus aukštus, ar viduje nėra įstrigusių žmonių.
 
Miesto ugniagesių departamentas pranešė žurnalistams, kad patvirtintos 46-ių pastate rastų žmonių mirtys, o iš viso sužeisti 52 žmonės nuo 8 iki 83 metų amžiaus, pranešė valstybinė Centrinė naujienų agentūra.
 
Priešgaisrinė tarnyba pranešė, kad gaisras buvo užgesintas po daugiau nei keturių valandų. Jo gesinti buvo pasiųsti 145 ugniagesiai ir 72 mašinos.
 
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen nurodė valdžios institucijoms tęsti gelbėjimą, padėti perkelti nukentėjusias šeimas ir visapusiškai ištirti nelaimės priežastį.
 
Gyventojai pranešė girdėję triukšmus, gaisrui kilus apatiniuose aukštuose. „Išgirdau daug garsių trenksmų (…) pirmame aukšte ir nusileidau pažiūrėtii“, – „Formosa TV“ pasakojo pastate gyvenęs vyras. „Tada ir supratau, kad kilo gaisras, ir iškviečiau policiją“, – pridūrė jis.
 
Viena išgyvenusi moteris, apibūdindama vaizdą savo aukšte, sakė: „Kai atidariau duris, kad galėčiau išeiti, koridorius buvo pilnas juodų dūmų“.
 
Kaip sakė Gaosiongo policijos departamento konsteblis, 40 metų senumo pastate daugiausia gyveno mažas pajamas gaunantys gyventojai. Išgyvenusieji mano, kad daugiabutyje gyveno apie 100 žmonių, pridūrė jis, prisistatęs tik pavarde Liu.
 
Pareigūnai dar neatmetė padegimo galimybės, pridūrė jis. Įvykio vietoje dirbo teismo medicinos ekspertų komandos, planuota toliau pastate vykdyti paieškas iki saulėlydžio.
 
Panašu, jog tai daugiausia aukų pareikalavęs gaisras Taivane per pastaruosius metus. Paskutinis panašaus masto gaisras kilo 1995 m., kai sausakimšame karaokės klube žuvo 64 žmonės.
 
Taivane, dažnai nuo žemės drebėjimų ir taifūnų nukenčiančioje saloje, statybos taisyklės griežtos, saugumo paprastai paisoma. Tačiau neretai taisyklės yra viena, o tai, kaip taikomi saugumo standartai – kita, ypač senesniuose pastatuose. Kai kurie didžiausi aukų skaičiai per pastaruosius žemės drebėjimus pasitaikė sugriuvus seniems pastatams, o vėlesni tyrimai kai kuriais atvejai parodė, kad jų dizainas neatitinka kodekso.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2021.10.15; 07:04

Pakistane per gaisrą fabrike žuvo mažiausiai 15 žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Penktadienį Pietų Pakistane esančioje gamykloje kilo gaisras, nusinešęs 15 darbininkų gyvybių, penktadienį naujienų agentūrai dpa sakė gelbėtojų atstovas.
 
Gaisras kilo chemijos gamyklos patalpose itin tankiai gyvenamame Karačio miesto rajone, pranešė gelbėtojų pareigūnas Mobeenas Ahmedas.
 
Per gaisras gamyklos pastatas iš dalies sugriuvo, iš griuvėsių buvo surinkta mažiausiai 15 kūnų, tačiau gelbėjimo operacija tęsiasi toliau, sakė M. Ahmedas.
 
Daugiau nei 20 darbininkų buvo gamyklos teritorijoje, kai užsidegė labai degi cheminė medžiaga. Netrukus gaisras išplito visame pastate.
Pavojingos darbo sąlygos Pakistano gamyklose ir kasyklose lemia, kad gaisrai ten kyla nuolat.
 
2015 metais Karačio mieste sugriuvus gamyklos pastatui, žuvo mažiausiai 30 žmonių.
 
2012 metais taip pat Karačyje žuvo daugiau nei 250 darbininkų, kilus gaisrui drabužių siuvykloje.
 
Šis incidentas sukėlė pasipiktinimą ir užsienyje, nes siuvykla tiekė gaminius pasauliniams tinklams, įskaitant ir Vokietijos mažmenininką „KiK“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.28; 04:09

Kipre per didelį miškų gaisrą žuvo keturi žmonės. EPA-ELTA nuotr.

Kipre per didelį miškų gaisrą žuvo keturi žmonės, valstybinio radijo eteryje sekmadienį patvirtino Vyriausybės atstovas.
 
Manoma, kad visi žuvusieji buvo užsieniečiai, dirbę žemės ūkyje.
 
Gaisras prasidėjo po kelias dienas trukusios intensyvios karščio bangos į šiaurės rytus nuo Limasolio uostamiesčio.
 
Visuomeninio transliuotojo RIK žiniomis, gaisrą gesina šimtai ugniagesių ir net 11 ugniagesių lėktuvų.
 
„Vis dar yra du didelį liepsnų frontai. Masiškai dislokuojame gaisrų gesinimo orlaivius“, – pridūrė atstovas.
 
Kiprui į pagalbą kovoje su liepsnomis gaisrų gesinimo lėktuvų atsiuntė Izraelis, Graikija ir Italija.
 
Šeštadienio naktį dėl gaisro buvo evakuoti kelių kaimų gyventojai. Sekmadienio ryto duomenimis, gaisras sunaikino apie 50 kv. km miško ir pasėlių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.05; 07:00