Sprogimas Pasvalyje: gaisras lokalizuotas, tačiau evakuojamas kaimas


Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė sako, kad po avarijos dujotiekio atkarpoje ties Pasvaliu vis dėlto nupręsta evakuoti netoliese esantį Valakėlių kaimą.
 
Už daugiau nei 800 m nuo įvykio vietos esantį kaimą nuspręsta evakuoti dėl galimos grėsmės, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyrius.
 
„Šiuo metu situacija jau yra valdoma, 19 val. ugnis buvo lokalizuota, stebimas letėjantis ir mažėjantis dujų veržimasis.
 
(…) Kadangi dega magistralinis dujotiekis, grėsmės galimybė aplinkinėms gyvenvietėms išlieka“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriaus specialistas.
 
ELTA primena, kad penktadienio vakarą ties Pasvaliu „Amber Grid“ dujotiekyje įvyko avarija. Pranešama, kad sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesina į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių komandos.
 
Įmonė praneša, kad šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu.
 
Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.
 
Policija praneša, kad uždarytas kelias ties Valakėlių k. (kelias Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys), eismas nukreipiamas keliu padengtu žvyro danga (žvyrkeliu).
 
Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
 
2023.01.14; 07:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *