Olafas Scholzas (kairėje). EPA – ELTA foto

Madridas, sausio 17 d. (dpa-ELTA). Vokietijos kancleris Olafas Scholzas dar kartą įspėjo Rusiją dėl agresijos prieš Ukrainą, praneša agentūra „Reuters“.
 
Negalime nekreipti dėmesio į dalinių judėjimą, kuris kelia grėsmę Ukrainos suverenumui, sakė jis pirmadienį Madride po susitikimo su Ispanijos ministru pirmininku Pedro Sanchezu.
 
Situacija esą yra rimta. Jei Rusija imsis veiksmų prieš kaimyninę šalį, už tai sumokės „didelę kainą“, pabrėžė O. Scholzas. Tai, anot jo, turės politinių ir ekonominių padarinių. Vakarų sąjungininkės dėl to sutaria. Tačiau visų dabartinių pastangų tikslas esą yra išvengti eskalacijos.
 
Kancleris netiesiogiai atmetė reikalavimus, kad Vokietija tiektų ginklus Ukrainai. Dabartinė vyriausybė šiuo klausimu tęsia buvusios vyriausybės politiką, teigė jis, atsakydamas į atitinkamą klausimą.
 
Prieš tai jau Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock per vizitą Kijeve restrikcinę Vokietijos ginklų eksporto politiką aiškino Vokietijos istorija.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.18; 07:00

Kazachstane – neramumai. EPA-ELTA nuotr.

Berlynas, sausio 8 d. (dpa-ELTA). Vokietija sustabdė ginklų eksportą į Kazachstaną dėl ten šiuo metu nesiliaujančių neramumų.
 
Praėjusiais metais Vokietijoje buvo išduoti 25 leidimai tiekti ginklus į Kazachstaną už maždaug 2,2 mln. eurų. Tai palyginti nedidelė suma, tačiau, atsižvelgdama į dabartinę situaciją, Vokietija nusprendė, kad ginklų eksportą būtina sustabdyti.
 
Almatoje, didžiausiame Kazachstano mieste ir ekonomikos centre, jau keletą dienų vyksta riaušės. Padeginėjami vyriausybės pastatai, vyksta masinis plėšikavimas.
 
Protestų bangą sukėlė kazachų pasipiktinimas gerokai išaugusiomis degalų kainomis šioje daugiau nei 18 mln. gyventojų turinčioje Azijos valstybėje, kurioje gausu naftos ir dujų išteklių. Gyventojų nepasitenkinimas netrukus peraugo į antivyriausybinius protestus.
 
Į tai atsakydamas prezidentas Kasymas Žormartas Tokajevas atleido vyriausybę ir trečiadienio vakarą į Almatą nusiuntė karių pajėgas.
 
Rusijos vadovaujamas buvusių sovietinių respublikų karinis aljansas – Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija (KSSO) – į Kazachstaną pasiuntė desantininkus „taikai“ palaikyti.
 
Penktadienį prezidentas A. Tokajevas išleido įsakymą šaudyti į protestuotojus, keliančius grėsmę jo autoritarinei valdžiai.
 
Irma Jančiauskaitė (DPA)
 
2022.01.09; 07:45

Rusijos ginkluotės pramonė praėjusiais metais eksportavo ginklų už maždaug 15 mlrd. dolerių (apie 12,2 mlrd. eurų). Ginklai eksportuoti į 53 šalis, trečiadienį Maskvoje pareiškė ginklų eksporto koncernas „Rosoboronexport“.

Įmonės direktorius Aleksandras Micheijevas pabrėžė, kad Rusija išlaiko „savo vyraujančią poziciją pasaulinėje ginklų rinkoje“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.08; 01:00

radzikovskij

Kalbama, kad Serdiukovą-Makarovą suėdė Rusijos karinio pramoninio komplekso (VPK) šakų lobistai.

Tikiu, kad tai buvo viena iš pagrindinių „karinio perversmo“ priežasčių.

Kalbama, kad tų lobistų neapykantos priežastis ta, kad Serdiukovas ginklus pirkdavo Vakaruose. Manau, kad pagrindinė ginkluotė, žinoma, būdavo perkama Rusijoje, bet tikiu, kad kažkokia dalis būdavo įsigyjama Vakaruose. Manau, kad dabar tų pirkimų Vakaruose bus mažiau.

Kalbama, kad vakarietiški ginklai efektyvesni. Tikiu.

Continue reading „„P“ – pirmiausia, „A“ – po to”