Graikijos anarchistų grupuotė „Rubicon“ prisiėmė atsakomybę už JAV ambasadoriaus Atėnuose Geoffrey`io Pyatto rezidencijos užpuolimą ir paskelbė incidento vaizdo įrašą, praneša „RIA Novosti“. 

Anarchistai pavadino savo veiksmus atsakymu į Jungtinių Valstijų spaudimą teroristo Dimitrio Koufodino, nuteisto 11 kartų kalėti iki gyvos galvos, byloje. Graikijos prokuratūra atsisako suteikti dar vienerias atostogas šiam nusikaltėliui, pagrindiniam teroristinės „Revoliucinės lapkričio 17-osios organizacijos“ budeliui. 

Naktį į trečiadienį 10 žmonių grupė atvažiavo prie ambasadoriaus rezidencijos, kuri yra šalia JAV ambasados, ir apmėtė pastato sienas buteliais su dažais. G. Pyattas pareiškė, kad „turto gadinimas nėra taikus protestas“, ir pareikalavo nubausti kaltininkus. 

Anarchistų pareiškime sakoma, kad atostogos kaliniui „buvo uždirbtos krauju“ ir nėra labdara, o „JAV ambasados daromam spaudimui bus užkirstas kelias“. 

Graikijos URM pasmerkė išpuolį ir pareiškė, jog atitinkamos institucijos imasi visų reikiamų priemonių, kad kaltininkai būtų patraukti atsakomybėn. 

D. Koufodinas buvo suimtas 2002 metais ir nuteistas 11 kartų kalėti iki gyvos galvos. „Revoliucinė lapkričio 17-osios organizacija“ veikė Graikijoje 1975-2002 metais. Jos nariai sprogdino bombas, plėšikavo, nužudė 23 Graikijos, Turkijos, JAV, Didžiosios Britanijos diplomatus, kariškius ir verslininkus. 

Teroristas jau kelis sykius gavo atostogų. Jo pasivaikščiojimai Atėnų centre kėlė praeivių nuostabą ir aukų artimųjų pasipiktinimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.16; 08:06

Graikijos policijos kovos su terorizmu tarnyba tiria internete pasirodžiusius grasinimus užnuodyti maisto produktus šalies prekybos centruose, praneša „RIA Novosti“.

Pirmadienį Graikijos anarchistų organizacijų portale pasirodė pareiškimas, kad Kalėdų išvakarėse bus surengta sabotažo akcija. Pasak jo autorių, per „Kalėdas paaukojama milijonai gyvų būtybių“, kad būtų įsiteikta vartotojams.

Anarchistai ketina užnuodyti kai kuriuos maisto produktus druskos rūgštimi ir gruodžio 20-24 dienomis išdėlioti juos ant lentynų Atėnų ir Salonikų prekybos centruose. Tai – „Coca Cola“ ir „Coca Cola Light“ buteliai, kompanijos „Yafant“ dešros, bendrovės „Delta“ pieno pakuotės. Tinklalapyje yra nuotraukų, kuriose matyti, kaip švirkštu į maisto produktus švirkščiama druskos rūgštis.

Anarchistai jau ne pirmą kartą rengia tokias akcijas Kalėdų išvakarėse. Panašūs grasinimai skambėjo ir 2013 bei 2016 metais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.20; 00:01