Graikijos anarchistai prisiėmė atsakomybę už JAV ambasadoriaus rezidencijos užpuolimą


Graikijos anarchistų grupuotė „Rubicon“ prisiėmė atsakomybę už JAV ambasadoriaus Atėnuose Geoffrey`io Pyatto rezidencijos užpuolimą ir paskelbė incidento vaizdo įrašą, praneša „RIA Novosti“. 

Anarchistai pavadino savo veiksmus atsakymu į Jungtinių Valstijų spaudimą teroristo Dimitrio Koufodino, nuteisto 11 kartų kalėti iki gyvos galvos, byloje. Graikijos prokuratūra atsisako suteikti dar vienerias atostogas šiam nusikaltėliui, pagrindiniam teroristinės „Revoliucinės lapkričio 17-osios organizacijos“ budeliui. 

Naktį į trečiadienį 10 žmonių grupė atvažiavo prie ambasadoriaus rezidencijos, kuri yra šalia JAV ambasados, ir apmėtė pastato sienas buteliais su dažais. G. Pyattas pareiškė, kad „turto gadinimas nėra taikus protestas“, ir pareikalavo nubausti kaltininkus. 

Anarchistų pareiškime sakoma, kad atostogos kaliniui „buvo uždirbtos krauju“ ir nėra labdara, o „JAV ambasados daromam spaudimui bus užkirstas kelias“. 

Graikijos URM pasmerkė išpuolį ir pareiškė, jog atitinkamos institucijos imasi visų reikiamų priemonių, kad kaltininkai būtų patraukti atsakomybėn. 

D. Koufodinas buvo suimtas 2002 metais ir nuteistas 11 kartų kalėti iki gyvos galvos. „Revoliucinė lapkričio 17-osios organizacija“ veikė Graikijoje 1975-2002 metais. Jos nariai sprogdino bombas, plėšikavo, nužudė 23 Graikijos, Turkijos, JAV, Didžiosios Britanijos diplomatus, kariškius ir verslininkus. 

Teroristas jau kelis sykius gavo atostogų. Jo pasivaikščiojimai Atėnų centre kėlė praeivių nuostabą ir aukų artimųjų pasipiktinimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.16; 08:06
print