Piratų laivas. EPA – ELTA nuotr.

Piratai Gvinėjos įlankoje užpuolė su Liberijos vėliava plaukiojantį Turkijos konteinervežį „MOZART“ ir pagrobė 15 įgulos narių. Tai sekmadienį pranešė Anatolijos agentūra.
 
Jos duomenimis, ataka buvo surengta šeštadienį, kai laivas buvo už maždaug 86 jūrmylių (160 kilometrų) nuo San Tomės miesto. Per užpuolimą 15 iš 19 įgulos narių buvo pagrobti, vienas žmogus žuvo. Pranešama, kad piratų auka tapo Azerbaidžano pilietis.
 
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas du kartus telefonu kalbėjosi su užpulto konteinervežio kapitonu Furkanu Yarenu.
 
Valstybės vadovui buvo pranešta, kad laivas su trimis jame likusiais jūrininkais plaukia Gabono link. Prezidentas pareiškė, kad atidžiai stebi situaciją, ir davė nurodymą imtis visų priemonių pagrobtiesiems išgelbėti.
 
Ieškoti pagrobtų įgulos narių padeda Turkijos ambasados kaimyninėse šalyse.
 
Pastaraisiais metais Gvinėjos įlanka, nusidriekusi nuo Liberijos iki Kamerūno, dėl piratavimo grėsmės virto viena pavojingiausių laivybai vietų pasaulyje. Vien pernai piratai šioje Pasaulio vandenyno dalyje iš laivų pagrobė daugiau kaip 130 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.24; 12:06

Kadras iš filmo „Karibų jūros piratai“

Penktadienį Gvinėjos įlankoje, prie Nigerijos krantų, piratai atakavo tanklaivį suskystintosioms dujoms gabenti „LNG LAGOS II“, plaukiojantį su Bermudų Salų vėliava. Tai pranešė portalas „Trade Winds“, kuris specializuojasi krovinių pervežimo jūra klausimais.
 
Pasak leidinio, piratai mėgino išsilaipinti laive, bet šiam pavyko to išvengti staigiu manevru. Įgula išnaudojo šį laiką ir pasislėpė specialioje saugioje patalpoje.
 
Kai kurie jūreivystės temomis rašantys portalai praneša, kad piratams vis dėlto pavyko įlipti į laivą, bet visa įgula jau buvo saugi ir, pranešusi apie ataką, laukė Nigerijos pareigūnų pagalbos. Dabar tanklaivis, išplaukęs iš Kanarų salų, artėja prie Bonio uosto Nigerijoje.
 
Pastaraisiais metais Gvinėjos įlanka, nusidriekusi nuo Liberijos iki Kamerūno, dėl piratavimo grėsmės virto viena pavojingiausių laivybai vietų pasaulyje. Vien šįmet piratai šioje Pasaulio vandenyno dalyje iš laivų pagrobė beveik 150 įgulų narių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.18; 15:40