Du žmonės, tarp jų – vienas vaikas, žuvo, o dar 16, kurių dauguma – jaunesniųjų klasių moksleivės, buvo sužeisti antradienį Japonijos Kavasakio mieste, kur peiliais ginkluotas vyras užpuolė grupę moksleivių ir suaugusiųjų.
 
Kaip pranešė miesto policija, pats užpuolikas – daugiau kaip 50 metų vyras – peiliu sužeidė save į kaklą ir mirė ligoninėje, taip ir neatgavęs sąmonės.
Incidentas įvyko autobusų stotelėje nedideliame parke Kavasakio mieste netoli Tokijo. Dviem peiliais ginkluotas vyras užpuolė autobuso laukusius moksleivius ir suaugusiuosius. Naujausiais duomenimis, užpuoliko aukomis tapo vienas suaugęs žmogus ir vienas vaikas. Dar trys šešerių metų amžiaus mergaitės ir 40 metų moteris yra labai sunkios būklės.
 
Japonijos pareigūnai aiškinasi tragedijos aplinkybes, gydytojai kovoja dėl nukentėjusiųjų gyvybės. Dėl šio incidento švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministras Masahikas Shibayama pažadėjo sugriežtinti švietimo įstaigų ir mokyklinių maršrutų apsaugą. Savo ruožtu Japonijos vyriausybė taip pat pažadėjo padaryti visa, kad užtikrintų moksleivių saugumą tiek pačiose mokyklose, tiek pakeliui į jas.
 
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris šiuo metu yra Japonijoje su vizitu, pareiškė užuojautą dėl incidento Kavasakyje. „Noriu pareikšti užuojautą visiems nukentėjusiesiems ir jų šeimoms. Amerikiečių tauta liūdi kartu su japonų tauta“, sakė D. Trumpas, lankydamasis viename iš didžiausių Japonijos karinių jūrų pajėgų laivų – lėktuvnešyje „Kaga“ – Jokosukos bazėje.
 
Užpuoliko motyvai kol kas nežinomi. Visos nukentėjusiosios – vienos iš privačių mokyklų moksleivės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.28; 06:00

Išpuolį Melburne Australijos policija vertina kaip teroro aktą. EPA-ELTA nuotr.

Mirtiną išpuolį Melburne įvykdęs Somalyje gimęs australas buvo žinomas žvalgybos tarnyboms dėl savo ekstremistinių pažiūrų. Apie tai paskelbė reidus vykdanti ir dešimtis įvykio liudininkų apklausianti šalies teisėsauga, informuoja AFP.

Pasak Australijos federalinės policijos, 30-metis Hassanas Khalifas Shire Ali dujų balionų prikrautą visureigį atvairavo į miesto centrą ir peiliu subadė tris žmones, bet buvo nušautas. Į Australiją jis su šeima atvyko 9-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.

Vienas žmogus nuo patirtų sužalojimų mirė įvykio vietoje. Auka, 74 metų Sisto Malaspina buvo gerai žinomos Italijos kavinės savininkas. Kiti du sužeisti vyrai vis dar gydomi.

Teisėsauga apklausė maždaug 35 įvykio liudininkus. Nors išpuolis ir buvo primityvus, tačiau teigiama, kad jis turėjo sukelti kuo daugiau aukų ir pasėti baimę antrajame pagal dydi šalies mieste.

Ginkluoti pareigūnai surengė du reidus Melburno vakaruose ir šiaurės rytuose, kur gyveno žudiko šeima ir pažįstami, tačiau manoma, kad grėsmės nebėra.

Valdžiai dabar teks atsakyti į sudėtingą klausimą, kaip Shire Ali sugebėjo įvykdyti išpuolį, jei pastaruosius trejus metus buvo žinomas Australijos saugumo ir žvalgybos organizacijai (ASIO).

Vyro pasas buvo atšauktas 2015 m. baiminantis, kad jis siekė keliauti į Siriją ir prisidėti prie „Islamo valstybės“ grupuotės. 2019 m. kitoje terorizmo byloje bus teisiamas jo brolis – pastarasis kaltinamas bandymu įsigyti šaunamąjį ginklą, kurį būtų panaudojęs prieš žmonių minią per Naujųjų metų šventę.

Kalbėdamas apie išpuolį Melburne, federalinės policijos atstovas Ianas Mccartney sakė, kad nors jo vykdytojas ir buvo radikalių pažiūrų, tačiau buvo manyta, kad jis nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.10; 09:00

Ataka koledže Kryme daugiau nebelaikoma teroristiniu išpuoliu.

Incidentas politechnikos koledže Kryme iš pradžių buvo laikomas teroristiniu išpuoliu, tačiau Rusijos tyrimų komitetas dabar perkvalifikavo nusikaltimą į „masines žudynes“.

Be kita ko, pradžioje buvo skelbiama, kad Kerčės mieste įsikūrusiame koledže nugriaudėjo sprogimas, bet naujausiame Tyrimų komiteto pranešime nebeminimas sprogimas. Pareigūnai dabar teigia, kad visos aukos mirė nuo šautinių žaizdų.

„Pirminė aukų kūnų apžiūra rodo, kad jie mirė nuo šautinių žaizdų“, – skelbiama Rusijos tyrimų komiteto pranešime. 

Manoma, kad šaudynes surengė 18 metų amžiaus mokinys, kuris atsinešė į mokyklą šaunamąjį ginklą. Jis taip pat rastas negyvas su šautine žaizda. Vaikinas įvardintas kaip Vladislavas Rosliakovas. 

Šiuo metu pateikiamas aukų skaičius – 17. Didžioji dalis žuvusiųjų yra koledžo mokiniai. Į nelaimės vietą buvo išsiųsti Nacionalinės gvardijos padaliniai. 

Krymą, kuris oficialiai yra Ukrainos dalis, 2014 metais okupavo ir aneksavo Rusija. Krymo aneksija ir kovos Rytų Ukrainoje lėmė tai, kad Rusijos ir Ukrainos santykiai pasiekė visų laikų žemumas.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-10-18

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) skelbia užkirtusi kelią išpuoliams Maskvoje. Pareigūnai naktį netoli sostinės sulaikė tris įtariamuosius, ketinusius per Naujuosius surengti teroro atakas. Vyrų iš Vidurinės Azijos bute rastos dvi bombos, šautuvų ir rankinių granatų.

FST vadas Aleksandras Bortnikovas sakė, kad įtariamieji, turintys ryšių su „Islamo valstybe“ (IS), planavo ir išpuolį prieš prezidento rinkimus 2018 metų pavasarį.

Šiais metais rusų tyrėjai, jų pačių duomenimis, likvidavo daugiau kaip 20 teroristų kuopelių. Po išpuolio Sankt Peterburgo metropolitene balandį jie aktyviau ieško potencialių teroristų.

Rusija oro antskrydžiais remia Sirijos kariuomenę kovoje su IS ir kitais Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) priešininkais. Žvalgybos duomenimis, prie IS Sirijoje ir Irake prisijungė beveik 3 000 rusų, dauguma jų – iš Kaukazo regiono. IS ir islamistinis „Al Nusra“ frontas paragino savo šalininkus už tai keršyti išpuoliais Rusijoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.13; 03:00

Paryžiaus priemiestyje automobilio vairuotojas tyčia rėžėsi į kariškius. EPA-ELTA nuotr.

Trečiadienį šeši Prancūzijos kariškiai buvo sužeisti Paryžiaus priemiestyje, kai į juos rėžėsi automobilis, kurio vairuotojas paspruko iš incidento vietos. Tai pranešė radijo stotis „France Info“.

Jos duomenimis, du sužeistieji yra sunkios būklės, bet jų gyvybei pavojus negresia. Kariškiai ruošėsi patruliuoti Prancūzijos sostinės Levalua Perė rajone.

Kaip pareiškė žurnalistams Levalua Perė rajono meras Patrikas Balkani (Patrick Balkany), šis incidentas buvo suplanuota akcija. „Visos aplinkybės rodo, jog tai buvo tyčinis aktas“, – pažymėjo jis.

„Piktadarys prie kareivinių laukė, kol kariškiai išeis iš jų ir pasuks prie savo automobilio“, – pridūrė meras.

P. Balkani patikslino, kad nežinomas nusikaltėlis rėžėsi į kariškius BMW automobiliu. Incidentas įvyko už 200 metrų nuo tenykštės merijos.

Policijai kol kas nepavyko aptikti nei incidento kaltininko, nei automobilio.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 04:30

molotovo_kokteilis

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Baltarusijos Respublikos generalinį prokurorą Aleksandrą Koniuką reikšdamas susirūpinimą dėl įvykdyto išpuolio prieš Lietuvos ambasadą Minske bei ragindamas Baltarusijos teisėsaugos institucijas dėti visas pastangas, kad šis įvykis būtų greitai ir išsamiai ištirtas.

Be to, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra paprašė Baltarusijos teisėsaugos institucijų suteiti turimą informaciją apie šio tyrimo eigą bei pasiūlė suteikti reikalingą ekspertinę bei teisinę pagalbą jį tiriant.

Continue reading „Reiškiamas susirūpinimas dėl išpuolio prieš Lietuvos ambasadą Minske“