Italija nedelsdama išsiunčia du Rusijos ambasados darbuotojus, įtariamus neteisėtais veiksmais. Tai trečiadienį feisbuke pranešė Italijos užsienio reikalų ministras Luigis Di Maio.
 
„Iškviestam į URM Rusijos ambasadoriui buvo pareikštas Italijos vyriausybės protestas. Jis taip pat buvo informuotas, kad nedelsiant išsiunčiami du Rusijos ambasados darbuotojai, susiję su rimta byla (dėl šnipinėjimo). Dėkoju mūsų specialiosioms tarnyboms ir visoms valstybės institucijoms, dirbančioms mūsų šalies saugumo labui“, – pabrėžė ministras.
 
Anksčiau karabinierių specialiojo dalinio (ROS) vadovybė pranešė, kad pagal Romos prokuratūros orderį buvo sulaikyti Italijos kariškis ir Rusijos karininkas, dirbantis Italijos sostinėje.
 
Pasak pareigūnų, įtariamieji buvo sulaikyti antradienio vakarą su įkalčiais, kai italas už pinigus perdavė rusui dokumentų, kuriuose buvo konfidencialios informacijos. „Sulaikytas Italijos karinių jūrų pajėgų kapitonas ir karininkas, RF ambasados darbuotojas, kurie kaltinami šnipinėjimu ir grėsmės valstybės saugumui kėlimu“, – sakoma pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.31; 14:05

Diana Nausėdienė sveikino virtualios lituanistinės mokyklėlės bendruomenę Italijoje. Justino Auškelio (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Diana Nausėdienė šeštadienį dalyvavo Italijos lituanistinės virtualios mokyklos bendruomenės parengtame teatralizuotame muzikiniame Advento tradicijų labdaros spektaklyje. D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo globėja.
 
Pandemija pakoregavo lituanistinių mokyklų darbus ir mokymosi planus visame pasaulyje. Beveik trečdalis lituanistinių mokyklėlių sustabdė savo veiklą, kitos dirba nuotoliniu arba mišriuoju būdu.
 
Italijos lietuviai kaip atsaką į pandemijos iššūkius sukūrė virtualią lituanistinę mokyklą, kurioje gali mokytis vaikai ne tik iš visos Italijos, bet ir iš naujai susikūrusių lietuvių bendruomenių Taivane ir Malaizijoje, rašoma Prezidentūros pranešime.
 
D. Nausėdienė dėkojo mokytojams ir tėveliams, kurie savaitgalius, laisvalaikį skiria mažųjų ryšiui su gimtąja kalba ir kultūra stiprinti. „Nors pandemija tebėra išbandymas mums visiems, tačiau ji ne tik atskyrė žmonės. Per iššūkius atradome ir naujų galimybių. Technologijos leidžia vaikams mokytis lietuvių kalbos tiek Lietuvoje, tiek bet kuriame pasaulio kampelyje. Jūsų bendruomenė yra puikus pavyzdys, kaip modernios technologijos padeda saugoti ir puoselėti tradicijas“, – sveikindama renginio dalyvius sakė pirmoji ponia.
 
Virtualios mokyklos vadovė Elzė di Meglio džiaugėsi, kad jau suburta mokytojų komanda suteikia galimybę mokytis lietuvių kalbos, kultūros, tradicijų, geografijos, istorijos ir muzikos, menų vaikams iš įvairių Italijos miestų ir miestelių, ir net iš ten, kur nėra lituanistinių mokyklų.
Lietuvos Respublikos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius dėkojo mokytojoms, kurių neatlygintinas darbas yra vaikams pati didžiausia dovana – tai išmokti ir šnekėti lietuvių kalba.
 
Vakaro dalyvius sveikino ir Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė. „Italijos lietuvių bendruomenė ne tik pamatė iššūkius, bet ir juos nugalėjo. Džiaugiuosi, kad Italijos mokyklėlės į virtualią mokyklą prijungė dvigubai daugiau moksleivių, o per savaitę vietoj vieno užsiėmimo dabar vyksta net trylika jų, pritaikytų skirtingoms amžiaus grupėms“, – džiaugėsi ji.
 
Po sveikinimo kalbų vyko virtualus, Advento tradicijas primenantis šventinis vakaras, koncertavo Italijoje gyvenantys vaikai, jų tėveliai, jo metu buvo renkamos lėšos lituanistiniam švietimui Italijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.13

Italijoje per protesto akcijas prieš apribojimus dėl pandemijos kilo susirėmimų su policija. EPA-ELTA nuotr.

Vienas policininkas nukentėjo Milane pirmadienio vakarą per susirėmimus tarp pareigūnų ir manifestantų, protestavusių prieš ribojamąsias priemones, kurių imtasi dėl koronaviruso plitimo.
 
Kaip pranešė antradienį laikraštis „Il Corriere della Sera“, protesto akcijoje dalyvavo keli šimtai žmonių.
 
Pasak leidinio, policija panaudojo prieš protestuotojus ašarines dujas. Sulaikyti du žmonės.
 
Riaušės, vandalizmo aktai ir parduotuvių plėšimas lydėjo analogišką protesto akciją Turine. Ten nukentėjo du policininkai, sulaikyta 10 žmonių. Panašios manifestacijos, per kurias buvo griebtasi smurto, vyko ir kituose miestuose šalies šiaurėje ir pietuose.
 
Dingstį protestams davė Italijos vyriausybės sprendimas uždrausti visiems restoranams ir barams dirbti po 18 val. Valdžia neatmeta, kad apribojimai bus dar labiau griežtinami.
 
Pastarosiomis savaitėmis Italijoje kelis kartus padidėjo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius, per parą fiksuojama vidutiniškai 20 tūkst. atvejų. Vis daugiau žmonių guldoma į ligonines, taip pat ir į intensyviosios terapijos skyrius. Vyriausybė kritikuojama už ribojamąsias priemones, kurios taip pat taikomos teatrams, kino teatrams ir kitoms kultūros įstaigoms.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.27; 00:30

Popiežius Pranciškus kitą mėnesį lankysis Asyžiuje. EPA-ELTA nuotr.

Popiežius Pranciškus kitą mėnesį ketina trumpam nuvykti į Asyžių – centrinės Italijos miestą, kuriame gimė viduramžių vienuolis Šv. Pranciškus Asyžietis.
 
83-ejų Popiežius Pranciškus, kurio tikrasis vardas yra Jorge Mario Bergoglio, yra pirmasis pontifikas, pasivadinęs šio vienuolio garbei.
 
Spalio 3 dieną numatomas kelių valandų trukmės vizitas greičiausiai taps pirmąja popiežiaus kelione nuo tada, kai į savo gniaužtus Europą suėmė koronaviruso pandemija.
 
Popiežius Pranciškus šeštadienį Vatikane pasirašė encikliką, pavadinimu „Fratelli tutti“, o tai išvertus iš italų kalbos reiškia „Visi broliai“.
 
Enciklika yra laiškas, kuriame pateikiamas svarbus mokymas, kurį popiežius išplatina Bažnyčiai. Tai bus trečioji jo enciklika, kurioje, kaip pranešama, bus kalbama apie brolystę pasaulyje ir socialinę sanglaudą.
 
Asyžius yra dviejų valandų atstumu nutolęs nuo Vatikano. Jis įsikūręs Italijos Umbrijos regione.
 
Mieste stovi Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilika – viena svarbiausių katalikų pamaldų vietų. Joje yra viduramžių vienuolio, žinomo dėl savo skurdo įžadų, meilės gamtai ir smurto atmetimo, palaidojimo kamera.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.06; 07:20

Roma „išskėstomis rankomis“ laukia turistų, pareiškė Italijos sostinės merė Virginia Raggi. „Atvykite į Italiją ir į Romą. Epidemiologiniai duomenys aiškiai rodo, kad Roma yra saugus miestas“, – kalbėjo ji interviu radijui.
 
Italija, kurios turizmo sektorių dėl koronaviruso pandemijos ištiko krachas, birželio 3 dieną ketina atšaukti kelionių ribojimus turistams iš užsienio. Nuo tada ir italai galės laisvai judėti po visą šalį.
 
„Romoje vėl atsidaro parduotuvės, barai ir restoranai. Mes siekiame naujos pradžios“, – sakė merė. Po birželio 3-iosios į Italiją atvykusiems užsieniečiams nereikės dviem savaitėms izoliuotis. Todėl Italija tikisi naujo starto turizmui.
 
Vis dėlto perspektyvos yra liūdnos. Lacijaus regione, kuriame yra sostinė Roma, ik metų pabaigos tikimasi 80 proc. turizmo nuosmukio.
 
Vidaus turizmas, kuris vasaros mėnesiais gali šiek tiek išaugti, nepajėgs kompensuoti turtingų turistų iš užsienio nebuvmo, įspėja turizmo ekspertai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.22; 15:00

Italijos medicinos darbuotojai gali pretenduoti į mėnesines išmokas iki 2 tūkst. eurų, skirtas jų šeimoms paremti. Kaip rašo ketvirtadienį laikraštis „Il Corriere della Sera“, toks pasiūlymas yra šalies vyriausybės aprobuotame naujame priemonių gyventojams ir bendrovėms remti pakete, kurio bendra suma – 55 mlrd. eurų.
 
Pasak leidinio, planuojama, kad italų šeimoms skirta finansinė pagalba sudarys iki 700 mln. eurų. Ji, be kita ko, apima subsidijas auklių paslaugoms apmokėti, jeigu vaikų iki 12 metų amžiaus tėvai dirba. Iš pradžių buvo numatyta 600 eurų per mėnesį suma, bet nuo birželio ji padvigubės – iki 1,2 tūkstančio. Tiek valstybinių, tiek privačių medicinos įstaigų darbuotojų vaikams skiriama iki 2 tūkst. eurų.
 
Dėl pandemijos Italijoje uždarius mokyklas, šie pinigai gali būti panaudoti auklių paslaugoms apmokėti ir abonentams į vasaros stovyklas, kurias planuojama atidaryti liepą, įsigyti.
 
Anksčiau vyriausybė paskelbė, kad pirmosiose kovos su koronavirusu linijose dirbantiems medikams bus išmokėtos vienkartinės 1 000 eurų premijos.
 
Nuo pandemijos pradžios Italijoje iš viso nustatyti daugiau kaip 222 tūkst. infekuotųjų, iš kurių per 31 tūkst. mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.14; 10:00

Italijoje dėl koronaviruso jau beveik mėnesį yra paskelbtas visuotinis karantinas. Gyventojai sėdi namuose, turistų nėra, o istorinėse italų miestų aikštėse pradėjo želti jauna žolė, skelbia tvn.24pl.
 
Italijoje suvaržymai dėl COVID-19 pandemijos tęsiasi beveik penkias savaites. Gyventojai iki minimumo bando apriboti aktyvumą lauke. Nėra čia ir turistų.
 
Vienoje iš populiariausių Navonos aikštėje Romoje tarp akmeninių šaligatvių plytelių, kurios itališkai vadinamos sampietrini, pradėjo prasikalti žalia žolė.
 
Paprastai populiarios vietos tarp turistų šiuo metu būdavo pilnos žmonių, todėl žolė negalėdavo čia augti, nes būdavo nuolat sutrypiama. Dabar čia nieko nematyti, o tai palankios sąlygos suželti jaunai žolei.
 
Panašiai yra ir Toskanos regiono mieste Sienoje, „Piazza del Campo“ aikštėje, kuri įtraukta ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia, be želiančios žolės, išdygo mažos saulutės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.10; 08:20

Italijos vėliava

Po Italijos premjero Džiuzepės Konti ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitarimo dėl humanitarinės pagalbos tiekimo Lombardijos regionui neprabėgo nė kelios savaitės. O viešojoje erdvėje skelbiama vis daugiau įtarimų, jog Maskva tiesiog begėdiškai apgavo Romą.

Taigi į pietus nuo Romos nusileido 15-a Rusijos karinių transporto lėktuvų IL-76. Atgabentos dėžės buvo pakrautos į tais pačiais lėktuvais atskraidintus rusiškus karinius sunkvežimius, ir rusų kariškių kolona, kurią sudarė apie 100 žmonių, patraukė į šiaurės Italiją. Atskridusių rusų kariškių, žinoma, niekas netikrino. Nesidomėjo nei tuo, kas dėžėse, nei kas tai per sunkvežimiai. Italai aklai pasitikėjo Kremliaus „garbės žodžiu“ ir plakatais su užrašais „Su meile – iš Rusijos“.

Ir vis tik tikrinti rusiškus karinius krovinius Italijai vertėjo, nes generolo Sergėjaus Kikoto, pulkininko Genadijaus Eremino ir pulkininko Viačeslavo Kulišo vadovaujamas maždaug šimto karių būrys atsidūrė ne kur nors neutralioje zonoje, o NATO teritorijoje. Šis vizitas ne tik kad nebuvo kontroliuojamas italų specialiųjų tarnybų (suprask, nepatogu rodyti nepasitikėjimą tais, kurie atveža labdaros, tiesia tau pagalbos ranką?!) bei nebuvo derintas su Aljanso vadovybe. Tad, preliminariai tariant, italai  nebuvo tikri, kad tikrai žino, kas sudėta tose dėžėse.

Oficiali Rusijos versija: atgabenta mobili laboratorija, skirta testuoti, ar žmogus neužsikrėtęs, dezinfekcijai skirta technika ir, atkreipkite dėmesį, kita konkrečiai neįvardinta aparatūra, skirta neva gelbėti COVID-19 virusu užsikrėtusius asmenis.

Tačiau prof. Džermano Dotori iš strateginių tyrimų centro viename iš Romos universitetų mano, kad tikrasis rusų kariškių tikslas buvo ne pagalbos teikimas, bet specifinės informacijos rinkimas. Mat italams pagalbos iš Maskvos nereikia – NATO aljanse Italija laikoma viena iš labiausiai pasikausčiusių valstybių saugantis nuo cheminių, biologinių ir atominių ginklų. Vargu ar Romai galėjo būti gyvybiškai naudinga toji senstelėjusi ar net visiškai pasenusi rusiška technika.

Kad rusų kariškiai į Italiją atvyko ne padėti, bet šnipinėti, įsitikinęs ir atsargos pulkininkas Chamišas de Bretonas-Gordon, iki 2012-ųjų vadovavęs britų pulkui, kurio paskirtis – ginti Didžiąją Britaniją nuo cheminio, biologinio ir atominio ginklų. Šis britų atsargos kariškis įsitikinęs, jog tarp tų į Šiaurės Italiją siuntas atgabenusių rusų kariškių buvo ir žvalgų iš GRU (Glavoje razvedyvatelnoje upravlenije). Šiuos įtarimus susitiprina ir žinia, kad vos šimto kariškių būriui vadovavo ne majoras, kaip būtų įprasta, o generolas ir du pulkininkai, turintys patirties kovojant su užkrečiamomis ligomis.

Tad, remiantis „The Telegraph“ publikacija (Nikas Skuairesas, Natalija Vasiljeva ir Andrea Fogt), kurioje išdėstyti visi šie įtarimai, Italija padarė didžiausią kvailystę, įsileidusi rusų kariškius ir leidusi jiems be deramos priežiūros važinėti po šalį.

Informacijos šaltinis – „The Telegraph“

Pastarąją parą Italijoje nuo naujojo koronaviruso sukelto susirgimo ir jo padarinių mirė 601 žmogus – 50-čia žmonių mažiau negu prieš parą. Mirčių skaičiaus mažėjimas fiksuojamas antrą dieną. Naujus duomenis pirmadienį pranešė Civilinės saugos departamento vadovas Angelas Borrellis.
 
„Šiandien mes užregistravome 601 paciento mirtį. Bendras aukų skaičius viršijo 6 tūkstančius. Infekuotųjų yra 50 418“, – informavo pareigūnas.
 
Sekmadienį buvo pranešta apie 651 mirusįjį, o šeštadienį buvo pasiektas antirekordas – beveik 800 mirusiųjų. Bendras infekuotųjų skaičius Italijoje nuo pandemijos pradžios – 63 927 žmonės.
 
Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 150 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 320 tūkstančių žmonių, per 15 tūkstančių infekuotųjų mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.24; 07:18

Kiek daugiau nei tūkstantis medicininių kaukių, kurias Kinija dovanų išsiuntė nuo pandemijos labiausiai kenčiančioms Italijos ligoninėms, greičiausiai dėl nesusipratimo pasienyje atsidūrė Čekijoje.
 
Sekmadienį dar nebuvo aišku, ar incidentas įvyko dėl nesusipratimo ir logistinės klaidos, ar tai buvo tyčinis bandymas pasilikti Italijai skirtas medicinines kaukes.
 
Italijos dienraštis „Respublica“ šeštadienį paskelbė, kad čekų pareigūnai Italijos ligoninėms siųstas kiniškas kaukes konfiskavo, esą vykdydami operaciją prieš nelegalų prekių gabenimą. Įvykis aprašomas straipsnyje, pavadinimu „Kaip Čekija atėmė tūkstančius Kinijos Italijai siųstų kaukių“. Laikraštis savo šaltiniu įvardijo „drąsų čekų mokslininką“ Lukasą Levą Cervinką, kuris yra Čekų piratų partijos pirmininko pavaduotojo patarėjas.
 
Čekijos policija kovos su kontrabanda operaciją įvykdė antradienį. Jos metu konfiskuota apie 680 tūkst. medicininių kaukių ir plaučių ventiliacijos aparatų. Prekės aptiktos į šiaurę nuo Prahos esančiame Lovosicių mieste įsikūrusios privačios įmonės sandėlyje. Tokios operacijos šalyje vykdomos kovojant su nelegalia prekyba medicinos priemonėmis ekstremalių situacijų metu.
 
Penktadienį Čekijos vidaus reikalų ministras Janas Hamacekas tviteryje pripažino, kad, „deja, atlikus tyrimą, paaiškėjo, jog nedidelė dalis sulaikytų prekių buvo Kinijos dovana Italijai“. Italijos pareigūnai oficialiai situacijos nekomentavo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.22; 10:00

Italijos prezidentas Sergio Mattarella savo laiške Vokietijos prezidentui pareiškė viltį, kad kitos šalys pasimokys iš Italijos kovos su koronaviruso pandemija.
 
„Viliuosi, kad Italijos sukaupta patirtis kovojant su šia užkrečiamąja liga bus naudinga Europai ir visam pasauliui. Aš labai tikiuosi, kad Vokietija ir kitos valstybės išvengs skausmingos Italijos patirties“, – S. Mattarella rašo savo laiške Vokietijos lyderiui Frankui Walteriui Steinmeieriui.
 
Daugelyje Italijos vietovių „nyksta senoji karta“, kuri turėtų būti atskaitos tašku jauniems žmonėms, pridūrė Italijos prezidentas.
 
Italija šiuo metu labiausiai visame pasaulyje kenčia nuo koronaviruso pandemijos. Čia užfiksuota beveik 5 tūkst. mirčių.
 
S. Mattarella savo laiške taip pat padėkojo už Vokietijos solidarumą ir pagalbą medicininėmis priemonėmis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.22; 17:20

Italijos premjeras Giuseppe Conte ketvirtadienį paskelbė, kad kelias savaites trunkantis karantinas Italijoje, kuri yra labiausiai koronaviruso pandemijos paveikta šalis Europoje, bus pratęstas iki vėlesnio nei balandžio 3 d. termino.
 
„Priemonės, kurių ėmėmės, turi būti pratęstos iki vėlesnio, nei numatėme, termino“, – laikraščiui „Corriere della Sera“ sakė G. Conte.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.19; 00:30

Italijoje toliau sparčiai auga mirčių nuo naujojo koronaviruso skaičius. Italijai pirmadienį pranešus apie dar 349 mirusius žmones, šalyje nuo koronaviruso mirusių asmenų skaičius padidėjo iki 2 158.
 
Pagal mirčių skaičių Italija yra antra po Kinijos, kurioje pernai gruodį prasidėjo koronaviruso protrūkis.
 
Nuo praėjusios savaitės ketvirtadienio iki dabar Italijoje oficialus COVID-19 aukų skaičius padidėjo daugiau nei du kartus. Praėjusį ketvirtadienį šalyje koronaviruso aukų skaičius buvo 1 000.
 
Vos per pastarąsias dvi paras šalyje mirė daugiau kaip 700 žmonių.
 
Dabar Italijoje užsikrėtusiųjų yra jau 27 980, nors prieš keturias dienas patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius dar buvo gerokai mažesnis – 15 113.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.17; 03:00

Du naujai koronavirusu diagnozuoti lietuviai – vyras ir žmona yra izoliuoti Kauno klinikinėje ligoninėje. Tai trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
 
Skelbiama, kad infekuoti pacientai yra kovo 7 d. iš Italijos grįžusi šeima. Vyras ir žmona Italijoje slidinėjo. Šioje šalyje užfiksuota daugiausiai koronaviruso atvejų iš visų Europos šalių.
 
„Tai yra šeima, kauniečiai, vyras ir žmona. Gimę 1980 ir 1985 m. Tai yra ne rizikos grupėje pagal amžių žmonės, kurie viešėjo Šiaurės Italijoje vasario 29 – kovo 6 dienomis. Ten slidinėjo. Į Lietuvą grįžo automobiliu“, – trečiadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.
 
Kartu ministras patikino, kad minėti asmenys laikėsi elgesio rekomendacijų, vaikų neturi.
 
„Tuo metu, kai pasireiškė simptomai, jie pasielgė pagal rekomendacijas, išsikvietė greitąją pagalbą, buvo nugabenti į ligoninę, atlikti tyrimai, ir tokiu būdu buvo patvirtintas virusas“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.
 
SAM vadovas taip pat pranešė, kad buvo nustatyti keli aukštą riziką užsikrėsti koronavirusu turintys žmonės. Jie, kaip aiškino A. Veryga, izoliuoti namuose.
 
„Buvo nustatyti du artimi kontaktai, kurie yra aukštos rizikos. Specialistai įvertino galimybes tuos kontaktus izoliuoti namie“, – sakė A. Veryga, pabrėždamas, kad tokiai izoliacijai namuose sąlygos yra tinkamos.
 
„Jie šiuo metu yra namuose, turi visą reikalingą informaciją“, – pabrėžė jis.
 
Kalbėdamas apie naujai užsikrėtusių kauniečių būklę, ministras sakė, kad ji yra patenkinama.
 
„Pacientų būklė yra patenkinama. Simptomai nėra labai sunkūs, sudėtingi ir jiems sudėtingo gydymo nereikia“, – teigė jis.
 
Tyrimai bus atliekami ir sunkias pneumonijas turintiems asmenims
 
Jo teigimu, naujausios elgesio rekomendacijos dėl renginių atšaukimo, lankymosi viešose vietose bus patikslintos ketvirtadienį. Pasak A. Verygos, nuo šiol tyrimai bus atliekami ir tiems žmonėms, kurie, nors ir nebuvo išvykę, neturėjo kontakto su infekuotaisiais, tačiau turi sunkias, neaiškios kilmės pneumonijas.
 
Vis dėlto nedarbingumo pažymos nebebus išduodamos visiems, grįžtantiems iš koronaviruso patvirtintų židinių.
 
„Nedarbingumo pažymėjimai žmonėms, kurie neturi simptomų, nebebus išdavinėjami, nes supraskite, kad tai būtų labai didelis skaičius žmonių“, – kalbėjo A. Veryga, pabrėžęs, kad vis tik yra tikimasi žmonių sąmoningumo laikantis elgesio rekomendacijų. Darbdaviams, informavo ministras, taip pat yra teikiamos rekomendacijos – organizuoti darbą nuotoliniu būdu.
 
Kauno klinikinės ligoninės vadovas: pacientai yra izoliuoti kartu
 
Tuo metu Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas sakė, kad užsikrėtusi pora yra izoliuoti kartu. Infekuotų žmonių kūno temperatūra siekia 37,5 laipsnio.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.11; 11:01

Italijoje nuo naujojo koronaviruso jau mirė per 100 žmonių. Patvirtintos 107 mirtys ir 3 089 infekuoti asmenys, trečiadienį pranešė Italijos civilinė apsauga. Per 24 valandas užregistruoti 28 nauji mirties atvejai ir 587 nauji susirgimai.
 
Dėl sparčiai plintančio koronaviruso Italijos vyriausybė nusprendė iki kovo 15 dienos uždaryti visas mokyklas ir universitetus. Ši priemonė įsigalios ketvirtadienį, žurnalistams sakė švietimo ministrė Lucia Azzolina.
 
Italijoje šiuo metu fiksuojamas didžiausias koronaviruso protrūkis Europoje. Bendras infekuotųjų skaičius didesnis yra tik Kinijoje ir Pietų Korėjoje. Pagal mirtis Italija rikiuojasi antroje vietoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.05; 05:30

Italijoje su darbo vizitu viešėjęs prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su šalies vadovu Sergio Mattarella, kalbėjosi apie dvišalius politinius, ekonominius ir kultūrinius Lietuvos ir Italijos santykius, bendradarbiavimą transatlantinėse organizacijose, saugumo klausimus.
 
„Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas dvišaliu ir tarptautiniu lygiu nuolat stiprėja. Vertiname aktyviai plėtojamus politinius, ekonominius ir kultūrinius mūsų šalių ryšius, esame artimi sąjungininkai Europos Sąjungoje ir NATO. Panašiai matome šiandienos geopolitinius iššūkius, su kuriais pastaruoju metu susiduria Europos Sąjunga. Italijos pastangos ir pavyzdys palaikant Europos idealus, taip pat nuoseklus indėlis į mūsų regiono gynybos užtikrinimą yra ypač svarbūs“, – sakė G. Nausėda.
 
Pasak Lietuvos vadovo, bendrą grėsmių matymą liudija ir Italijos įsitraukimas, stiprinant Baltijos valstybių saugumą. Italijos karių dalyvavimas NATO eFP ir 2020 metais planuojama oro policijos misija Lietuvoje yra konkretūs Italijos įsipareigojimų savo sąjungininkams ir regioniniam stabilumui išraiška.
 
Anot Prezidento komunikacijos grupės, susitikime Lietuvos vadovas pabrėžė, kad suprantame grėsmes, su kuriomis susiduria Italija. Savo ruožtu Lietuva prisideda prie NATO Pietų strateginio centro Neapolyje veiklos, stiprindama bendrą Aljanso atsaką į terorizmą, padėdama užtikrinti stabilumą Pietų kaimynėse.
 
G. Nausėda akcentavo, kad Lietuvą ir Italiją vienija glaudus bendradarbiavimas verslo, mokslo, akademinių mainų ir kultūros srityse. Italija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė – pernai pagal prekybos apyvartą Italija buvo 8-oje vietoje. Lietuvos eksportas į Italiją nuolat auga, Lietuvoje gaminami maisto produktai yra vertinami ir randa savo pirkėją Italijoje.
 
G. Nausėda pakvietė Italijos vadovą kartu dalyvauti Italijos ir Lietuvos verslo forumuose, aktyviai juos globoti, skatinant verslo bendruomenių ryšius.
 
Svarbų politinį ir ekonominį abiejų valstybių bendradarbiavimą papildo kultūrinis ir visuomeninis Lietuvos ir Italijos dialogas. Šių metų Venecijos meno bienalėje Lietuvos menininkės pristatė šiuolaikinę operą „Saulė ir jūra“, kuri apdovanota „Auksiniu liūtu“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.10; 02:00

Italijos finansų ministras Roberto Gualtieris sakė, kad Italijos statusas ir reputacija Europoje yra nukentėję dėl ankstesnės vyriausybės nesutarimų su Briuseliu.
 
„Lygos“ ir „Penkių žvaigždučių judėjimo“ koalicija subyrėjo rugpjūtį. Naująją vyriausybę, kuriai vadovauja premjeras Giuseppe Conte, dabar sudaro „Penkių žvaigždučių judėjimas“ ir Demokratai (PD).
 
„Prieštaringi ir konfliktiški santykiai tarp „Lygos“ ir Europos mums brangiai kainavo, kadangi dėl aukštesnių palūkanų normų išleisti milijardai sulaukta mažiau investicijų ir sumažėjo Italijos politinė įtaka Briuselyje“, – penktadienį laikraščiui „La Repubblica“ sakė R. Gualtieris.
 
R. Gualtieris, kuris anksčiau dirbo ES parlamento ekonomikos ir pinigų politikos komitete, laikraščiui „La Repubblica“ taip pat sakė, kad „Lygos“ suplanuotas fiksuotų mokesčių planas neįsigalios.
 
Vietoje to, nauja vyriausybė planuoja pristatyti mokesčių lengvatas mažas pajamas gaunantiems darbuotojams. R. Gualtieris taip pat teigė norintis pagerinti situaciją su Briuseliu dėl anksčiau vykusių biudžeto nesutarimų. „Ši vyriausybė kovoja laikydamasi taisyklių, bet tuo pat metu nori pasikeisti ir patobulėti“.
 
Italijos skola siekia 133 procentus BVP – pagal ES reglamentus Romai ją reikia sumažinti, kadangi euro zonos didžiausia leidžiama skola gali siekti 60 procentų BVP. „Svarbu, kad rastume patikimą būdą sumažinti skolą – tai bus daroma arba ekonominiu augimu, arba stabiliais viešaisiais finansais“, – sakė R. Gualtieris.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.14; 08:00

Italijos vyriausybės atstovai penktadienį atsisakė leisti dviem migrantus gabenantiems laivams švartuotis prie Italijos krantų, pranešė „Deutsche Welle“.
 
Vidaus reikalų ministras Matteo Salvini įsakė, kad vokiečių nevyriausybinės organizacijos „Sea Eye“ laivas, gabenantis 65 keleivius, negali prisišvartuoti jokiame Italijos uoste. „Neleisiu jiems pasiekti Italijos, dar yra atviras uostas Maltoje arba jie gali rinktis tarp Tuniso ir Vokietijos“, – sakė M. Salvini.
 
Įplaukti į Italijos teritorinius vandenis buvo uždrausta ir dar vienam laivui, priklausančiam Italijos humanitarinės pagalbos organizacijai „Mediterranea Saving Humans“ (MSH). Ketvirtadienį šis laivas iš guminės valties netoli Libijos pakrantės paėmė 54 žmones.
 
Malta teigė priglobsianti migrantus tik tokiu atveju, jei Italija priims tokį patį skaičių Maltą jau pasiekusių migrantų.
 
Bet MSH atsisakė plaukti į Maltą dėl didelio atstumo ir psichologinės keleivių būklės.
 
Organizacija perspėjo Italijos vyriausybę, esą jos atstovai elgiasi neteisėtai. Roma, pasak MSH organizacijos, negali uždrausti Italijos vėliava žymėtam laivui įplaukti į Italijos teritorinius vandenis.
 
Praėjusią savaitę jau buvo išteisinta „Sea Watch“ organizacijai priklausančio laivo kapitonė, kuri, nepaisiusi M. Salvini draudimo, prisišvartavo Lampedūzos saloje, o besišvartuodama netyčia pažeidė uosto patrulių katerį.
 
„Sea Watch 3“ laivas buvo patekęs į 17 dienų trukusią situaciją be išeities. Jis be tikslo plaukiojo palei Italijos teritorinius vandenis, kol galiausiai, nerimaudama dėl blogos migrantų būklės, laivo kapitonė nutarė išsilaipinti Italijos uoste.
 
Carolai Rackete buvo pareikšti kaltinimai dėl mėginimo pradėti karą su Lampedūzos salos uosto pareigūnais ir dėl M. Salvini išleisto įsako sulaužymo, bet Italijos teismas kapitonę išteisino. Teisėja nutartyje nurodė, kad Italijos saugumo dekretas, „Sea Watch 3“ laivui draudęs prisišvartuoti Italijos saloje, yra „netaikytinas gelbėjimo atvejais“.
 
Informacijos šaltinis –  ELTA
 
2019.07.06; 08:46

 
Tai rodo pirmadienį Italijos vidaus reikalų ministerijos, kuri atlieka rinkimų komisijos funkcijas, tinklalapyje paskelbti duomenys, gauti suskaičiavus beveik 95 proc. balsų.
 
Tad naujos sudėties Europos Parlamente „5 žvaigždučių judėjimas“ neteko kelių vietų. Partijos lyderis, Italijos vicepremjeras ir ekonomikos plėtros, darbo ir socialinės politikos ministras Luigis Di Maio pareiškė, kad palyginti prastus rezultatus galima paaiškinti nedideliu rinkėjų aktyvumu šalies pietuose, kur „5 žvaigždučių judėjimas“ turi daugiausia rinkėjų. Tik pietinėse apygardose, taip pat Sicilijos ir Sardinijos salose jis gavo beveik 30 procentų balsų.
 
Valdančiajai koalicijai priklausanti „La Lega“ surinko beveik 35 proc. balsų ir pirmauja EP rinkimuose Italijoje. Šiaurinėse apygardose partijos rezultatas siekia beveik 40 proc.
 
Italijos antrasis vicepremjeras ir VRM vadovas, „La Lega“ lyderis Matteo Salvinis pareiškė, kad balsavimo rezultatai neatsilieps koalicinės vyriausybės darbui. „Nė vienas mums atiduotas balsas nebus panaudotas kaip dingstis gauti papildomų vietų Italijos vyriausybėje. Mūsų tikslas – pakeisti Europos taisykles“, – pabrėžė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.27; 05:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Italijos Respublikos prezidentas Sergio Mattarella. Robertas Dačkus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankydamasi Italijoje su oficialiu vizitu, susitikusi su Italijos Respublikos prezidentu Sergio Mattarella, aptarė aktualias Europos temas, saugumo iššūkius ir stiprėjantį dvišalį bendradarbiavimą.

Lietuvos ir Italijos prezidentai vienodai vertina iššūkius, su kuriais pastaruoju metu susiduria Europa, ir sutaria dėl jos ateities. Tik būdama vieninga Europa gali išlikti stipri, atremti saugumo grėsmes ir nuosekliai didinti savo piliečių gerovę. Artėjantys Europos Parlamento rinkimai ir besitęsiantis „Brexitas“ – išbandymas visai Europos Sąjungai, patvirtinantis dar glaudesnio jos narių bendradarbiavimo būtinumą.

Anot Prezidentės spaudos tarnybos, naujų galimybių Lietuvai ir Italijai atveria kasmet stiprėjantys ekonominiai ryšiai. Pernai rudenį Vilniuje įvyko pirmasis Italijos verslo forumas, kuriame buvo numatytos tolesnio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo gairės. Prioritetinės sritys – automobiliai ir karinės technologijos. Taip pat kasmet auga dvišalė prekyba. Šiuo metu Italija yra aštunta Lietuvos prekybos partnerė.

Prie ekonomikos stiprinimo prisideda vis intensyviau plėtojamas turizmas. Praėjusiais metais Italijos turistai, atvykstantys į mūsų šalį, pirmą kartą pateko į daugiausia Lietuvą lankančių keliautojų dešimtuką.

Didelį mūsų visuomenės domėjimąsi Italija atskleidė praėjusiais metais Vilniuje surengtos išskirtinės istorijos relikvijų ir dailės kūrinių parodos. Lietuvai itin reikšmingas mūsų šalies pristatymas Romoje įvyko pernai gegužę kultūros forume, kurį atidarė prezidentė.

Abipusį supratimą taip pat liudija ketvirtadienį duris atvėrusi naujoji Lietuvos ambasada, kurios įkurtuvėse dalyvavo daug Italijos atstovų, reikšmingai prisidėjusių prie mūsų valstybės diplomatinės atstovybės klausimo sprendimo.

Tiek Lietuva, tiek Italija siekia užtikrinti savo žmonėms saugų ir taikų gyvenimą. Prezidentės nuomone, ilgametis mūsų šalių karinis bendradarbiavimas ne tik prisideda prie Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių saugumo, bet ir stiprina pačią NATO, kurios 70-ies metų jubiliejų netrukus minės visi sąjungininkai.

Italijos naikintuvai jau du kartus vykdė oro policijos misiją Šiauliuose, naikintuvų rotacijos planuojamos ir ateityje. Italijos kariai ne kartą yra dalyvavę pratybose Lietuvoje, be to, šiuo metu yra dislokavę kuopą karių Latvijoje esančiose NATO priešakinėse pajėgose.

Lietuva ir Italija sutaria, kad itin svarbi NATO parengtis atsakyti į visas Aljansui kylančias grėsmes. Neapolyje įkurtame NATO centre kovoti su grėsmėmis iš Pietų dirba Lietuvos karininkas. Lietuva taip pat yra pasiuntusi savo karių į misijas bei operacijas Afrikoje, Irake ir Afganistane. Lietuvos kariai tarnauja ir ES operacijoje „Sophia“, skirtoje kovoti su nelegalia migracija Viduržemio jūroje.

Šis prezidentės susitikimas su Italijos vadovu – jau trečiasis per pastaruosius metus. Italijos prezidentas su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankėsi praėjusių metų liepos 5-6 dienomis ir pasveikino Lietuvos žmones su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

D. Grybauskaitė taip pat susitiko su Italijos Senato pirmininke Maria Elisabetta Alberti Casellati, pirmąja politike moterimi, tapusia šios institucijos vadove. Tai patyrusi teisininkė ir politikė, į Senatą renkama jau trečią dešimtmetį, dirbusi ir vykdomojoje valdžioje.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)
 
2019.03.30; 06:00