JAV generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rosensteinas gali būti atleistas arba atsistatydinti savo noru, praneša JAV žiniasklaida, kuria remiasi BBC.

Kalbos apie galimą antrojo pagal rangą JAV Teisingumo departamento pareigūno pasitraukimą iš pareigų pasklido pasirodžius pranešimui, kad pernai jis yra kalbėjęs apie D. Trumpo pašalinimą iš posto bei siūlęs slapta įrašinėti prezidento pokalbius.

Interviu vienam iš šalies radijų D. Trumpas pirmadienį teigė dar nenusprendęs, ar atleis R. Rosensteiną.

R. Rosensteinas prižiūri specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimą dėl galimų D. Trumpo rinkimų komandos ir Rusijos ryšių prieš 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus.

Generalinio prokuroro pavaduotojui artimas šaltinis informavo, kad pats R. Rosensteinas „mano, jog bus atleistas“, pranešė naujienų portalas „Axios“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.25; 02:30

JAV generalinis prokuroras Džefas Sešensas (Jeff Sessions) pareiškė, kad keturiems asmenims pateikti kaltinimai dėl informacijos nutekinimo iš Baltųjų rūmų, informuoja BBC.

Dž. Sešensas patikslino, kad įtariamieji kaltinami atskleidus konfidencialią informaciją arba slaptais ryšiais su užsienio specialiųjų tarnybų atstovais.

„Aš sutinku su prezidentu (Donaldu Trampu (Donald Trump) ir griežtai smerkiu stulbinamą duomenų nutekinimo mastą – nutekinimą, griaunantį mūsų vyriausybės pastangas apsaugoti šalį“, – pareiškė generalinis prokuroras.

Generalinis prokuroras penktadienį pažadėjo imtis griežtų priemonių prieš asmenis, atskleidžiančius įslaptintą nacionalinio saugumo informaciją, grasindamas įkalinimo bausme ir įvardindamas tokius neteisėtus poelgius JAV gyventojų išdavyste.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.05; 00:01

JAV generalinis prokuroras Džefas Sešensas (Jeff Sessions), antradienį liudydamas per atvirą Senato Žvalgybos komiteto posėdį, emocingai pareiškė, kad tvirtinimai apie Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų štabo sąmokslą su Rusijos institucijomis yra „siaubingas ir šlykštus melas“, praneša BBC.

Atsakydamas į senatorių klausimus, Dž. Sešensas kartojo, jog prisimena tik du susitikimus su Rusijos ambasadoriumi Vašingtone Sergejumi Kisliaku, nors žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad tokie susitikimai buvo trys.

Dž. Sešensas pripažino, kad, be dviejų susitikimų su S. Kisliaku, 2016 metų pavasarį jie abu dalyvavo renginyje, kuriame kalbą sakė D. Trampas, bet tikino, jog jei jie tada ir kalbėjosi, jis pokalbio turinio neprisimena.

„Aš niekada nesikalbėjau su niekuo iš oficialių Rusijos ar kitų užsienio asmenų apie jokį kišimąsi į rinkimus Jungtinėse Valstijose“, – kategoriškai pareiškė Dž. Sešensas.

Duodamas parodymus Senate prieš paskyrimą į generalinio prokuroro postą, Dž. Sešensas apskirtai neigė, kad buvo susitikęs su Rusijos atstovais rinkimų kampanijos metu.

Paklaustas, kodėl jis nusprendė nusišalinti nuo galimo Rusijos kišimosi į rinkimų kampaniją tyrimo, Dž. Sešensas kelis sykius pakartojo, kad, pagal Teisingumo departamento taisykles, bet kuris departamento darbuotojas turi nusišalinti nuo bet kokio tyrimo, jeigu jis susijęs su rinkimų kampanija, kurioje šis darbuotojas dalyvavo.

Į klausimą, ar jis pasirengęs pateikti Senato komisijai dokumentus, patvirtinančius arba paneigiančius pranešimus apie jo susitikimus su Rusijos ambasadoriumi, Dž. Sešensas atsakė išsisukinėdamas, jis taip ir nepaaiškino, ar pasirengęs tai padaryti.

Senatoriai nuolat teiravosi Dž. Sešenso apie FTB vadovo Džeimso Komio (James Comey) atleidimo priežastis. Dž. Sešensas vis kartojo, kad atleidimas neturėjo nieko bendro su „Rusijos tyrimu“ ir kad šis sprendimas buvo priimtas todėl, jog Dž. Komis blogai dirbo.

Dž. Sešensas tai tvirtino, nors pats prezidentas D. Trampas kelis sykius yra pareiškęs, kad Dž. Komis buvo atleistas dėl galimų Rusijos veiksmų tyrimo.

Dž. Sešensas sutiko liudyti Senate po to, kai ten birželio 8 d. liudijo buvęs FTB vadovas Dž. Komis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.14; 05:30